Jump to content

Yurtdışından anime ürünleri nasıl alınır? - Rehber (video eklendi)

Burakesan

Önerilen İletiler

Herkese merhaba

Bu videoda nasıl yurtdışından (Ebay) ucuza anime ve manga ürünü alabileceğinizi anlatıyorum, umarım faydalı olur :)

(gecikme için kusuruma bakmayın :( havalar soğudu yine, geldi başımın belası grip)

Destek olmak için abone olmayı unutmayın :)

İyi seyirler.

Şu ana kadar aldıklarıma birkaç örnek;

LpGXkJ.jpgrgyDLM.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herkese merhaba   Bu videoda nasıl yurtdışından (Ebay) ucuza anime ve manga ürünü alabileceğinizi anlatıyorum, umarım faydalı olur :)   (gecikme için kusuruma bakmayın :( havalar soğudu yine, geld

Video eklendi arkadaşlar :)

Bu akşam videoyu yayınlayacağım inşallah, örnek alışveriş yaparken bir tane de Mikasa Ackerman figürü sipariş ettim, onu da çekilişle bir arkadaşımıza vermeyi planlıyorum :)

Bittiğinde lütfen buraya da güncellenmiştir gibisinden bir mesaj ekle en azından. Gerçekten anime ürünleri(özellikle t-shirt gibi şeyler) almak isiyorum ama Türkiye'de çok çok az veya çok pahalı. 3,5 tl'yi bırak Türkiye'de olsa 10 tl'den aşağı vermezlerdi bunu :( Teşekkürler paylaşım için sabırsızlıkla bekliyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu shingeki no kyojin sevdası nedir böyle burak, şuan da bile o animeye takla attıracak onlarca seri sayabilirim. Yeni çıkan seriler bu yüzden şanslı eskilere göre, çünkü reklam ve halkla ilişkiler sayesinde tüketicileri gaza getiriyorlar.

Tabii günümüzdeki sosyal medya site olayları daha ileri seviyeye ulaştığı için, yeni animeleri bu nimetten yararlanıyorlar. Seri hiçbir cacığa benzemesede, kopya ve tekrar olsada etkiliyor kitleleri sosyal medya.

Neyse zevkler ve renkler meselesi diyelim ve sosyal mesajdan sonra gelelim konuya, benim de ilgimi çeken bir şey bu, bazı alacağım şeyler var aklımda, bilgilendirme için çok tenkyu ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu shingeki no kyojin sevdası nedir böyle burak, şuan da bile o animeye takla attıtacak onlarca seri sayabilirim. Yeni çıkan seriler bu yüzden şanslı eskilere göre, çünkü reklam ve halkla ilişkiler sayesinde tüketicileri gaza getiriyorlar.

Tabii günümüzdeki sosyal medya site olayları daha ileri seviyeye ulaştığı için, yeni animeleri bu nimetten yararlanıyorlar. Seri hiçbir cacığa benzemesede, kopya ve tekrar olsada etkiliyor kitleleri sosyal medya.

Neyse zevkler ve renkler meselesi diyelim ve sosyal mesajdan sonra gelelim konuya, benim de ilgimi çeken bir şey bu, bazı alacağım şeyler var aklımda, bilgilendirme için çok tenkyu ;)

Shingeki no Kyojin'in bende bir Steins;Gate, Clannad, Little Busters, AnoHana veya Darker than Black kadar yeri yoktur ama severim yani :) Bazı şeyleri gizli tutabilmesi, teorilere açık hikayesi ve mücadele ruhunu yer yer sağlam hissettiriyor oluşu beni çeken yönleri diyebilirim. Reklamın gücü yadsınamaz, o konuda kesinlikle hak veriyorum; Sword Art Online da aynı işin meyvesini yemişti, bulan kıyafetleri bulup, bulamayan da cetvellerle sokaklara dökülmüştü.

Bir yandan da sizlere çok ama çok acı bir örnek vereyim ülkemizdeki anime ürünleri ve fiyatları hakkında: Gerekli Şeyler - Mikasa Ackerman figürü - 100TL;

http://www.gerekliseyler.com.tr/ATTACK-ON-TITAN-MIKASA-FIGUR,PR-138.html

Şimdi aynı ürünün Çin'den bize gelişi ise yaklaşık 21TL;

http://www.ebay.com/itm/Attack-On-Titan-Mikasa-Ackerman-4-5-PVC-Figure-NO-BOX-Japanese-Anime-/361192763705?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5418c43139

...satıcısı da yaklaşık 3bin satış yapmış ve %99.1 olumlu dönüte sahip.

İnsanımızın fırsatçılığı mı diyeyim bu duruma ne diyeyim bilemiyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir yandan da sizlere çok ama çok acı bir örnek vereyim ülkemizdeki anime ürünleri ve fiyatları hakkında: Gerekli Şeyler - Mikasa Ackerman figürü - 100TL;

http://www.gerekliseyler.com.tr/ATTACK-ON-TITAN-MIKASA-FIGUR,PR-138.html

​Ohoo ben o Mikasa figürünü Türkiye'de 20 tlye almıştım ya, 100 tl nedir abartmışlar bayağı.

Bu anime figürleri & eşyaları vs. vs. için bana göre en iyi site Aliexpress, hem çok çeşit var hem de her şey aşırı ucuz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BZOjjL.jpg

Grip oldum biraz, o yüzden gecikti ama bu bitmiş hali :) Video şu an upload oluyor, yüklenince konuyu güncelleyeceğim :)

Hocam amazon normal kargo 7 gün sürüyor ama ücretli olanı 3 gün tabii üründen ürüne göre değişir mi bilemiyorum. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.