Jump to content

Hyouka 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)

PSPGAME

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 92
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni oluşturduğumuz (daha adını bulamadığımız) bir ekiple Hyouka adlı animeye Türkçe Seslendirme yapalım dedik. Biz yaparken bayağı keyif aldık.Umarız siz de izlerken eğlenirsiniz.İyi Seyirler.Dublaj

Öncelikle sırf şu konuya yorum yapmak için üye olduğumu belirtmek istiyorum çünkü emeğiniz tebrik edilmeyi hak ediyor. Çok düşük bir beklentiyle tıkladım linke, fakat profesyonel derecesinde bir sesle

güzel olmuş elinize sağlık çalışma için :good-job-onion-head-emoticon:  ama düşündüğüm gibi tr dublaj japon animelerine uymuyor, animeden soğudum :crying3-onion-head-emoticon:

Ses için yardım edebilirim diyecektim ama izlediğim yere kadar iyi olmuş tebrikler  ;)  :)

Biraz daha canlı gür yapsanız ve diksiyon çalışsanız daha iyi olur. Daha iyi olur diyorum çünkü iyi. Bir de san kun eklerini kullanmayın bence çünkü Türkçe'de acayip çıkıyor.

Ama stüdyoda mı kaydettiniz bilmem, sesler pürüzsüz çıkıyor güzel.

Yorumlarınız için teşekkür ederiz. @MiranamiTsuki , 2.bölümde daha da canlı yapmaya çalışacağız.Teşekkürler.

--------------------------------

Vk'daki yorumlar için de çok teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

20 Yaşlarda değiliz en büyüğümüz 18 yaşında ^^ Ana karakteri canlandıran arkadaş 16-17 yaşında :> Ben Montajcı olarak 17 yim 18 basmak üzereyim.

kusura bakmayin o zaman ama sesler olmamis cidden ya soyle diyim Anime hic bir dilde guzel olmuyor aslinda Fransizca bakiyorum batirmislar *dublaj olarak bazen bakiyom nasil diye* ingilizce bakiyorum batirmislar her dilde batiyor yani Japonca en iyisi ama dedigim gibi okuyamayanlara vs. iyi olur turkcesi ama altyaziyi sakin birakmayin :')

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Orijinaline baktım orijinalindeki sesi çok beğeniyorum zaten Nakamura Yuichi. Çok karakteristik bir ses hafif kalınımsı bir ses ama kalın değil. Azıcık benzemiş ama daha kalın olmuş Hotaro'nun sesi. Diğer ses Zaten Gintama'daki Shinpachi'nin sesi o ses hakikaten ölüyü diriltecek cinsten canlı ses ama türkçedeki idare eder. Yani kötü olmamış bence biraz daha komik yansımış diyaloglar bu yüzden fena değil. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Öncelikle elinize sağlık gençler. Eleştirilere kafanızı çok takmadan ama tamamen de göz ardı etmeden devam edin bence. 

Benim konu hakkındaki fikrim biraz daha genel olacak. Japon'yada Seiyuu denen bir kavram insanlar bu işin eğitimini alıyorlar yıllarca, bayan seiyuu'lar çoğu zaman erkek karakterleri de seslendiriyorlar. Hal böyle iken bu iş oralarda bu kadar üst seviyelere çıkmışken tutup dublajları orjinal ile kıyaslamak tamamen haksızlık olur diye düşünüyorum. 

• Size verebileceğim yegane tavsiye dublajını yapacağınız animeleri dikkatli seçin başlangıç için çok expert seiyuu'ların olduğu serilerden uzak durun. Örneğin "Sakurasou no Pet na Kanojo" gibi bir seriyi dublajlamaya kalkarsanız şu anki seviyeniz ile mükemmel iş çıkarsanız bile hoş gelmeyecektir insanlara. Yani demek istediğim ilk aşamada yaptığınız dublajın kalitesinden çok seçeceğiniz seri daha önemli bence. 
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Süper olmuş bence. :D Japoncayla kıyaslamadım zaten izlemedim orijinalini. anime dikkatimi çekti

Orijinaline baktım orijinalindeki sesi çok beğeniyorum zaten Nakamura Yuichi. Çok karakteristik bir ses hafif kalınımsı bir ses ama kalın değil. Azıcık benzemiş ama daha kalın olmuş Hotaro'nun sesi. Diğer ses Zaten Gintama'daki Shinpachi'nin sesi o ses hakikaten ölüyü diriltecek cinsten canlı ses ama türkçedeki idare eder. Yani kötü olmamış bence biraz daha komik yansımış diyaloglar bu yüzden fena değil. :D

Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.Kendimizi daha da geliştireceğiz :)

bende açılmıyo :(

Mail.ru linkindekiyle izleyebilirsiniz.

• Öncelikle elinize sağlık gençler. Eleştirilere kafanızı çok takmadan ama tamamen de göz ardı etmeden devam edin bence. 

Benim konu hakkındaki fikrim biraz daha genel olacak. Japon'yada Seiyuu denen bir kavram insanlar bu işin eğitimini alıyorlar yıllarca, bayan seiyuu'lar çoğu zaman erkek karakterleri de seslendiriyorlar. Hal böyle iken bu iş oralarda bu kadar üst seviyelere çıkmışken tutup dublajları orjinal ile kıyaslamak tamamen haksızlık olur diye düşünüyorum. 

• Size verebileceğim yegane tavsiye dublajını yapacağınız animeleri dikkatli seçin başlangıç için çok expert seiyuu'ların olduğu serilerden uzak durun. Örneğin "Sakurasou no Pet na Kanojo" gibi bir seriyi dublajlamaya kalkarsanız şu anki seviyeniz ile mükemmel iş çıkarsanız bile hoş gelmeyecektir insanlara. Yani demek istediğim ilk aşamada yaptığınız dublajın kalitesinden çok seçeceğiniz seri daha önemli bence. 

Aldığım yorumlarda gözüme en hoş gelen bu oldu.Kullandığınız üslup için çok teşekkür ederim.Tavsiyenizi dikkate alarak bu yolda devam edeceğiz.Eğer bu animeyi sizlerin istediği bir şekilde güzelce bitirebilirsek bir sonraki anime serimiz için ne yapacağımızı izleyenlere sorabiliriz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnternetimin hıyarlığı yüzünden ilk 10 dk'sını izleyebildim ama kimilerinin olmuyor demesine rağmen gayet güzeldi keyifle izledim bazı 1-2 yerde ses kesildikten sonra dudak oynamalarının devam etmesi rahatsız edici ama o da dil farklılığından kaynaklanıyor ilerde devam ederseniz ona da bir çözüm bulacağınıza eminim

Veri tabanı diyen karakteri canlandıran kişi nasıl diyim karakter sanki mimik ve hareketleri seslendiriciye göre daha enerjik daha bir mutlu ya da animeyi izlemediğim için bana öyle gelmiş olabilir

Bir ara da Gintamanın bölümlerinden birini yapın komedi iyi gider Türkçe seslendirmeyle :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.