Jump to content

Özlü Sözler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 150
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ohhoooo ben burayı doldururum ki  :D İlla özlü söz mü olması lazım araya alıntıydı, deyişti, dörtlüktü, filmlerden diyaloglardı neyim koysak olmamı  :ph34r: Neyse gelmişken boş geçmeyin  :rolleyes:  

benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1] "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]

Çok edebi bir söz değil ama severim bunu.   Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin. :D

Bir erkeğin gözlemi mi, yoksa kişisel tecrübesi mi bu çıkarım, merak ettim.  :D  Balzac'ın bu sözünü sizden daha farklı yorumladım, şöyle ki: Dediğiniz gibi yakışıklı olup, konuşmayı bilmeyen erkeğe, kadınlar hayır diyebilir. Keza konuşmayı bilip, yakışıklı olmayan erkekler de hayır cevabını alabilir ama hem ağzı laf yapan hem de yakışıklı olan bir erkek birçok kadının rüyasını süsler. Öyle bir erkeğe hayır demek zordur. Böyle bir erkeği seven kadın, erkeğin hegemonyası altına çok kolay girer. Bu minvalde bence kadınların tanrı korunmasına ihtiyacı olabileceğini düşünmüştür, fransız yazarımız.  ^_^

Konuya yönelik: "İçimiz hep bir hoşça kal ülkesi..." *Zarifoğlu 

Gözlem gözlem :D Ama yorumumda "istisnalar da olabilir" demiştim. İşten Balzac'ın tabiriyle "Tanrı kızları o istisna heriflerden korusun" :D

Ps: Gözden mi kaçmış, unutulmuş mu bilemedim ama bu konu başlığı altında şu sözü göremedim. Bırakıyorum buraya

Alıntı:

"nazik kızlardan nefret ediyorum. onlarla sadece selamlaşmak bile aklınızı başınızdan alabiliyor. mesajlaşınca yüreğiniz pır pır ediyor. eğer sizi aradılarsa, bittiniz, mesaj kayıtlarına yüzünüzde aptalca bir gülümsemeyle bakaduruyorsunuz. ama, tekrar kandırılmayacağım. sizin gibilerin kastettiği nezaket işte bu. eğer bana karşı nazikseniz, başkalarına karşı da öylesinizdir. bunu her zaman neredeyse unuttuğum oluyor. gerçeklik acımasızdır, bu yüzden yalanların da nezaketin bir türü olduğuna eminim. bu yüzden, nezaketin de yalan olduğunu söyleyebilirim. her zaman beklentilerim oldu, ve her zaman yanıldım. ve daha farkına bile varmadan, ümit etmeyi bıraktım. tecrübeli bir yalnız aynı hatayı iki kez yapmaz. ve bu hayat savaşında, kaybetmeye alıştım. ve işte bu yüzden, nazik kızlardan her zaman nefret edeceğim."

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiç kimsenin görmediği yaşamadığı bir yerde 1000 düşmanını öldüren biri kahraman olur mu dersin ? Öldürülenler ona kahraman mı der ? Hayır katil diye çağırırlar onu ama ya kahramansa o ? Halkı hiç görmemiş hiç duymamışsa onu olmaz mı Kahraman ? Katil olarak mı kalır ebediyen yoksa.Son geldiğinde cehenneme mi gider yoksa cennete mi ? Araf da mı bırakırlar onu yalnız başına ? Yoksa omu Arafta kalır son bir fedakarlık için ? 

-Leorn Kayn 

Açıklama: Leorn Kayn benim yazdığım bir hikayede halkının intikamını almaya çalışan halkından son yaşayan kişidir ve dediği gibi 1000 kişi öldürmüştür.Bir noktadan sonra ne olduğunu unutur ve kendini sorgular :D olay bu

http://onedio.com/haber/en-sevdiginiz-animelerden-hayat-dersi-niteliginde-23-replik-537949 ayrıca şunlarda vardır Dr.Hiluluk ile Orihimenin ki favorim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.