Jump to content

Animenin Boyutu Nasıl Çok Düşük Hale Getirilir

Skypiea

Önerilen İletiler

Merhabalar,bildiğiniz üzere bazı animelerin boyutu büyük olabiliyor.Format Factory Sayesinde 990 MB lık Animeyi 50 MB kadar düşürebildim ayrıca o kadarda kötü değil görüntüsü.

Peki nasıl yapılır. ? 

Yazılı Kullanımı
1-Önce Programımızı indirelim aşşağıda linki bulabilirsiniz.
2-Programı Kurduktan sonra açalım.
3-Programdan Aç özelliğiyle yada Videomuzu programa sürükleyelim.
4-Dönüştürmek İstediğimiz Boyutu Seçelim (MP4 ÖNERİRİZ)
Ve BAŞLA BUTONUNA BASIN BU ÖNEMLİ

Bu kadar basit geriye beklemek kalıyor sadece bekleyin ve Videolarınızın keyfini çıkarın.

Videolu Anlatım 

Buradan indirin = http://download.cnet.com/FormatFactory/3000-2194_4-10968547.html

kendime ait olan siteden alıntıdır yani alıntı mı oluyor bilmem.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Videonun boyutunu düşürdükten sonra illaki görüntü kalitesi de düşecektir. Program bu görüntü kalitesini eski haline getirmemize olanak sağlıyor mu?

Sanırım bu tarz boyut düşürmelerde genelde görüntü kalitesi büyük bir TV'den falan izlemedikçe anlaşılmayacak kadar düşüyor yani pcden falan izlerken pek belli olmuyor fark. Ama benim dediğim 300 küsür mb'ı 100 mb haline getiren mkv şeysi. Bunu tam olarak bilemiyorum çünkü 990m'ı 50mb yaparsan görüntü kalitesi ne kadar düşmez bilemiyorum. Çok saçma mı oldu dediklerim, neyse bir fikir oluşturabilsem yeter :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Görüntü kalitesiyle (bit rate) orantılı olarak çözünürlüğü de düşürürsen evet, çok ciddi görüntü kalitesi kaybı yaşamazsın ama asıl meselelerden biri de kaynağın ne kadar kaliteli olduğu.

Ben Rosario Vampire'nin Blu-ray versiyonlarını (bölüm başı 2GB kadar) 500MB civarına çekiyordum, kaynak kaliteli olduğu için de sahneleri durdurup, çok ince detaya inmediğin sürece neredeyse hiçbir fark görünmüyordu.

"...normal verince hata veriyor." kawaii kereste gibi cidden güldüm, para kazanmayı istemen kötü bir şey değil, meselenin üstünü altını örtmene tabiri caizse hacet yok :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynısını ben bütün bir sezon animeyi ripleyip koydum fake diye kimse indirmedi. İndirenlerde yorum yapmamış rezalet bir durum. Halbu ki kalite gözle anlaşılamıyordu. Anlamak için orjinaline ve sıkıştırılmışına aynı anda bakman lazımdı. İşte türk halkı bir şeyi yanlış kabul edince öyle gidiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Açıkcası Boyut düşürme taraftarı değilim, gerçi bilgisayar ekranınında izlediğiniz için pek kaliteyi fark edemeyebilirsiniz. Sadece pixel pixel olmayan bir videodan başka bişi olmaz zaten bilgisayar ekranları.
900 mblık bir bölümü 50mb kadar düşürüldüğünce bence fazlasıyla bir  eksiklik oluşur ama bunu bilgisayar ekranında fark edemezsiniz.

Ama tvlerde izlediğinizde  bu detay fark ediyor.

Gerçi bir bakıma düşündüğümüzde genellikle arşivciler (ben gibi) TV'yi kullanır. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.