Jump to content

Özlü Sözler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Özlü söz sayılmaz ama ekşide gördüğüm bir yorum hoşuma gitmişti onu paylaşacağım:

''Sanırsam insanlar hakkındaki en mantıklı/doğru değerlendirmeleri onlar hayatımızdan çıktığında yapabiliyoruz. Zira onlar hayatımızdayken çeşitli faktörler sebebiyle yaptığımız değerlendirmeler isabetli olmuyor. O insan hayatını kaybedince veya başka bir şekilde hayatımızdan çıkıp gidince asıl gerçek değerlendirmeyi yapabiliyoruz. Sevdiğimiz bir insanı onu kaybettiğimizde de hala seviyorsak, onu gerçekten seviyoruz demektir. Tersi de olabilir tabi... Geçmişteki davranışlarıma bakıyorum, nasıl geri zekalıca hareket ettiğimi olaylar bitince, sonuçlarını görünce anlıyorum. Keşke her şeyi en başından kestirebilsek...''

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 150
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ohhoooo ben burayı doldururum ki  :D İlla özlü söz mü olması lazım araya alıntıydı, deyişti, dörtlüktü, filmlerden diyaloglardı neyim koysak olmamı  :ph34r: Neyse gelmişken boş geçmeyin  :rolleyes:  

benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1] "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]

Çok edebi bir söz değil ama severim bunu.   Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin. :D

• 1 ay sonra...

Az önce rastladığım hoş bir tweet:

''Toplum ateştir'' -Schopenhauer

''Toplum hastalıktır'' -Nietzsche

''Toplum yaradır'' -Locke

''Toplum sıradanlıktır'' -Sartre

''Toplumdan uzaklaştıkça kendine yakınlaşırsın'' -Platon

''Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir'' -Jiddu Krishnamurti

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Tanıdığım en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş romantik ve anarşist olan insanlardır. Bu kişiler yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir, direniş, duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, bilgelik ve derin sevgiden kaynaklanan bir ilgi ve sorumlulukla doludurlar. Güzel insanlar öylece ortaya çıkmazlar; onlar oluşurlar... (Elisabeth Kübler)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Bir elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmazsa, insan da acı çekmeden olgunlaşamaz.(Konfüçyüs)

İki şey akıl hafifliğini gösterir: Söyleyecek yerde susmak, susacak yerde konuşmak(Sâdi)

Akıllı insan kendi aklını kullanır. Çok akıllı insan kendi aklıyla beraber başkalarının aklını da kulllanır.(Bernard Shaw)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Efendim, tarih bir imtihan salonuna benzer. Karşısına gelenlere bir takım hususi meseleler verir. Neticede verdiği problemleri halledişine ve bundaki maharetine göre bir numara verir. Aşağı yukarı tarihin imtihanına çıkanların hepsi ayrı şartlar dahilinde, ayrı meseleler karşısında kalmışlardır, bunları en iyi halledenler de tereddütsüz on numara almışlardır. Zannımca, tarihin adamı olan şahsiyetlerin karşısında kaldıkları hadiseleri birbirleri ile karıştırmakla hükümlere varmak mümkün değildir. Fatih, karşısına çıkan problemleri en iyi şekilde hallederek on numara almıştır. Siz de önünüze serilen meseleleri halletmiş ve on numara kazanmış bir tarih büyüğüsünüz.

Atatürk mü büyük Fatih mi konulu bir sohbette odada bulunan en genç şahsiyetin verdiği cevap. Atatürk cevabı çok beğenmiş, ''Bravo!'' deyip tebrik ettikten sonra, öncesinde Atatürk'ü öveyim derken ileri gidip ''Fatih kim sizin yanınızda'' minvalinde bir söz söyleyen kişiye dönerek ''Halt etmişsin sen! Ben Fatih'ten büyük olabilir miyim hiç.'' dedikten sonra cümlelerini şöyle devam ettirmiş: ''Çoğu zaman Fatih'in kaldığı hal ve durumlarda ne yapabileceğimi düşündükçe onunla aynı sonuca çıkıyorum. Ama o benim kaldığım durumlarda ne çareler düşünürdü, işte bunu merak ederim. Büyük adamdır Fatih. Büyük adam.''

2. Paragraf doğaçlama. Hatırladığım kadarıyla yazdım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.