Jump to content

(Kolaylaştırıldı) Handbrake ile Anime Videoların Boyutunu, Kalitesini Azaltmadan Düşürmek!

Huseyinekrem

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

●İnternetin altını üstüne getirerek topladığım bilgilerle oluşturduğum ayar dosyasını ve en kolay yolu paylaşıyorum sizlerle. ●Daha önce bu konu üzerindeki ayarlarla yaptığımızdan daha iyi bir sıkıştı

1 anime bölümü için bir buçuk saat çok, 1 anime serisi için 2 gün uğraşacan demektir. Çoğu kişide ortalama bilgisayar var dersek, bu hoş olmaz :P

Konudaki hatalar giderildi ve ikinci güncelleme verildi. Önemli yerler akılda kalsın diye renkli veya kalın olarak işaretlendi.

• 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

Ooo, ne zaman sabite alındı konum? Bunu kutlamak adına yarın oturup x265 kısmına da uzunca değineceğim. Hatta 60fps Anime konusunu bile anlatabilirim. Çok pis gaza geldim :D
edit: Çok uğraştım ama, windows 10'a geçmem dolayısıyla x265 kodlayıcı yazılımlar düzgün çalışmamaya başladı. Yakın zamanda geri windows7 ye dönmeyi planlıyorum sonrasında konuyu iyice bi düzenleyip yeni bilgiler ekleyeceğim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
2 saat önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Senin handbrake konunu ben sabitledim. O programda 3GB'lık bir 720p film videosunu 390mb indirmiştim, orjinali videosundan ayıramaz göz, o derede aynıydı kalite yani :D

Bir de canı çektiğinde sapıtmasa güzel program :D Bende hata verip duruyor şu ara.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 27.05.2016 at 18:11, Huseyinekrem yazdı:

Bir de canı çektiğinde sapıtmasa güzel program :D Bende hata verip duruyor şu ara.

Hüseyin senin handbrake anlatımında, chapters'in yanında advanced butonu yok. Onun için Tool>Options>General>en altta show advanced encoder options tab işaretliyecen.

Video encode edeceğimiz zamanda, Video butonundan>altta use advanced tab instead, sonra audio butonundan bitrate 128 seçiyoruz, en sonda Advanced butonundan Reference Frames 4 seçiyoruz. Böylece kaliteli ve az yer kaplıyan başka bir yol denemiş oluyoruz.

Ben bu şekilde kullanıyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 29.05.2016 at 19:01, Barış D. Baryshx yazdı:

Hüseyin senin handbrake anlatımında, chapters'in yanında advanced butonu yok. Onun için Tool>Options>General>en altta show advanced encoder options tab işaretliyecen.

Video encode edeceğimiz zamanda, Video butonundan>altta use advanced tab instead, sonra audio butonundan bitrate 128 seçiyoruz, en sonda Advanced butonundan Reference Frames 4 seçiyoruz. Böylece kaliteli ve az yer kaplıyan başka bir yol denemiş oluyoruz.

Ben bu şekilde kullanıyorum

Deneyeyim hocam :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.