Jump to content

Shin Angyo Onshi (Manhwa)


Recommended Posts

Shin_Angyo_Onshi_Head.jpg


Yazar =Youn, In-Wan (Hikaye), Yang, Kyung-Il (Çizer)Alternatif İsimler = Blade of the Phantom Master, Phantom Master: Dark Hero from Ruined Empire, Shin-am Heng-uhsah, The New Secret Royal InspectorBölüm = 75Durumu = BitmişYayın Tarihi = 2001'den, 2007'ye kadarTür = Seinen, Historical, Drama, Action, Adventure, Fantasy, SupernaturalMyanimelist Puanı = 8.62Manhwa Tanıtım Amaçlı Anime Filmi = http://www.turkanime.tv/anime/shin-angyo-onshiManhwa Çeviri = http://tortuga-ceviri.blogspot.com.tr/p/shin-angyo-onshi.html
Kısaca Konu;Çok uzun zaman önce doğuda Jushin adında bir ülke vardı. Jushin’de “Angyo Onshi” adıyla bilinen gizli ajanlar yaşıyordu. Angyo Onshi’ler kral tarafından belirlenmiş özel elçilerdi. Kendilerini gizleyip kirli yönetimleri düzelterek ülkeyi dolaştılar ve insanlara adalet getirdiler. Diğer bir deyişle Jushin’in “Mito Koumon”uydular. Ancak Jushin şu anda harap bir halde. Ama hala gezen bir Angyo Onshi var.Jushin, Feodal çağlardaki Kore'den esinlenerek biçimlendirilmiş bir krallıktır. Zamanında Jushin'de, "Angyo Onshi" denen, ülke içerisinde gerçek kimliğini gizleyerek gezen, hükumet adına çalışan gizli vekiller vardı. Kral tarafından doğrudan görevlendirilmişlerdir, görevleri yolsuzluğa başvuran hükumet görevlilerini bularak onları cezalandırmak ve ülkenin vatandaşlarına adaleti sağlamaktır. Fakat Jushin çoktan yıkılmıştır, sayısız tımarlara ve krallıklara bölünmüştür; çoğu da yolsuz ve zalim diktatörler tarafından yönetilmektedir. Shin Angyo Onshi, hala hayatta olan Angyo Onshi'lerden biri olan Munsu'nun hikayesini konu alır. Munsu bir yandan ülkeden kalanları gezerken, Jushin'in yıkılmasıyla ortaya çıkan kaosla uğraşmaktadır.

Çoğu kişi tarafından bilinen bir seri değil, ancak sürükleyici ve derin bir konusu vardır, beğeneceğinize eminim. Seri her ne kadar manhwa olsa da bu sizi yanıltmasın Japonya'da yayınlandığı için manga gibi sağdan sola okunmaktadır. Özellikle Berserk severlerin okumasını tavsiye ederim. Myanimelist'te de Berserk'ten sonra önerilen bir seridir. Ayrıca olaylarda sıradanlıktan uzak bir tutum sergilenmiş ve olaylar gerçek efsanelere dayandırılmıştır. Zamanında seriye Mnaki grubu el atmış ve 7 bölüm tamamlamıştır ve bunun için kendilerine teşekkür ederiz, ancak Tortuga Çeviri Grubu olarak sıfırdan başladık ve ilerliyoruz.

Link to post
Share on other sites

  • Forum Admin

Normalde hayatta izlemem ama siz bole tanıtım yapınca insanın izleyesi geliyor. :D Hani bakıyorum izlenecek şeyi yok gibi geliyor. Tanıtıma bakıyorum bu o animemiymiş . işte bole . Eline sağlık . :D

 

Forumdaş bu bir manhwa yani Kore yapımı çizgi roman!

Link to post
Share on other sites

Tamam biliyorum sonuçta Moviesi çekilmiş ortada izlenebilecek bir şey var. :D

Anime filmi manhwa'yı tanıtmak amaçlı normal bir şey, esas olay manhwa'da. Ama filmide fikir verecektir, tavsiye ederim ;)

Konu açıklamasında da yazdığı üzere manhwa Japonya'da yayınlandığı için, mangalar gibi sağdan sola okunuyor.

Link to post
Share on other sites

Öyle ki, avatarımda kendisine yer verdiğim karakterin serisidir.Hikayesi oldukça derin ve sürükleyici olmakla beraber çizimi olsun, karakterleri olsun oldukça etkileyicidir.Yukarıda belirtildiği gibi Berserk'i seviyorsanız okumanız gereken bir seridir.  ;)

Edited by -Estable
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.