Jump to content

Özlü Sözler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

"Eğer seni kötülük yapmaktan alı koyan tek şey, tanrı korkusu ise sen zaten iyi bir insan değilsin."

-Anonim

"Ben bu Yunanları gerçekten anlamıyorum. Sıradan günlük işlerini en iyi ustalar yaptırmak isterler ama devlet yönetimi gibi ciddi bir işi rastlele insanlara bırakırlar."

-Sokrates (Demokrasi üzerine)

"Ben bir uzaylı olsaydım, insanlığın yüzüne tükürürdüm"

-Anonim

"Karşılaşmak istemediğimiz bir Dünya dışı varlık görmek istiyorsak, yapmamız gereken tek şey insan ırkına bakmamızdır."

-Stephen Hawking

"İki ihtimal var: Bu evrende ya yanlızız, ya da değiliz. Her iki ihtimalde eşit derecede ürkütücü."

-Arthur C. Clarke

"Gerçek şu ki, belirli bir yaşa geldiken sonra, sosyal hayat filan umurunda olmamaya başlıyor. Bütün arkadaşlarının, ve bu yüzden kendininde, sahte olduğunu anlıyorsun. Birbirimize tahammül etmemizin tek nedeni insanın içinde sahip olduğu şu bir kişiye bağlı olmak isteği yüzünden. Bu istekte çok saçma çünkü, sana en yakın olan insanlar dışında kimsenin umurunda değilsin. İşte bu yüzden, sana gerçekten değer veren birini bulursan, sakın elinden kaçırma.

-Anonim

"Beyaz atlı prensi bekleme, seyise kalırsın. Şansını fazla zorlama, ata yalvarırsın.

-Andy Warhol

"Bu gezegenin en güzel yanı ne biliyor musun? Irkçı olmak zorunda bile değilsin. Herkesten eşit derece de nefret edebiliyorsun.

-Anonim

"Vatanseverlik, vatan hainlerinin son sığınağıdır."

-Samuel Johnson

"Dün krallara itaat ediyor, imparatorlara boyun eğiyorduk. Bugün ise sadece gerçeğin önünde diz çöküyoruz."

"Diğerlerinin haklarını korumak için ölmek, bir insanın elde edebileceği en soylu ve güzel ölüm nedenidir."

-Khalil Gibran

"Oy vermek bir şeyleri değiştirseydi, yapmamıza asla izin vermezlerdi."

-Mark Twain

"Diğerleri en azından haydutluklarından utanıyorlardı. Haydutluğu ile gurur duyan birine ne yapabilirsin ki?"

-Tolstoy

"Kötülüğün başarılı olabilmesi için gereken tek şey, iyi insanların hiç bir şey yapmamalarıdır."

-Edmund Burke

"Tek bir günah vardır. O da korkaklıktır."

-Frederich Nietzche

"Dünyayı değiştirmek gibi bir niyetim yok çünkü böyle saçma sapan ve gerçekleştirilmesi imkansız bir amaç uğruna, canımın yanmasını istemiyorum. Dünya kötü bir yer, çünkü biz insanlar kötü varlıklarız. Bizler, sürekli olarak başkalarına istediklerimiz yaptırmak isteyen bencil, küstah, cani ve barbar varlıklarız. Dünya insanlar tarafından yönetildiği için her zaman rezil ve her an çökmek üzere olan bir yer olarak kalacak. Tünelin sonunda ışık filan yok. Dünyayı düzeltip, burayı bir sevgi ve mantık cenneti olan bir ütopyaya çevirecek bir kurtarıcı filan da gelmeyecek. Rüya görmekten vazgeç."

-Bir forumdan alıntıdır.

"Silahlarınınız olmaması, yenilgi için bir mazeret değildir."

-Gen. Mataguchi (Japon generali, ikinci dünya savaşı)

"Cehennemde hükmetmek, cennette hizmet etmekten daha iyidir."

-John Stuart Mill

"Ölen askerlerimiz için ağıt yakmak saçma ve yanlıştır. Böyle insanlar yaşadığı için aslında Tanrı'ya şükretmeliyiz."

-Gen. Patton

"Bir kahraman normal bir insandan daha cesur olduğu için değil, normal bir insandan 5 dakika daha cesur olabildiği için bir kahramandır."

"En büyük zaferimiz asla düşmemek değil, düşüğümüz her an kalkabilmesini bilmektir."

-Ralph Waldo Emerson

"Korkaklar ölmeden önce binlerce kez ölürler. Cesurlar ise ölümü sadece bir kere tadarlar."

-Shekaespare (Julius Caesar)

"Savaş, onu tecrübe etmeyenler için güzel bir şeydir."

-Erasmus

"Savaş, zaferle biten bir felaketler zinciridir.

-George Clemencau

"Ölüm bütün problemleri çözer. İnsanlar yok sa, sorun da yoktur."

-Joseph Stalin

"Her insanın hayatı aynı şekilde sona erer. Nasıl yaşadığımızın ve nasıl öldüğümüzün detayları bizi diğerlerinden farklı kılar."

"Eski çağlarda, bir insanın ülkesi için ölmesinin güzel ve uygun bir hali vardır. Modern savaşlarda ise ölümün ne güzel ne de uygun yanı var. Bir hiç uğruna bir köpek gibi ölüyorsun."

"Savaşın ne kadar gerekli, ne kadar haklı olduğuna bakmasızın bir suç olmadığın asla düşünmeyin."

-Ernest Hemingway

"Yanlızlıktan daha kötü bir şey varsa, o da sana kendini yanlız hissettiren insanlarla olmaktır".

-Robin Williams

"Bir asker önünde ki düşmandan nefret ettiği için değil, arkasında ki insanları korumak için savaşır."

-G.K. Charleston

Öldürmenin onurlu bir yolu, yoketmenin nazik bir yolu yoktur. Savaşta güzel hiç bir şey yoktur. Bitişi dışında.

-Abraham Lincoln

"Bütün savaşlar iç savaşlardır. Çünkü bütün insanlar kardeştir."

-François Fenelon

"Vatanseverler hep ülkeleri için ölmekten bahsederler ama hiç ülkeleri için öldürmekten bahsetmezler."

-Bertrand Russell

"Savaşları yaşlı adamlar ilan ederler. Ama ölenler hep gençlerdir."

-Herbert Hoover

"Oğlum senin bildiğin kadarını ben unuttum lan"

-Devrimin Arabaları filminden

"Adam öldürürüm ama cinayet işleyemem."

-Bir Türk filminden alıntı

"Osman! Osman! OSMAN! Hepiniz Osmansınız!"

-Cüneyt Abi (Bir filmden)

"Ben Osman değilim! AHHHH!"

-Turgut Özatay (aynı filmden)

"Yayla çorbası istiyorum. Bol naneli olacak."

-Kadir abi

"Ben döverim. Çok döverim. Ama severim de. Neticede evlat."

-Hababam sınıfı filminde ki psikopat veli.

"Bizi katil ninjalardan sadece Türk Polisi Murat kurtarabilir".

-Amerika başkanı

"-Yaratıcı ol.

-Allah'mıyım lan ben dümbük?"

-Eyüp Sabri Esenkal Hoca Efendi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 150
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ohhoooo ben burayı doldururum ki  :D İlla özlü söz mü olması lazım araya alıntıydı, deyişti, dörtlüktü, filmlerden diyaloglardı neyim koysak olmamı  :ph34r: Neyse gelmişken boş geçmeyin  :rolleyes:  

benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1] "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]

Çok edebi bir söz değil ama severim bunu.   Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin. :D

Gelmeyeceğini bile bile beklemek saflıs değil, aşktır.

Beraber ağlayanlar ayrı ayrı gülemezler…

hani kalbimdesin diyosun ya üzgünüm kalabalık yerleri sevmem

Yalnızlık dışarıdan gelmez, insanın içindedir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Yaşam ve ölüm ile yürümeye devam ettiğin her yolda tek başınasın, gördüğün karanlık içindeki şey aslında, ruhun bağırıyor işte, ağlıyor işte!

Umursamıyor musun? İçindeki seni, ruhundaki benliği, dışardaki kendini... Delip geçiyorsun kalbimi, sensizliği ve yine bensizliği.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

-Sessiz insanlar, en gürültülü zihinlere sahiptir. (Stephen Hawking)

-İnsanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir. İnsanların öncelikleri vardır. Ve bazen sıra sana gelmez. (Paul Auster)

-Yaşamın boyunca tanıdığın her insanın aslında bir amaca hizmet ettiğini anlayacaksın. Bazıları senin imtihanın olacak, bazısı seni kullanacak, bazısı sana öğretecek... Fakat en önemlisi bazısı da içindeki en iyi yanları ortaya çıkarmanı sağlayacak. İşte onlar daima yanında tutmaya değer olanlar olacak. (Anonim)

-Yaşam; fırtınanın geçmesini beklemek değildir. Yaşam; yağmurda dans etmeyi öğrenmektir. (Osho)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.