Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

Animeyi çizgi diyenleri geçtim daha çizgi film mantığı baştan hata.25-30 bölümlük bir de sezonu olan  film mi olur yoksa dizi mi? Ona çizgi film değil çizgi dizi derler.Daha bunda bile mantık hatası var kaldı ki animeye çizgi film diyolar.Boşver gitsin.Animemi izler keyfime bakarım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Cizgi film=Cizgi dizi ne fark eder neyin kafasini yasiyorsun? -__- Avengers Assemble'a da cizgi film demissin <_<

Ayrica shounen, shoujo gibi terimlerin anlamlari var herhalde sirf anime icin olusturulmus kavramlar degiller. Japonca kelime bunlar. Seiyuu da seslendiren kisi anlamina geliyor her turlu animasyonun seslendiricisi olur sirf animeler icin degil yani. ;-; Tekrar soyleyeyim anime de japonca bir kelime (?!) Ve anlami "Animasyon".

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cizgi film=Cizgi dizi ne fark eder neyin kafasini yasiyorsun? -__- Avengers Assemble'a da cizgi film demissin <_<

Ayrica shounen, shoujo gibi terimlerin anlamlari var herhalde sirf anime icin olusturulmus kavramlar degiller. Japonca kelime bunlar. Seiyuu da seslendiren kisi anlamina geliyor her turlu animasyonun seslendiricisi olur sirf animeler icin degil yani. ;-; Tekrar soyleyeyim anime de japonca bir kelime (?!) Ve anlami "Animasyon".

Çizgi film dediğimde o muhabbet başkaydı.Aşağıda onun bile yanlış olduğunu söyledim.Madem bu kadar biliyosun söyle bakalım cosplay.fansub,fan sub,fan art bunlar animeye özgü değil mi söyle bakalım.Hiç bilmiyosan vikiye bak öyle konuş kendine yazık etme. B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çizgi film dediğimde o muhabbet başkaydı.Aşağıda onun bile yanlış olduğunu söyledim.Madem bu kadar biliyosun söyle bakalım cosplay.fansub,fan sub,fan art bunlar animeye özgü değil mi söyle bakalım.Hiç bilmiyosan vikiye bak öyle konuş kendine yazık etme. B)

Bir onceki iletinde cizgi film ve cizgi diziyi ayirt edemediklerini (?) Soylemissin onun icin dedim ben onu.

Cosplay animeye ozgu degil. Adi bile Ingilizce. Costume ve play'den geliyor. Oyun karakterlerinin cosplayi yapilabilir.

Fan art ayni sekilde Ingilizce anlami hayran sanati. Unlulerin, oyunlarin fan artlari yapiliyor deviantart ac bak. ;)

FanSub fan subtitle yine ayni sey -_- Gidip star wars cevirsem ornegin bu da fansub olur.

"Soylediklerinin hicbiri animeye ozgu degil."

Animeyi kotuledigimden degil, kucuk dusurulmekten ciddiye alinmamaktan nefret ederim. Laflarinizi secerek soylerseniz ben de daha kibar olurum.

Ve evet cok biliyorum. B) <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sinir olmam kendimde bilmeyen insanlarla konuşurken çizgi film diye bahsederim bir daha kim uğraşacak adama açıklamakla

Klasik bir konuşma

-Anime izliyorum

+O ne(Heves eder ve havalı olduğunu düşünerek sorar)

-(Anlatır işte)

+Çizgi film değil mi oğlum bu neden bahsediyon sen(hayal kırıklığına uğrar,karşısındaki kişiyi çocuk olarak görür,)

Ama çzigi film izliyorum dersen çocuk musun der ne çocuğu der geçersin bir daha açıklama yaparken aksiyona girmeye gerek yok yani

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

boşver gel pepe izleyelim  :wub:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben animeye 2011 gibi başladım bu muhabet vardı yıl oldu 2015 hala aynı muhabbet. Çağımız teknoloji çağı google iki kelime yazıp neyin ne olduğunu sorgulamak zor değil. Bu forumda geldiğimden beri bu durum çok var malesef. Yani bir insan shojo shoenin gen erkek genç kız anlamı olmadığını bilmeyebilir. ama cosplay fan art gibi kavramlarda aşırı genel şeyler nasıl bilinmiyor cidden hayret.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence tartışma konusu amacından sapmasın arkadaşlar birbirinize cahilsin değilsin sen bunu bilmiyorsun filan olayı büyütür #-# yada büyüsün ve benim istediğim olsun bu konu kapansın kilitlensin ah keşke T-T bu tartışmalar yersiz animeyi hepimiz seviyok ama gerçekler acı mı geliyor bilmiyorum da çizgi film olsa nolur ? hadi size katıldım kjnlfcndf olsun çizgi film olmasın, ne olacak ki ? yani teknikte öyle mi ? öyle T~T yazacaklarını herkes iki üç kere düşünüp yazarsa, saygımızı yitirmemiş oluruz *-* saygılar ifinim v.v

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.