Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

Ya şimdi...

Tespit 1:

-Evet animeler çizgi film... yani animasyon, yani o da çizgi bu da çizgi -anlatamadım ama anlamışsınızdır-

Tespit 2:

-Animeler günümüz aklıyla çizgi film değil yani çocuklar için değil -aslında çocuklar için de var ama çoğunluğunu gençler ver yetişkinler için yapıyorlar-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

rahatsız oluyor muyum? hayır. çünkü anime = çizgi film. "ama anime kültürü ama yetişkin animeleri ama duygular" falan alakasız. The Simpsons, South Park, Family Guy gibilerine gözümüzü kırpmadan çizgi film diyoruz halbuki animelerden daha çok yetişkinlere hitap ediyorlar. bunlara çizgi film diyebiliyorken animelere çizgi film denmesini gurur meselesi yapıp karşı çıkmak çocukluktur.

"animeye çizgi film dedirtmem" = "çizgi film izlediğim gerçeğini yediremiyorum ve utanıyorum"

edit: daha önce bu başlığa yazdığımı şimdi hatırladım, ahanda böyle böyle demişim:

rahatsız olmuyorum çünkü anime çizgi filmdir.

romanlara kitap diyebiliyorsak animeye de çizgi film denebilir.

animeye çizgi film dedirtmeme olayı anime izleyenlerin çizgi film izlediği gerçeğini kendisine yedirememesindendir.

halbuki The Simpsons, The Family Guy ve South Park da çizgi filmdir ama yetişkinlere hitap ettiğini hepimiz biliriz.

ama bu 3üne rahatça çizgi film diyebiliyorken animelere çizgi film dedirtmemeye çalışıp bunu gurur meselesi yapmak çocukluktur.

emin olun bu olayı sizin büyüttüğünüz kadar japonlar büyütmüyor.

bana göre anime çizgi filmin bi alt dalıdır, 2sini de söylemek uygun.

kedinin tekine biri hayvan deseydi heralde hiçbirimiz "hayır o hayvan değil, o bir kedi." demezdik.

edit: bakın sene olmuş 2014, aşın artık bunları.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cartoon Network, Nickelodeon ce Disney Channel'ı nüfusuna geçirmiş biri olarak hayır. Eskiden JoJo da vardı Yu-Gi-Oh ve The Looney Tunes Show izliyordum ama neden olduğunu anlayamadığım nedenlerle kapandı. Annemler de nüfusuma geçirdiklerim kardeşimi kötü etkiliyor diye şifre koydular. Minika Go'ya kaldım... Ama arada Monsuno ve MaxSteel çıkıyor iyi yani.

Ayrıca anime olmayan "çizgi-dizi"ler de gayet büyüklere yönelik olabiliyor. Family Guy'u annemle oturup 1dk izleyemedim ben. Ya da Simsponslar, South Park...Yani birinin geçip "Çizgifilm mi izliyorsun? Çocuk musun?" demesi bile sadece onun cahilliğidir.

Benim bu konuda sinir olduğum tek şey "Çocukça birşey" izlemediğini kanıtlama çabasındaki animeci arkadaşlarımızın kendilerinden tavsiye isteyenlere ya da "Bi göster o zaman" diye merak eden insanlara direk ağır ecchiyi, hastalıklı derecede korku ve vahşeti dayaması. Bilmiyorum zannediyorlar mı ki böyle şeyler izlediklerini gösterince daha olgun görünüyorlar? Çünkü bu sabah kalkıp PowerPuff Girls izlemekten de çocukça. Artı iğrenç. Tiksinçsiniz. Şu anda Amerika'da anime denince alınan tepki "Those school girls... with tentacles?" oluyor. İnsanlar bizi bu kafa yüzünden iğrenç sapık zihniyetli insanlar zannediyor.

Oysa ne kadar güzel animeler var. Gerek kurgusu gerek çizimleri herşeyiyle büyük dizilere kafa tutmayı bırakın alaşağı edecek animelerimiz var ama inatla gidip üst paragraftaki hataya düşen arkadaşlarımız da var, düşmeyin.

Herneyse toplayayım. Ben zaten çocuksu biri olduğum için çocuk yerine konmayı umursamıyorum. Ve de özellikle DC ve Marvel'ın çizgi-dizilerini de severek izliyorum. "Anime ne ki?" sorusunun cevabı "Japon 'çizgifilmi'" olduğu (animasyonu da denebilir gerçi) bence bu oldukça doğru.

Buraya kadar okuduysanız helal olsun

Edit:

Bu konuya bu videoyu koymam gerekir diye düşündüm. Hani o çok gurur duyulan kan ve vahşet "çizgifilm"lerde de var. Zira gülmeli sahnede kan olmamasına rağmen son derece korkunç.

Derseniz ki ya ecchi nerede; kapı gibi Kedi Kadın var. Lütfen.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cartoon Network, Nickelodeon ce Disney Channel'ı nüfusuna geçirmiş biri olarak hayır. Eskiden JoJo da vardı Yu-Gi-Oh ve The Looney Tunes Show izliyordum ama neden olduğunu anlayamadığım nedenlerle kapandı. Annemler de nüfusuma geçirdiklerim kardeşimi kötü etkiliyor diye şifre koydular. Minika Go'ya kaldım... Ama arada Monsuno ve MaxSteel çıkıyor iyi yani.

Ayrıca anime olmayan "çizgi-dizi"ler de gayet büyüklere yönelik olabiliyor. Family Guy'u annemle oturup 1dk izleyemedim ben. Ya da Simsponslar, South Park...Yani birinin geçip "Çizgifilm mi izliyorsun? Çocuk musun?" demesi bile sadece onun cahilliğidir.

Benim bu konuda sinir olduğum tek şey "Çocukça birşey" izlemediğini kanıtlama çabasındaki animeci arkadaşlarımızın kendilerinden tavsiye isteyenlere ya da "Bi göster o zaman" diye merak eden insanlara direk ağır ecchiyi, hastalıklı derecede korku ve vahşeti dayaması. Bilmiyorum zannediyorlar mı ki böyle şeyler izlediklerini gösterince daha olgun görünüyorlar? Çünkü bu sabah kalkıp PowerPuff Girls izlemekten de çocukça. Artı iğrenç. Tiksinçsiniz. Şu anda Amerika'da anime denince alınan tepki "Those school girls... with tentacles?" oluyor. İnsanlar bizi bu kafa yüzünden iğrenç sapık zihniyetli insanlar zannediyor.

Oysa ne kadar güzel animeler var. Gerek kurgusu gerek çizimleri herşeyiyle büyük dizilere kafa tutmayı bırakın alaşağı edecek animelerimiz var ama inatla gidip üst paragraftaki hataya düşen arkadaşlarımız da var, düşmeyin.

Herneyse toplayayım. Ben zaten çocuksu biri olduğum için çocuk yerine konmayı umursamıyorum. Ve de özellikle DC ve Marvel'ın çizgi-dizilerini de severek izliyorum. "Anime ne ki?" sorusunun cevabı "Japon 'çizgifilmi'" olduğu (animasyonu da denebilir gerçi) bence bu oldukça doğru.

Buraya kadar okuduysanız helal olsun

Evet bana helal olsun oraya kadar okudum : :DÇatlağa bi alkış lütfen : :):D

Aynen dediğin şeyler benim de içimde tuttuğum ve karşımdaki arkadaşa açıklama zahmetine girmediğim duygularımdı tercüman oldun sağol :)

Her şeyden önce bizim izlediğimiz animeleri bi tom ve jerry bi looney tunes havasında sanıyorlar tepeden taş düşüyor karakter dümdüz oluyor sonra şişiyor, kedi fareyi, köpek kediyi kovalıyor falan :) Anlamıyorlar bi gerçeklik, mantık, kurgu,ekonomi, sosyoloji,psikoloji, insan ilişkileri, yaratıcılık, dil öğrenme isteği kısaca hayata dair çoğu şeyi bize sıkıcılıkan, monotonluktan uzak bi şekilde gösteren/anlatan, kurgusuyla olayların gidişatıyla bizi hikayenin içine çeken karakter ile aynı travmayı bize yaşatan aynı hüznü, aynı sevgiyi o karakterin yerindeymişcesine bize hissettiren ''Japon Çizgi Animasyon'' larını 6/12 yaş arası kesime hitap eden diğer çizgi film/dizi ler ile aynı kefeye koymaları beni rahatsız ediyor ama '' sınavda silgimi kalemimi alıp kalemtraşı unutmam kadar. . .

O kadar da umursamam tabi Kişisel bi tercih sonuçta ama benim kişisel görüşüne gösterdiğim saygıyı bana göstermeyen arkadaşlara az biraz gıcık olurum hani ister istemez ^^ Çok konuşuyorum ben bugün baya konuştum. Artık zıbarıp yatıyım  :D :) Oyasumi Nasai :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet bana helal olsun oraya kadar okudum : :DÇatlağa bi alkış lütfen : :):D

Aynen dediğin şeyler benim de içimde tuttuğum ve karşımdaki arkadaşa açıklama zahmetine girmediğim duygularımdı tercüman oldun sağol :)

Her şeyden önce bizim izlediğimiz animeleri bi tom ve jerry bi looney tunes havasında sanıyorlar tepeden taş düşüyor karakter dümdüz oluyor sonra şişiyor, kedi fareyi, köpek kediyi kovalıyor falan :) Anlamıyorlar bi gerçeklik, mantık, kurgu,ekonomi, sosyoloji,psikoloji, insan ilişkileri, yaratıcılık, dil öğrenme isteği kısaca hayata dair çoğu şeyi bize sıkıcılıkan, monotonluktan uzak bi şekilde gösteren/anlatan, kurgusuyla olayların gidişatıyla bizi hikayenin içine çeken karakter ile aynı travmayı bize yaşatan aynı hüznü, aynı sevgiyi o karakterin yerindeymişcesine bize hissettiren ''Japon Çizgi Animasyon'' larını 6/12 yaş arası kesime hitap eden diğer çizgi film/dizi ler ile aynı kefeye koymaları beni rahatsız ediyor ama '' sınavda silgimi kalemimi alıp kalemtraşı unutmam kadar. . .

O kadar da umursamam tabi Kişisel bi tercih sonuçta ama benim kişisel görüşüne gösterdiğim saygıyı bana göstermeyen arkadaşlara az biraz gıcık olurum hani ister istemez ^^ Çok konuşuyorum ben bugün baya konuştum. Artık zıbarıp yatıyım  :D :) Oyasumi Nasai :)

Yalnız çizgifilmlerdeki o saydığın şeyler animelerde de var.

1-"Tepeden taş düşüp dümdüz olma"

Angel Beats'te üstüne duvar göçen çocuğun birkaç bölüm sonra "I'm dancing with the shadows!" diye ortalıkta dolanması.

2-"Kedinin fareyi, köpeğin kediyi kovalaması"

Durarara'da Shizou'nun Izaya'yı kovalaması, Simon'un olayı dağıtması.

Ki Tom ve Jerry Bugs Bunny gibi çizgifilmlerin burada çok hafife alındığını görüyorum. Onların yaptıkları hareketlerde hep bazı olaylara göndermeler olduğunu unutmayın. Hani biz anime izliyoruz diye çok havalıysak eğer onlar da ezik değil.

Ben adamın (Aslında ördek "Duffy Duck") "münzevi" dediğini duydum 1 yıl önce gidip sözlükten bakmak zorunda kaldım. (The Looney Tunes Show 2011. Öneririm)

Anime cici, çizgifilm pis değil sadece bunu söylemeye çalışıyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yalnız çizgifilmlerdeki o saydığın şeyler animelerde de var.

1-"Tepeden taş düşüp dümdüz olma"

Angel Beats'te üstüne duvar göçen çocuğun birkaç bölüm sonra "I'm dancing with the shadows!" diye ortalıkta dolanması.

2-"Kedinin fareyi, köpeğin kediyi kovalaması"

Durarara'da Shizou'nun Izaya'yı kovalaması, Simon'un olayı dağıtması.

Ki Tom ve Jerry Bugs Bunny gibi çizgifilmlerin burada çok hafife alındığını görüyorum. Onların yaptıkları hareketlerde hep bazı olaylara göndermeler olduğunu unutmayın. Hani biz anime izliyoruz diye çok havalıysak eğer onlar da ezik değil.

Ben adamın (Aslında ördek "Duffy Duck") "münzevi" dediğini duydum 1 yıl önce gidip sözlükten bakmak zorunda kaldım. (The Looney Tunes Show 2011. Öneririm)

Anime cici, çizgifilm pis değil sadece bunu söylemeye çalışıyorum

Bu dediklerinde bi kurgu var ''doğa üstü'' Angel beats - Ölümden sonrasını anlatıyor mesela Durarara izlemedim ona bişey diyemiycem ama anlatmak istediğim anime cici looney tunes kaka değil :)  onu örnek vermemdeki sebep çizgi diziyi yaş meselesi yapılması yanı 7 yaşındaki bi çocuğun izlediği ile benim izlediğimi bir tutmaları bana bakma sen yaşım 24 ama tv de benim kanallarım sıralıdır cnbc-e, e2,Cartoon network,Anizm,Disney Channel :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.