Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

Eskiden ben de oluyodum artık kolayı var.En kanlı en sansürlü olanından bir animeyi açıp diyorum bunun neresi çizgi filme benziyo sonuç olarak inanmak zorunda kalıyolar.

Vay en kanlı yerleri izleyebiliyorsun. Harikasın. Muhteşem. Artık çocukça şeyler izlemediğini kesin kanıtlamışsındır.

VVPAdr.gif

Bu başarılarına bir madalya da vermişlerdir inşallah.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Vay en kanlı yerleri izleyebiliyorsun. Harikasın. Muhteşem. Artık çocukça şeyler izlemediğini kesin kanıtlamışsındır.

VVPAdr.gif

Bu başarılarına bir madalya da vermişlerdir inşallah.

Anime benim için büyük bir zevk yani laf söylettirmem, animeye çizgi film diyenler anime izlememiş izleseler zaten o hataya düşmezler bir daha.Çizgi film konusu sınırlı ve kısa ömürlü anime sınırsız ve uzun ömürlü bu kadar basit.Hatta var ya gerçek hayattan bile daha etkileyici oluyo bazen bu yüzden çok seviyorum animeleri

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime benim için büyük bir zevk yani laf söylettirmem, animeye çizgi film diyenler anime izlememiş izleseler zaten o hataya düşmezler bir daha.Çizgi film konusu sınırlı ve kısa ömürlü anime sınırsız ve uzun ömürlü bu kadar basit.Hatta var ya gerçek hayattan bile daha etkileyici oluyo bazen bu yüzden çok seviyorum animeleri

Konu animeyi sevip sevmemen değil. Başkaları laf söylemesin diye bu kadar kasmaya gerek yok. Ayrıca anime çizgi filmdir. Ya da çizgi dizi her neyse. Anime'yi çok seviyor olabilirsin, ben de çok severim ama bu animenin çizgi filmden üstün olduğu anlamına gelmiyor ki ayrı şeyler değiller.

Çizgi filmin konusunun sınırlı ve kısa ömürlü olduğunu söylüyorsun ama Japonların animeyi yapma sebepleri 1937'de yapılan Pamuk Prenses kadar ayrıntılı bir şey çok pahalı olacağıydı. Bu yüzden kendilerine uyarlayıp daha uygun maliyetli birşey ortaya çıkarıp 1963'te Astro Boy'u yaptılar. Adına da Fransızca'daki animasyon kelimesinden gelen "Anime"yi verdiler hepsi bu. Şimdi Kyoto Animation'dakiler çalışıyor, a-1 pictures'takiler çalışmaktan ölüyor da disney ya da cartoon network çalışanları yan gelip yatıyor mu?

En son 2D olarak Princess and the Frog'u çıkarttı mesela Disney. Ve kesinlikle konusu kesinlikle kısıtlı değil hikayesi harika. Anime'ye çizgi film denmesinin hakaret olarak algılanması bütün o güzel çizgi filmleri çıkaran stüdyolarda çalışanlar için hakarettir. Sevmemekte özgürsün ama basit diyip geçemezsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

+9 sao ve narutocu teselli itemi

Bir anime forumunda 170 oyun 107sinin "evet" olması da fena halde gülünç bir durummuş, vay.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

+9 sao ve narutocu teselli itemi

Bir anime forumunda 170 oyun 107sinin "evet" olması da fena halde gülünç bir durummuş, vay.

O dediğin animelerin teselliye mi ihtiyacı var senin gibi düz mantık yaşayanlar nerden bilsin.Sen pepe izle boşver animeyi zamanına yazık.

Konu animeyi sevip sevmemen değil. Başkaları laf söylemesin diye bu kadar kasmaya gerek yok. Ayrıca anime çizgi filmdir. Ya da çizgi dizi her neyse. Anime'yi çok seviyor olabilirsin, ben de çok severim ama bu animenin çizgi filmden üstün olduğu anlamına gelmiyor ki ayrı şeyler değiller.

Çizgi filmin konusunun sınırlı ve kısa ömürlü olduğunu söylüyorsun ama Japonların animeyi yapma sebepleri 1937'de yapılan Pamuk Prenses kadar ayrıntılı bir şey çok pahalı olacağıydı. Bu yüzden kendilerine uyarlayıp daha uygun maliyetli birşey ortaya çıkarıp 1963'te Astro Boy'u yaptılar. Adına da Fransızca'daki animasyon kelimesinden gelen "Anime"yi verdiler hepsi bu. Şimdi Kyoto Animation'dakiler çalışıyor, a-1 pictures'takiler çalışmaktan ölüyor da disney ya da cartoon network çalışanları yan gelip yatıyor mu?

En son 2D olarak Princess and the Frog'u çıkarttı mesela Disney. Ve kesinlikle konusu kesinlikle kısıtlı değil hikayesi harika. Anime'ye çizgi film denmesinin hakaret olarak algılanması bütün o güzel çizgi filmleri çıkaran stüdyolarda çalışanlar için hakarettir. Sevmemekte özgürsün ama basit diyip geçemezsin.

Ben çizgi filmi aşağılamıyorum.Güncel izlediğim çizgi filmler var.(Avengers Assemble,Star Wars serisi)Ama animenin zevkini vermiyolar.İsteyen istediğini desin ama bilmeden konuşanları sevmem hiç bir zaman.Animenin kendine has terimleri bile var tsundere,shounen,seiyu gibi terimler sadece animede var  bu animenin çizgi filmden ayrı olduğunu gösterir Japonlar tamamen kendine özgü hale getirmişler olayı.Çizgi filmden ilham almışlar ama öyle bir hale getirmişler ki bambaşka bir şey olmuş anime.Anime sınırsız bir dünya çizgi film sınırlı(konusu.bölüm sayısı,içeriği) bir gerçek varsa çizgi filmin izleyici kitlesi tabiki animeden daha fazla bu yüzden.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O dediğin animelerin teselliye mi ihtiyacı var senin gibi düz mantık yaşayanlar nerden bilsin.Sen pepe izle boşver animeyi zamanına yazık.

Ben çizgi filmi aşağılamıyorum.Güncel izlediğim çizgi filmler var.(Avengers Assemble,Star Wars serisi)Ama animenin zevkini vermiyolar.İsteyen istediğini desin ama bilmeden konuşanları sevmem hiç bir zaman.Animenin kendine has terimleri bile var tsundere,shounen,seiyu gibi terimler sadece animede var bu animenin çizgi filmden ayrı olduğunu gösterir Japonlar tamamen kendine özgü hale getirmişler olayı.Çizgi filmden ilham almışlar ama öyle bir hale getirmişler ki bambaşka bir şey olmuş anime.Anime sınırsız bir dünya çizgi film sınırlı(konusu.bölüm sayısı,içeriği) bir gerçek varsa çizgi filmin izleyici kitlesi tabiki animeden daha fazla bu yüzden.

Sao ve Naruto'nun teselliye mi ihtiyacı var? Gidip pepee izleyecekmiş zamanına yazıkmış animeyi boşverecekmiş?Anime çizgi filmden bambaşka birşey? Anime sınırsız, çizgi film sınırlı?

EYr6Zq.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beni öldürüyorsunuz :'D ;-; yani eziklemek anlamında diyenler ya insanlar tuhaf cidden :D -benden tuhaf olmasınlar :'(- 

Anime nedir ki *-* çizgi film genel isim değil midir *-* bence bu tartışmalar ömürden ömür götürür girmeyin bile yani tartışmayın xD

Ayrıca çizgi film izlemeyi çok severim bir de haberleri :p isteyen de benle dalga geçsin umurumda değilsiniz *-* sizi de seviyorum ben *-* net cevabım 'hayır olmuyorum.' şeklindedir, zaten bi kere söylerim olmadı ikinciyi de söylerim ha anlamazsa kendi bilir x.x isteyen der çokta umursamayın sizde bazıları ciddi sinirlenmiş u.u

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.