Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Teknik olarak anime de bir çizgifilm veya çizgidizi olsa da tabi ki hitap ettiği seviye çok daha yüksek. Bende kızıyorum.

Katılıyorum. Arkadaşlar soruyorlar kızdığımda onlara, "Peki çizgi film değilse ne?" diye. Tıkanıyorum tabi ben de. Ne de olsa Animeler de çiziliyor. Ama çizgi film deyince insanın aklına 3-7 yaş çocukların izlediği çocuksu şeyler geliyor. Ben de Manga'nın animasyona çevrilmiş hali diyorum. Manga ne diyorlar doğal olarak. Ben de geçiştiyorum.

Ama sinirlenirim yani. Animeyi küçümsüyor gibi çizgi film denilmesi. :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kızmıyorum.Genelde bilgisizliklerinden diyorlar çünkü.Ben de eskiden anime ne demek bilmiyordum.Eskiden anime gördüğümde çizgi film sanıyordum.Sonuçta gittim öğrendim ne demekmiş.Ama bu benim araştırmayı sevmemden kaynaklandı.Yani bu konulara çok ilgisiz biri duysa da ne olduğunu araştırmayabilir,bence bunda bir sorun yok.Hem ilk görüşte gerçekten de çizgi-filme benziyor.Anime izlemeyen,hiç duymamış biri başka ne diyecek?Bildiği en yakın kelimeyi söyleyecek tabii.

Ama bir de animenin ne demek olduğunu bilenler ve yine de çizgi film diyenler.Ben onların da ön yargılı olduklarını düşünüyorum ve onlara da kızmıyorum.Bence ön yargılarını bir kenara bırakıp izleseler gerçekten beğenecekler.Ama işte insanların huyları farklı farklı.Kimisi ön yargılı kimisi her yeni düşünceye,fikre açık.Bence insanlara bu yüzden sinirlenmeye hakkımız yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.