Jump to content
Türk Anime TV Forum
AdminSlayer

Özlü Sözler

Önerilen İletiler

Efendim, tarih bir imtihan salonuna benzer. Karşısına gelenlere bir takım hususi meseleler verir. Neticede verdiği problemleri halledişine ve bundaki maharetine göre bir numara verir. Aşağı yukarı tarihin imtihanına çıkanların hepsi ayrı şartlar dahilinde, ayrı meseleler karşısında kalmışlardır, bunları en iyi halledenler de tereddütsüz on numara almışlardır. Zannımca, tarihin adamı olan şahsiyetlerin karşısında kaldıkları hadiseleri birbirleri ile karıştırmakla hükümlere varmak mümkün değildir. Fatih, karşısına çıkan problemleri en iyi şekilde hallederek on numara almıştır. Siz de önünüze serilen meseleleri halletmiş ve on numara kazanmış bir tarih büyüğüsünüz.

Atatürk mü büyük Fatih mi konulu bir sohbette odada bulunan en genç şahsiyetin verdiği cevap. Atatürk cevabı çok beğenmiş, ''Bravo!'' deyip tebrik ettikten sonra, öncesinde Atatürk'ü öveyim derken ileri gidip ''Fatih kim sizin yanınızda'' minvalinde bir söz söyleyen kişiye dönerek ''Halt etmişsin sen! Ben Fatih'ten büyük olabilir miyim hiç.'' dedikten sonra cümlelerini şöyle devam ettirmiş: ''Çoğu zaman Fatih'in kaldığı hal ve durumlarda ne yapabileceğimi düşündükçe onunla aynı sonuca çıkıyorum. Ama o benim kaldığım durumlarda ne çareler düşünürdü, işte bunu merak ederim. Büyük adamdır Fatih. Büyük adam.''

2. Paragraf doğaçlama. Hatırladığım kadarıyla yazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ALDIRMA 

SÖYLENENLERE

VARSIN SENİ

GÖRENLER BİR OT

SANSIN.

SEN GÜL OLDA

UĞRUNA ÖTMEYEN

BÜLBÜL UTANSIN...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BENİM HAYATIMI YARGILAMADAN ÖNCE,

BENİM AYAKKABILARIMI GİY

VE BENİM GEÇTİĞİM YOLLARDAN,

SOKAKLARDAN, DAĞ VE OVALARDAN GEÇ !

HÜZNÜ, ACIYI VE NEŞEYİ TAD...

BENİM GEÇTİĞİM SENELERDEN GEÇ,

BENİM TAKILDIĞIM TAŞLARA TAKIL,

YENİDEN AYAĞA KALK VE AYNI YOLU TEKRAR GİT,

BENİM GİTTİĞİM GİBİ!!.

ANCAK ONLARDAN SONRA BENİ YARGILAYABİLİRSİN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş