Jump to content

Japonya Gezimiz o.O

Ophelia

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Tokyo ile ilgili tanıtıcı video yükledim. baktım yüklememişler youtube adreslerine, ben kendi youtube hesabıma yükledim ;) birde japonya belgeseli bekliyorum, yayınlayınca yüklerim, bir tane yapmışlar ama beğenmedim, o yüzden yüklemedim. japonya belgeseli yapmış, geziyi yapanlar kendilerini japonyadan daha çok tanıtıyorlar o yüzden yüklemedim

http://www.youtube.com/watch?v=Vsu8fOcHqPw

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Japonya'ya gitmek kolay değil. Eğer öyle bir hevesse işiniz zor. Gitseniz de orada çok sıkıntı çekebilirsiniz. İyice bir araştırın ve bol bol para biriktirin. Oldukça pahalı bir yer, nerelerden alışveriş yapacağınızı iyi bilmelisiniz ayrıca kaybolmamak istiyorsanız İngilizceniz çok iyi olacak ve Japonca çat pat bir şeyler bilmesinizi. Bu çat patta hiragana ve katakanayı öğrenmekle başlar. Kanji'ye bulaşmanıza gerek yok. Alfabeleri söyledim çünkü İngilizce konuşamayacağınız durumlar olacaktır, olursa da afallayıp kalmaktansa az çok anlaşabilecek kadar bilginizin olması yetecektir.

Bunun yanı sıra, kafama göre gider gezerim muhabbetiniz varsa hiç bulaşmayın. En iyisi, bir tur şirketiyle anlaşın ve gidin. Bu iş bu kadar basit. Belli şeyler rayına oturursa, kendinizde gidebilirsiniz ama ilk gidecekler için en önemli tavsiye tur şirketidir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Resmi ekleyen

Fuji-Hakone-Izu Millî Parkı'nda yer alan Fuji'nin çevresinde pek çok göl ve ormanlık alan bulunmaktadır. Dağ, açık ve nemsiz bir günde, Japonya'nın başkenti Tokyo'dan da görülebilmektedir. Japon halkı, eski çağlardan beri Fuji Dağı’na kutsal bir dağ olarak tapmıştır.

Videoları direk koyucaktımda embed kodunu yapadım desteklemıyor heralde neyse Böle verim Linkleri izle belki yardımı dokunur.

Bir Japon ile konuşurken nelere dikkat etmeliyiz?

Tokyo pahalı bir şehir mi?

Tokyo'ya nasıl gidilir?

Tokyo'da mutlaka görülmesi gereken 3 yer neresidir?

Tokyo güvenli bir şehir mi?

Tokyo'ya gittiğimizde hangi yemekleri mutlaka yiyelim?

Tokyo'da nasıl bir iklim var?

Japonyaya gitmene gerek yok boşuna para masrafı Rize'ye gel konaklaman benden içicekler senden ama :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam şahsen ben daha önce japonyaya çok gittim dedem tokyoda yaşıyo

İlk olarak uçak biletleri sorun değil 4 haftalık bir tatil meselesi ise

ilk olarak orada TL kabul etmiyolar orada para çevirmek zor olur Türkiyeden dolara çevir veya Euroya öyle git

hem 4 hafta az olur emin ol tabi gideceğin yere bağlı ben tokyoya gittiğime bakma yaz tatili boyunca tokyodamı kalırım :D

Ben Şahsen Tokyoya gittim dedem hiroşimayada götürdü ayrıca kyotoyada gittim ve harika yerlerdi

ayrıca dedme japonyada olduğu için mutluyum lan dedem shonen jumpcuymuş

ilkinden itibaren tüm sayıları var :D

Edit:

İlk olarak japonlarla konuşacaksın bellidir bir kitapçığın olsun ben tam olarak mbildiğim için sorun omuyo dedem öğretiyo ilk olarak japon kitapçıklarındada argo keşime göremezsin (derken öyle abartılı küfürler) çünkü japonlar birbirine saygılıdır bu yüzden kesinlikle konuştuğunuz herkeze hnani ellerimizi birleştirip eyilirdik ya çocukken öyle yapıp söze başlayın bu bir saygı göstergesidir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam şahsen ben daha önce japonyaya çok gittim dedem tokyoda yaşıyo

İlk olarak uçak biletleri sorun değil 4 haftalık bir tatil meselesi ise

ilk olarak orada TL kabul etmiyolar orada para çevirmek zor olur Türkiyeden dolara çevir veya Euroya öyle git

hem 4 hafta az olur emin ol tabi gideceğin yere bağlı ben tokyoya gittiğime bakma yaz tatili boyunca tokyodamı kalırım :D

Ben Şahsen Tokyoya gittim dedem hiroşimayada götürdü ayrıca kyotoyada gittim ve harika yerlerdi

ayrıca dedme japonyada olduğu için mutluyum lan dedem shonen jumpcuymuş

ilkinden itibaren tüm sayıları var :D

Edit:

İlk olarak japonlarla konuşacaksın bellidir bir kitapçığın olsun ben tam olarak mbildiğim için sorun omuyo dedem öğretiyo ilk olarak japon kitapçıklarındada argo keşime göremezsin (derken öyle abartılı küfürler) çünkü japonlar birbirine saygılıdır bu yüzden kesinlikle konuştuğunuz herkeze hnani ellerimizi birleştirip eyilirdik ya çocukken öyle yapıp söze başlayın bu bir saygı göstergesidir.

Uçak bilet fiyatları sorun değil mi?! Açıkcası baya pahalıdır. Öyle önüne gelenin karşılayabileceği fiyatlar değil.

Ayrıca, şeyi merak ettim, deden nerede yaşıyor. Şehir, bölge açısından soruyorum. Baya şanslıymış hani hele de Shounen Jump okuyucusu olduğunu düşününce. Ama şeyi biliyor musun, Jump dergilerniden hangisini okuyor şimdi yaşlı başlı adam, gidipte Haftalık Shonen Jump okuyacak değil ya. Yani ne bileyim, liselilere hitap eden bir yanı var da.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.