Jump to content

Animeleri Hazırlayanlar Kaç Para Kazanıyorlar?

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

Aslında yazık adamlara bence bizler,daha doğrusu japonyadakiler anime izlesin diye anime yapıyorlar.Doğru düzgün para almıyorlar bide üzerine adamların yaptığı animeleri beğenmiyoruz.Ben bir ressamdan manga çizim dersi alıyorum.Öğretmenim çok iyi olmasına rağmen,farklı bir teknikle kolay bir çizim yapmama rağmen çok zorlanıyorum adamlar sayfalar yapıyorlar bence emeklerine yeterince değer verilmiyor.Bide bu şekilde düşünün :(

Aslinda daha vahim. Begenmemeyi gectim, otakular sacma sapan kliseler isteyip yon veriyorlar bir anlamda. Degeri bilinmeyen kaliteli seriler de var.

Japonlarin keyfi bilir acikcasi. Kendilerine zarar veriyorlar resmen. Kore dizilerine benzerler sektor bitmese bile. Sacma sapan kaliplara zorlanip, ozgur olamadan anime cikarirlar. Orjinal seyler nadiren cikar, digerleri birbirinin aynisi olur. Sayginlik denen sey kalmaz. Kore Dizisi denince insanlar direk burun kivirip iyilerinin de hakkini yiyor. Animelerde de ileride boyle olabilir. Yine de her malin alicisi var. Otaku gibi olan fangirller sag olsun devam ediyor. Bir seyler olmazsa animeler icin de durum bu olacak gibi. :/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sanata Sanat Katan Animeleri Hazırlayanlar Kaç Para Kazanıyorlar?   Neon Genesis Evangelion’un yapımcısı Hideaki Anno’nun Japonya’daki anime sektörü hakkında ümitsiz konuşması büyük yankı uyandırdı

Alınan ücret az gibi görünüyor ama nasıl bir çalışma koşulları var o da önemli, bir diğer etken ülkede paranın değeri yani 10 dolara biz 1 kg et alıyorsak onlar 10 dolara 2 kg et alıyorsa ücretlerin b

Kaç para kazanıyorlar demek tek bana mı komik geldi asdkhasf kim yazmış bunu. :lol: Kaç para kazanıyon sen. Aaksdjlasf. Neon Genesis Evangelion nasıl bir anime ya izlemedim her konuda karşıma çıkıyor.

Aslinda daha vahim. Begenmemeyi gectim, otakular sacma sapan kliseler isteyip yon veriyorlar bir anlamda. Degeri bilinmeyen kaliteli seriler de var.

Japonlarin keyfi bilir acikcasi. Kendilerine zarar veriyorlar resmen. Kore dizilerine benzerler sektor bitmese bile. Sacma sapan kaliplara zorlanip, ozgur olamadan anime cikarirlar. Orjinal seyler nadiren cikar, digerleri birbirinin aynisi olur. Sayginlik denen sey kalmaz. Kore Dizisi denince insanlar direk burun kivirip iyilerinin de hakkini yiyor. Animelerde de ileride boyle olabilir. Yine de her malin alicisi var. Otaku gibi olan fangirller sag olsun devam ediyor. Bir seyler olmazsa animeler icin de durum bu olacak gibi. :/

Arkadaşım aslında ben bu otaka konusu açıldığında düşünmekteyim.Otakuyum diyor insanlar ama bence otaku değiller.Şimdi benim bildiğim şudur OTAKU:Animeler hakkında çok şey bilen,animeleri forumlarda falan araştıran,çok fazla anime izliyen(yaklaşık gününün 5 saat falan anime izliyen insan) kişi değilmidir?Şimdikiler bir naruto izliyor shippuden falan ben otakuyum.Nasıl yani? :) anlatabildimmi? Ben çocukluğumdan beri türk kanallarında çizgi film izlerim yaşım 33 ama türk kanallarından ben gençken ve çocukken anime furyası başladığında anime izlemeye başladım.o zamanlar çizgi filmdi animenin adı :) anime'nin adı anime olduğunu slam dunk adlı animeyi 5 sene önce belki o kadarda olmadı naruto'nun tahminimce ilk bölümleri idi o zaman öğrendim :) sonra bir sürü anime izledim kimini 1 bölüm kimi 5 bölüm bazı serileri bitirdim.Ama hiç bir zaman ben OTAKUYUM demedim :S ayrıtetten animelerin bütün konular birbirine benziyor.bir animeye bakıyorum konusuna 10 tane daha aynı konudan çıkmış anime var :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla yeteneğim olsa, Japonya'da yaşasam, bu fiyatlara az çok demem, bende çalışırım. Sonuçta sevdiğim işi yapıyorum, 20 saat bile çalışırım (4 saat uyku yeter herhalde :D ) Fazla parada gözüm yok şahsen, ama uyandığın zaman yine mi iş ya diye düşünüyorsun ya, he işte o durum hayatından hayat alıyor ( bu ülkedeki insanların %95'i gibi sevmediği işte çalışan birisi )

He Türkiye'de sevdiğin bir iş yapsana derseniz, o da başka bir mevzu ;)

edit: emeklerinin karşılığını almamaları katıldığım bir şey de, kim tam olarak emeğinin karşılığını alıyor ki..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım aslında ben bu otaka konusu açıldığında düşünmekteyim.Otakuyum diyor insanlar ama bence otaku değiller.Şimdi benim bildiğim şudur OTAKU:Animeler hakkında çok şey bilen,animeleri forumlarda falan araştıran,çok fazla anime izliyen(yaklaşık gününün 5 saat falan anime izliyen insan) kişi değilmidir?Şimdikiler bir naruto izliyor shippuden falan ben otakuyum.Nasıl yani? :) anlatabildimmi? Ben çocukluğumdan beri türk kanallarında çizgi film izlerim yaşım 33 ama türk kanallarından ben gençken ve çocukken anime furyası başladığında anime izlemeye başladım.o zamanlar çizgi filmdi animenin adı :) anime'nin adı anime olduğunu slam dunk adlı animeyi 5 sene önce belki o kadarda olmadı naruto'nun tahminimce ilk bölümleri idi o zaman öğrendim :) sonra bir sürü anime izledim kimini 1 bölüm kimi 5 bölüm bazı serileri bitirdim.Ama hiç bir zaman ben OTAKUYUM demedim :S ayrıtetten animelerin bütün konular birbirine benziyor.bir animeye bakıyorum konusuna 10 tane daha aynı konudan çıkmış anime var :)

Benim bahsettigim otakular Japon olanlar. Başta dedigin gibi dusunulsede sonradan hastalik olarak goruldugunu, takintili kisilere soylendigini biliyorum. Yani eve tikilip anime izleyen, tum parasini anime esyalarina yatiran insanlar icin.

Burda soyledigimiz otakuyu "anime sever" den kisa ve kulaga daha hos geldigi icin kullaniyoruz.

Tabii ki animelerde benzer noktalar olur ama orjinal ve kaliteli animelerin bu kadar nadiren cikmasi normal bir durum degil.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence hani normal anime yaparsın bir zaman tutar sonra pek seyircisi kalmaz bunları bilmem ama efsanevi anime yapımcıları filan iyi kazanıyordur bence.Üstelik animeler Japonya'nın can damarı gibi bişi :D Yani Sonuçta birçok insan sırf animeler için Japonca öğreniyor.Sevdikleri işi yapıyorlarsa da bunu parası için yapmak bence de çok mantıksız.Ama bir yandan Japonya'da değiliz bilemiyorum yani :D yabancı memleket sonuçta.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim bahsettigim otakular Japon olanlar. Başta dedigin gibi dusunulsede sonradan hastalik olarak goruldugunu, takintili kisilere soylendigini biliyorum. Yani eve tikilip anime izleyen, tum parasini anime esyalarina yatiran insanlar icin.

Burda soyledigimiz otakuyu "anime sever" den kisa ve kulaga daha hos geldigi icin kullaniyoruz.

Tabii ki animelerde benzer noktalar olur ama orjinal ve kaliteli animelerin bu kadar nadiren cikmasi normal bir durum degil.

Sende kendine göre haklısın tabe.Bazı animelerde otaku karakterlerde yapıyorlar oralardan görüyoruz :)

Ama bence yinede yanlış olan otaku gibi bir kelimeyi bu şekilde kullanmak.Çünkü ben o kelimeye çok büyük saygı duyuyorum  ^_^ anime izliyorsan animeciyim diyeceksin :) yada ben anime izliyorum diyeceksin.

Artık konu kalmadı.Ama hala farklı konulu şeyler yazılıp çizilip yapılıyor.Mesala Türkanime.Tv'yi biraz karıştırınca çok güzel şeyler karşına çıkabiliryor :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yalan söyleyim bu fiyatlar bana inandırıcı gelmedi. 125 bin yen civarı bir ücret iken 1000 dolar, Bakuman serisinden bildiğimiz kadarıyla Mankaga'lar ve hatta onların asistanlari bile çok yüksek ücretlerde çalışıyor. 380.000 yen kazanan asistan yetmediği için ek işte çalışıyor vs. Japonya'da insanlar fazla kazanır ama ada ülkesi olduğu için bir çok şeyi dışardan almak zorunda kalırlar. Bu yüzden bir çok şey için fiyat fazla gelebilir bizlere göre. Ancak dediğim gibi bu fiyatlara Japonya'da çalışmak... Pek mantıklı gelmedi bana fiyatlar. Çizim başına ücret diyor, bir anime 30 kare/sn yada 24 kare/sn olması lazım, bilemiyorum ya, nedense bu içler acısı fiyatlara inanasım gelmedi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sende kendine göre haklısın tabe.Bazı animelerde otaku karakterlerde yapıyorlar oralardan görüyoruz :)

Ama bence yinede yanlış olan otaku gibi bir kelimeyi bu şekilde kullanmak.Çünkü ben o kelimeye çok büyük saygı duyuyorum ^_^ anime izliyorsan animeciyim diyeceksin :) yada ben anime izliyorum diyeceksin.

Artık konu kalmadı.Ama hala farklı konulu şeyler yazılıp çizilip yapılıyor.Mesala Türkanime.Tv'yi biraz karıştırınca çok güzel şeyler karşına çıkabiliryor :)

Yanlis olabilir ama artik yaptirim gucu olan o tur insanlara Japonlar oyle diyor. Ne kastettigim anlasiliyor zaten. Turk biri icin kullanmam o kelimeyi...

Artik bir yilda 173631625535 animeden 5-6 alti tane orjinal anime cikmasi olay. Yoksa "Eiiiy artik hic duzgun anime yok puuu." deniyor kimse. İslenmemis konu olmamasi yuzeysel, her seyin ecchiye, kliseye baglandigi anime cikarmalarinin dogru oldugunu gostermez. :) :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlis olabilir ama artik yaptirim gucu olan o tur insanlara Japonlar oyle diyor. Ne kastettigim anlasiliyor zaten. Turk biri icin kullanmam o kelimeyi...

Artik bir yilda 173631625535 animeden 5-6 alti tane orjinal anime cikmasi olay. Yoksa "Eiiiy artik hic duzgun anime yok puuu." deniyor kimse. İslenmemis konu olmamasi yuzeysel, her seyin ecchiye, kliseye baglandigi anime cikarmalarinin dogru oldugunu gostermez. : :):)

Valla hehe :) Senin cümleleri defalarca okuyup biraz zor anlıyorum. Eminim sende aynen benimkileri bir kaç sefer okuyup zor anlıyorsundur. :) Umarım burayı chat gibi kullanmamışızdır,rahatsız oldum şimdi :)

Aslında dediğim gibi bazı animeler çıkıyor farklı farklı konularda,güzel şeylerde çıkıyor. Benim merak ettiğim acaba turkanime çıkan animelerin ne kadarını sitelerinde yayınlıyabiliyor? Bana turkanime'nin altyazi.org'dan altyazıları alıp gerekli işlemleri yapıp turkanime'ye ekliyor diye biliyorum.Gerçekten fansublar turkanimeye yardım ediyormu acaba? Yoksa fansublarda divxplanet'tanmı alıyorlar?  Tekarar konuya dönersem dediğim gibi,turkanime'yi biraz karıştırdığında hep ünlü animelere bakmaktansa biraz siteyi kurcaladığında farklı animelerde var. Turkanime'ye çok saygı duyuyorum bu kadar insanla uğraşıyorlar,güzel iş çıkarıyorlar. Bir sürü anime yüklü sitede. Bir kaç yıldır

turkanime'den izlemekteyim ve memnunum tebrik etmekteyim :) 

Dediğim gibi rahatsız oldum umarım chat gibi olmadı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.