Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

• 1 ay sonra...

Aslında "teknik" olarak animeyi ele alırsak çizgi film dalında girer. Çünkü zaten bizim çizgi film olarak tanıdıklarımızlarda da, animelerde de çizim ve animasyonlar kullanılıyor. Ama bizim ülkemizde çizgi film olarak böyle çocuksu şeyler geliyor. Milletimiz böyle. :(

Ama zaten anime ile çizgi film arasıdnaki fark zaten belli;

-Görsel Fark

-Hikaye Farkı

-Karakter Farkı

-Müzik Farkı

-Atmosfer Farkı vb. şeyler anime ve çizgi film arasında çok farklıdır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bence olabilir sonuçta çizilerek yapılıyo ama ülkemizde malesef çizgi film sadece 0-9 yaş gruplarına hitap eden yapımlardır gibi bir algı var bence çok yanlış bence evet anime çizgi filmin alt dalı olabilir bence bir sakıncası yok :D

not:ama anime izlerken anne veya babanız odanızdan içeri girdiğinde ''bune böyle bu yaşta hala çizgi filmmi izliyorsun?'' gibisinden şeyler söylediğinde oturupta ''anne bu anime, çizgi filmin alt dalıdır büyüklere de hitap eder falan dersen iş uzar gider zaten kimseyi inandıramazsın :D off neyse ya en iyisi anime çizgi film falan değildir kardeşim anime animedir işte :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle açıklayayım;

Çizgi film :mellow: vardır.. çizgi film :wub: vardır.

Umarım açıklayabilmişimdir :lol:

açıkladın ama halen anime konusunda konuşmadın :D şimdi

çizgi filim vardır :mellow: çizgi filim vardır :wub: birde anime vardır B) ( like a boss )

umarım anlatabilmişimdir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

açıkladın ama halen anime konusunda konuşmadın :D şimdi

çizgi filim vardır :mellow: çizgi filim vardır :wub: birde anime vardır B) ( like a boss )

umarım anlatabilmişimdir :D

Japon veya Japon animasyonlarına benzer çizgi filmlere "Anime" denir. Sailormoon, the Rose Of The Versailles,Tsubasa...gibi çizgi filmler Anime'dir.

Anime Nedir sorusuna karşılık bu cevabı alırız.

Cevabın içinde anime'nin bir çizgifilm / çizgifilm türü olduğunu farkında olmadan ya da farkında olarak kabul etmiş bulunmaktayız zaten.

Animeyi aşağılamak gibi olmasın ama Anime bir çizgi film türüdür. Tıpkı Shounen'in bir anime türü olduğu gibi ya da Rock'ın bir müzik türü olduğu gibi..

Ha, Rock Müzik bazıları tarafından yaşam tarzı haline getirilmiştir o ayrı birşey, tıpkı animelerin de bazıları tarafından yaşam haline getirilmesi ve onlara otaku denmesi gibi.

Başka bir örnekle, Elma nedir, Elma meyve midir gibi bir soru olmuş bu.

Evet, elma bir meyvedir. Ancak onu detaylı olarak tanımlamak gerektiği zaman, nerede yetiştirildiğini, adının ne olduğunu, neye benzediğini veya tadının nasıl olduğunu anlatırız.

Sonuç olarak; Anime bir çizgi film olsa da her anime bir çizgi film değildir.

Çizgi film vardır, çizgi film vardır diyerek bunu anlatmaya çalıştım ve bu tanımda anime'ye zaten değinmiş olduğum için üçüncü bir kez anime yazarak beni düzeltme nedenini gereksiz buluyorum..

Ortada kişisel düşünce ve görüşlerle değiştirilemeyecek kesin bir gerçek olduğu için konu tartışmaya kapalıdır.

Bazılarımız anime'yi çizgi film den ayırarak farklı bir şey olarak görebilir ;ancak bu anime'nin çizgi film olduğu doğrusunu değiştirmez.

Örnek: Atatürk, Türkiye cumhuriyetinin kurucusudur. Bu kanıtlanmış, belgelenmiş bir gerçektir, başka birisinin çıkıp hayır değil, farklı biri de olabilir gibi fikir öne sürmesi, Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olduğu gerçeğini etkilemez.

Eğer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk yerine başka biri olsaydı daha iyi olurdu dersem, konu tartışmaya açıktır, kesin bir şey yoktur ortada. Başkası çıkıp hayır, kesinlikle Atatürk bunun için en iyi kişiydi fikrini öne sürerek benim düşüncemi çürütebilir.

Son olarak: Anime'nin çizgi film olduğunu kabul etmeyi bazı arkadaşlarımızın Anime'yi küçümseme olarak algılaması ne cehaletle alakalıdır ne de gereklidir. Ortada anime'yi küçümseyen bir şey söz konusu olmamakla beraber, aksine Çizgi film ve Animasyon dünyasını Anime gibi harika ve kapsamlı bir türü içinde barındırdığı için yüceltmektir.

Umarım açıklayabilmişimdir... :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.