Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Doraemon.jpg

?

Bu ne? Anime mi? Öyleyse bile ben saymıyorum kardeşim bu ne böyle anime mi olur :D Anime standartlarım yüksektir de. Pokemon gibi olanları ben de sevsem de onları animeden saymıyorum mesela. Benim anime tanımım farklı galiba her neyse. Sonuçta Pokemon da animenin normal tanımının özelliklerini taşıyor. Ama dediğim gibi benimle ilgili bir durum sanırım. Zaten trollemek için gelmiştim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir sanat formu olarak anime = çizgi filmdir (çizgi filmden ziyade animasyon terimini daha çok sever sayarım) arkadaşlar. Ama terimin algılanışında bir takım sıkıntılar olduğu doğrudur. Gelin görün ki çizgi film/anime = çocuklar içindir kavramıdır, aslında anime izleyenleri kızdıran. Bence asıl noktayı kaçırmamak gerekiyor. Bunun da nedenini ben batıda çizgi film kültürünün Japonya'da olduğu kadar çeşitli demografik segmente hitap edecek şekilde gelişmediğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Benim düşüncelerim bu yönde..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ya asıl olay şöyle;

Türkiye'de çizgi film kelimesi %90 oranında çocukların izlediği tv programı anlamına geldiği için;

birisi gelipte sen anime izlerken "çizgi filim mi izliyorsun?" dediğinde,, kastettiği "çocuk musun yaw sen?" oluyor.

animenin ne olduğunu, japonların bunlara ne kadar uğraştığını sonra oturupta ailecek izlediklerini (koca koca insanlar da buna dahil) bilmiyolar :desperate2-onion-head-emoticon:

kendi adıma konuşayım.... İnsan kendini olayı izzah etmek zorunda hissediyor  :unsure:  :unsure:  :unsure:

birkaç kişi ile de aynı durumu yaşayınca da elinde olmadan insan sinir oluyor  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:  :hate-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bene durum çizgi film mi izliyorsunu geçtik artık arkadaş çekiklerin hepsine Çinli diyorlar ne içtiniz ya siz onuda geçtim bana bu konular açıldığında şu çinler diye başlayan cümlelerde açıklama yapınca da sanki ben yanlış bilgi veriyorum hepsi çekik değil mi ne fark var -_-

İnsanların başkalarının görüşlerini fikirlerini davranışlarına saygı duyanların sayısı ya az ya da yok ama böyle gidemez diyip çok kötü seler yapıcam nihahahahah ^,^ <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.