Jump to content

Yurtdışından anime ürünleri nasıl alınır? - Rehber (video eklendi)

Burakesan

Önerilen İletiler

video için çok teşekkürler benim bilen arkadaşlara bi sorum olacak şimdi ürünü sipariş ettim diyelim ebay den

1) peki bu ürün hangi kargo ile gelecek falan satıcı yazıyomu veya ptt ile mi geliyor

2) ben merkezde oturmuyorum dolayısıyla gelince evime gelemez merkez deki kargo adresine gelir ordan da beni ararlar herhalde 

bu iki soruyu bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herkese merhaba   Bu videoda nasıl yurtdışından (Ebay) ucuza anime ve manga ürünü alabileceğinizi anlatıyorum, umarım faydalı olur :)   (gecikme için kusuruma bakmayın :( havalar soğudu yine, geld

Video eklendi arkadaşlar :)

Bu akşam videoyu yayınlayacağım inşallah, örnek alışveriş yaparken bir tane de Mikasa Ackerman figürü sipariş ettim, onu da çekilişle bir arkadaşımıza vermeyi planlıyorum :)

• 1 ay sonra...

Öncelikle merhaba konuyu buraya açmamın sebebi burada daha önceden bu konuyu okumuştum o sebeple buraya açtım.
Bkz: Yurtdışından anime ürünleri nasıl alınır? - Rehber (video eklendi)

Sorum şu ben ödemeyi yapıp bir ürün satın aldım. Ücretsiz kargo ile. (Free international shipping)

Şimdi merak ettiğim konu şu ben ev adresimi yazdım ama ürün evime kadar gelecek mi ?
Yoksa ben bir yerden gidip almalı mıyım ? Gelecekse hangi kargo getirecek nasıl olacak bu konuda yardıma ihtiyacım var bilenler varsa bu konuda destek bekliyorum.

:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuda attığın video linkinde yorum olarak sorunu yaz aynı şekilde. Burak Abi çok ilgili birisi saolsun bir şey sorduğun zaman anında cevap vermeye çalışıyor. Birkaç güne dönmezse görememiştir facebook linkini bulabilirsin bulamazsan bana yaz veririm.

Taşıdığınız için teşekkürler konu hala aktif değildir diye buraya yorum atmak istemedim ama cevap veriyormuş.

Birde ekleme yapayım. 

Ebay'dan şöyle bir mail geldi.

Hi Yunus Emre - Your order has shipped to "ev adresim"

Şimdi benim ürünüm nerede acaba ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Taşıdığınız için teşekkürler konu hala aktif değildir diye buraya yorum atmak istemedim ama cevap veriyormuş.

Birde ekleme yapayım. 

Ebay'dan şöyle bir mail geldi.

Hi Yunus Emre - Your order has shipped to "ev adresim"

Şimdi benim ürünüm nerede acaba ?

Ebay dan hiç ürün almadım ama benzer sitelerden alışveriş yapmışlığım vardır size verilen bir kargo takip numarası olması lazım almış olduğunuz ürünün detaylarına girdiğinizde bu kargo/ sipariş numarası ile sorgulama yapabilmeniz gerekiyor, kayıt olurken belirtmiş olduğunuz ev adresine direk yolluyorlar genelde PTT kargo ile ürün sevkiyatı sağlanıyor gelmesi ise yaklaşık 1 veya 1,5 ayı bulmakta  ^_^ Ayrıca ürünü aldığınız yerden size zaten teslimat zamanı ve kargo için gereken bilgileri veriyorlar  :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ebay dan hiç ürün almadım ama benzer sitelerden alışveriş yapmışlığım vardır size verilen bir kargo takip numarası olması lazım almış olduğunuz ürünün detaylarına girdiğinizde bu kargo/ sipariş numarası ile sorgulama yapabilmeniz gerekiyor, kayıt olurken belirtmiş olduğunuz ev adresine direk yolluyorlar genelde PTT kargo ile ürün sevkiyatı sağlanıyor gelmesi ise yaklaşık 1 veya 1,5 ayı bulmakta  ^_^ Ayrıca ürünü aldığınız yerden size zaten teslimat zamanı ve kargo için gereken bilgileri veriyorlar  :mellow:

Cevabınız için teşekkürler. China Post ile gönderilmiş gözüküyor. 

Ürün kargoya verildi mesajı geldi, birde bana "Tracking number:11166750991" vermişler. Siparişi vereli 3 gün oldu.

Şimdi 3 gün içinde kargoya verilmiş bana gelmesi 1 ay sürer mi peki sizce ? yoksa daha erken gelir mi çünkü ufak bir kolye siparişi verdim. (Takip numarasını China Post sitesinde aratınca bir sonuç çıkmadı.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Cevabınız için teşekkürler. China Post ile gönderilmiş gözüküyor. 

Ürün kargoya verildi mesajı geldi, birde bana "Tracking number:11166750991" vermişler. Siparişi vereli 3 gün oldu.

Şimdi 3 gün içinde kargoya verilmiş bana gelmesi 1 ay sürer mi peki sizce ? yoksa daha erken gelir mi çünkü ufak bir kolye siparişi verdim. (Takip numarasını China Post sitesinde aratınca bir sonuç çıkmadı.)

% 99 gemi ile geliyor ve evet 1 ay ı buluyor maalesef en son Ali express den abimin aracı için ampül almıştık 25 güne gelmişti Başka bir numara var mı bu sorgulattığımda geçersiz numara diyor  :ph34r: Ürünün ebatlarından ziyade gümrük işlemlerinin hızı fark ediyor bizim ülkemizde bu işler de hep olduğu gibi ışık hızında halledildiği için  <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.