Jump to content

Ao Haru Ride ve Strobe Edge'nin Mangakası Io Sakisaka'nın Yeni Mangasının Adı ve Konusu Yayınlandı


Evallark

Recommended Posts

Shueisha'nın Bessatsu Margaret adlı dergisi, Io Sakisaka'nın yeni manga serisi hakkında detaylı bilgiler yayınladı. Yeni manganın adı Omoi, Omoware, Furi, Furare olacak ve 13 Haziran'da çıkacak. Manganın ilk bölümü 60 sayfadan oluşacakken renkli sayfalarda içerecek.


 


cb9909fe95e809b29068a9ce7a9fccfc14315258


 


Serinin sözlerinden birisi de "Hangi aşkı kovalayacaksın?" Hikaye aşka karşı bakışlarından ötürü zıt kutuplarda duran iki kıza odaklı. Yuna (resimde soldaki kız) rüya gibi bir aşk istiyor. Akari (sağdaki kız) ise aşkla daha iyi yere gelebileceğini düşünüyor ve aşka realistik yaklaşıyor. İki bayan karakterin hikayesinde iki erkek ana karakter görünüyor. Kazuomi (soldaki çocuk) aşkı anlamıyor. Hatta "O ne, lezzetli mi?" diye soruyor. Diğer bir yandan, Rio (resimde sağdaki çocuk) ona gelen kimseyi, tatlı olduğu sürece, reddetmeyecek birisi.


 


037d9dc4642c8717047baf13ee58eecb14315258


Kaynak: ANN


Resimler: Crunchyroll


Kendi görüşüme gelirsek, Io Sakisaka'yı çok severim. Takip de edeceğim. Yuna karakteri Futaba'ya, Kazuomi ise Tanaka senseiye, Akari Narumi'ye ve Rio ise Strobe Edge'den Andou'ya benziyor. Ama pek sorun değil sonuçta aynı kalemden çıkıyor ve çizim tarzını çok seviyorum. Konusu aşk dörtgeni olacağını gösterdi gibi. Bu tür aşk üçgen beşgenlerini sevmem ama yapacak bir şey yok, takip edeceğim^^


Link to post
Share on other sites

Aynen bende karışık aşk durumlarını sevmem ama yeteri kadar erkek ve kız karakter var yani sonunda kimse boşta kalmayacak :) Bir de karakterleri de sevdim özellikle Kazuomi :)

Link to post
Share on other sites

Ben de dahil grubumda birçok kişi Sakisaka Sensei'yi sevdiği için Ao Haru Ride gibi bu seriyi de Türkçe'ye çevrilen mangalar arasına kazandırma düşüncemiz var. Tabi öncelikle raw temin edebilmemiz gerek. Umutlu bakıyoruz.  :)

Ne güzel bir iş yapıyorsunuz. Normalde artık mangaların Türkçelerini aramaktan yorulduğumdan direkt İngilizce okurum ama böyle bir yorumu gördükten sonra Türkçe okumak şart olur. Şimdiden kolay gelsin, manga çeviri işine cidden çok saygı duyuyorum.  ^_^ 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.