Jump to content

Oyasumi Punpun

Önerilen İletiler

d498ef34d5be189bd4e50727dc26c187.jpg

Yazar = Inio Asano (Hikaye ve Çizer)

Alternatif İsmi = Goodnight Punpun

Bölüm = 147

Durumu = Bitmiş

Yayın Tarihi = 15 Mart 2007'den, 2 Kasım 2013'ye kadar

Tür = Seinen, Drama, Psychological, Slice of Life

Myanimelist Puanı = 9.04

Türkçe Çeviri = http://mangayatta.blogspot.com.tr/p/oyasumi-punpun.html

Kısaca Konu;

Punpun Japonya'da büyüyen normal bir çocuktur, babasının annesini hastanelik etmesiyle Punpun'nun masumiyet yaşları da son bulmuştur. Dayısı ona bakarken, Punpun yetişkinliğe doğru ilerler, onu iyi yada kötü olarak değiştiren olaylarla karşılaşır. Bu olaylar Punpun'da yetişkin olmanın ne demek olduğu sorusunu uyandırır.

NOT= Bu kadar depresif bir manga'dan sonra biraz rahatlamak isterseniz, sizi Yotsubato! mangasına doğru alalım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerek myanimelist puanı (10 puan oranı da epey çarpıcı bir yapım olduğunu gösteriyor gibi: %48,7), gerek hakkında okuduğum yorumlar, gerekse mangasından gördüğüm bazı inanılmaz detaylı ve gerçekçi çizimler merakımı hayli körüklemişti çevirilmeye başlandığını bilmiyordum çok sevindim emeği geçen herkese teşekkürler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuyu görünce tam da Barış admin gelmişti aklıma nitekim doğruymuş :D Gözünüz aydın adminim u.u sonunda Türkçe çevirisi çıkmış :p bende bakayım konusu ilgimi çekti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonunda birisi el attı Punpun'a ! Ben yazın düşünüyordum aslında çevirmeyi ama benden önce davranmışlar.Çok sevindiim.Açıkcası kendimi bu manga okumuş saymıyorum bu mangayı okumadan önce o kadar değerli bir başyapıt benim gözümde.Yalnız söylemek gerek Asano sensei'nin tüm mangaları ayrı bir değerli ve de güzeldir.O yüzden sadece Punpun'la yetinmeyin derim.Zaten yetinemezsiniz de bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 6 sene sonra...
07.06.2015 - 02:13, Barış D. Baryshx yazdı:

http://blogimg.goo.ne.jp/user_image/5d/77/d498ef34d5be189bd4e50727dc26c187.jpg

Yazar = Inio Asano (Hikaye ve Çizer)

Alternatif İsmi = Goodnight Punpun

Bölüm = 147

Durumu = Bitmiş

Yayın Tarihi = 15 Mart 2007'den, 2 Kasım 2013'ye kadar

Tür = Seinen, Drama, Psychological, Slice of Life

Myanimelist Puanı = 9.04

Türkçe Çeviri = http://mangayatta.blogspot.com.tr/p/oyasumi-punpun.html

Kısaca Konu;

Punpun Japonya'da büyüyen normal bir çocuktur, babasının annesini hastanelik etmesiyle Punpun'nun masumiyet yaşları da son bulmuştur. Dayısı ona bakarken, Punpun yetişkinliğe doğru ilerler, onu iyi yada kötü olarak değiştiren olaylarla karşılaşır. Bu olaylar Punpun'da yetişkin olmanın ne demek olduğu sorusunu uyandırır.

NOT= Bu kadar depresif bir manga'dan sonra biraz rahatlamak isterseniz, sizi Yotsubato! mangasına doğru alalım.

Teşekkür

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.