Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

tabiki sinir oluyorum çizgi film değil her yaşa hitap eden bir sanatsal görsel tom jeryy yada şirinler bir çizgi film mesela anime farklı birşey açıkçası ;) babamda bazen bana netten izlerken yine çizgi filmi izliyorsun kızım diyor yok baba bu çizgi film değil anime diyorum Babam işte :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

tabiki sinir oluyorum çizgi film değil her yaşa hitap eden bir sanatsal görsel tom jeryy yada şirinler bir çizgi film mesela anime farklı birşey açıkçası ;) babamda bazen bana netten izlerken yine çizgi filmi izliyorsun kızım diyor yok baba bu çizgi film değil anime diyorum Babam işte :D

şeker kız candy, pokemon,  digimon bunlarda anime ama yetişkinlere hitap etmiyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şeker kız candy, pokemon,  digimon bunlarda anime ama yetişkinlere hitap etmiyor

pokemon ile digimon evet ama şekerkız candy için katılamıyacağım  ama sonuçta çizgi film değil bence filmlerde öle değil mi çocuğa yönelik sinemalarda var ama yetişkinlere hitap etmiyor animelerde öle konusuna göre değişir yinede anime çizgi film değil  B)

ayrıca şirinler çizgi filmini izleyen yetişkinlerde var anime çok farklı bişey bence

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yok kızmıyorum. Çocuk musun sen tepkisi alınca da gayet kayıtsız bir ifadeyle evet çocuğum diyorum bön bön bakıyorlar suratıma.

gerçi bu tepkiyi yakınlarım haricinde verende yok gerçi kimseye açıklamakla uğraşmıyorum zaten genelde muhabbet şöyle oluyor

-anime izliyorum ben

-anime mi?

-çizgi film yani

-ha ben var ya olsa tom ve jerry izlerim yine evet

-yok benimkiler biraz daha kan vahşet kurgu falan

sonra muhabbet devam ederse konuyu death note a getirip "prison break  biliyor musun? 10 la çarp ve çizgi film sadece çocuklar için dir önyargını kır" diyorum sonra muhabbet bitiyor kimse başlamıyor animeye ama bir daha konusu da açılmıyor zaten :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bende animeye çizgi film denmesinden haz etmem ama bazı noktalar var bunları görmek lazım. Birincisi ne kadar kızarsak kızalım anime çizgi filmdir. Stüdyo ortamında karakterleri çizerek gerekli renkledirmeyi yaparak haraket ettirmek -konuşturmaktır. Çizilerek mi yapılıyor ? -Evet- Çizgi film denmesinin sebebi bu ama farklılıklar var. Nedir bunlar? Animelerin konusu geniştir. Yaş sınırı yukarda olan bir çok kurgu ve sahneye sahiptir. Sigara-alkol gibi öğeler görülebilir. Kan sahneleri mevcuttur. Psikolojik türleri vardır. Japonyada animenin hitap ettiği bir çok yaş gurubu vardır. Onun için çizgi film dediğimiz çocuklar için yapılmış eğitici, hareketli, bazen komik, hiçbir zaman kan dehşet dövüş v.b sahneler içermeyen konu olarak basit yapılmış türle karşılaştırılamaz. Yapılışları benzerlik gösterir ama konuları farklıdır. Ee şimdi kalkıp bunu size "sen çizgi gilm izliyorsun eheheh" diyen kişiye gelde anlat. Zor. Onun için kafaya takmayın kimseye birşey anlatmak zorunda değilsiniz. Boşverim tamam çizgi film izliyorum deyin bitirin, uzatmayın. Animeden haberdar olmamak anime izlememek onun için yeterince ağır bir cazadır zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.