Jump to content

There's nothing here yet

 • Similar Content

  • By Akamine
   Mesela Karakter Tipi
   Olay
   Yer 
   Vb.
    
   Ben Başlıyorum...
    
   Harem Animelerinde ki karakterlerinin kalın kafalı olması
    
  • By slimjack
   Merhaba arkadaşlar Dragon Raja mobil oyun olarak piyasaya çıkan, şu ana kadar gördüğüm en geniş kapsamlı ve görselliği bir okadar güzel olan bir MMORPG oyunu diyebilirim. Biz animecilere kesinlikle hitab eden bir oyun. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyunun grafik motoru Unreal Engine, sadece bu bile görselliğinin ne kadar iyi olduğunu belirtmeye yeterli diye düşünüyorum
   Oyunun sistemiyle ilgili olarak şunu belirtmeliyim ki klasik mobil rpg oyunlarından farklı kendine has bir konsepti mevcut. Normal bir MMORPG oyununda oyun sizi sürekli görevden göreve koşturur ve bu bir süreden sonra oyunucuyu bunaltmaya başlar. Dragon Raja'da ise durum farklı arkadaşlar oyun burada sizi tamamen sosyalleştirmeye odaklanmış diyebilirim. Oyunda sürekli bir etlinlik sürekli bir aktivite mevcut. Günlük ve haftalık etlinlikler ile oyun sizi sürekli başkalarıyla etkileşim halinde bırakıyor. Hatta oyunun kendine ait bir sosyal medya sistemi bile var  Aşağıda oyunun içeriğiyle ilgili resimlere bakarak ne demek istediğimi çok daha iyi anlaycaksınız :)
   Şimdi arkadaşlar oyun daha önce söylediğim gibi gerçekten kapsamlı bir oyun burada ben elimden geldiğince oyunun sistemiyle alakalı size bilgi vermeye çalışacağım.
    
   Altta resimde gördüğünüz benim kendi karakterimin profilidir. Şimdi öncelikle bu oyunda en önemli şey Rating arkadaşlar. Bu oyunda rating sizin sahip olduğunuz gücünüzü temsil ediyor bu yüzden mümkün olduğunca rating'inizi artırmaya çalışıyorsunuz. Rating'imizi çeşitli şekillerde artırabiliriyoruz arkadaşlar bunlar; itemlerinizi geliştirerek, petlerinizi büyüterek,Core buildinizi geliştirerek, kariyer yaparak ve hatta evlenerek bile rating kasabiliyorsunuz Sağ tarafta ise Hp, Exp ve statlarımızın olduğu alan mevcut. Benim sınıfım Soul Dancer yani bir büyücü türü olduğum için stat dağılımım bu şekilde arkadaşlar. Her sınıfın kendine özgü stat dağılımı sistemi mevcut. Advanced kısmında ise element ve pvp statlarımızı görüyoruz. Elementler demişken arkadaşlar bu oyunda 4 tip element mevcut ve her sınıfın kendine özgü bir elementi var. Örneğin benim sınıfımın elementi su (water), hangi sınıfların hangi elementleri aldığını sınıfları açıklarken söyleyeceğim.


    
   Gelelim skill sistemimize, resimde gördüğünüz üzere her sınıfın kendine ait 8 adet skill'i mevcut bulunmakta.

    
   Talen bölümünde ise C'den başlayarak S seviyesine kadar talentlerinizi level aldıkça açıyorsunuz arkadaşlar. Her seviyede 3 adet talent bulunmakta bu talentleri siz kendiniz oynayış biçiminize göre seçiyorsunuz. Kendi sıfınıfımdan örnek vermem gerekirse Soul dancer hem büyücü hemde support bir sınıf. Büyücü oynamak istiyorsanız talentlerinizi ona göre seçmeniz gerekiyor veya support oynayacaksanız ona göre seçiminizi yapmalısınız. Pvp ve Boss fight'larda size fayda sağlarlar.

    
   Ex bölümüne gelirsek arkadaşlar burasını ektra skiller olarak düşünebiliriz." Ex lv" arttıkça yeni skiller açıyorsunuz. Burdaki skilleri özelliklerine göre siz kendiniz seçiyorsunuz. Arkadaşlar ben şahsen buradaki skillerin faydasını en çok Pvp'lerde gördüm ve seçimlerimide ona göre yapıyorum.

    
   Gelelim şimdi Core kısmına, arkadaşlar Core buildi önemli mutlaka geliştirmeniz gerekiyor ilerki level'larda size kolaylık sağlaması açısından. En azından tüm kristallerinizi 10 seviye yapmalısınız. Bende henüz buildimi geliştiriyorum arkadaşlar ve burada da her sınıfın kendine özgü bir core buildi mevcut örneğin, benim yaptığım build 9 fire, 5 water 2 wind. Oynadığınız sınıfla ilgili Core build'leri internetten kolaylıkla bulabilirsiniz arkadaşlar.

    
   İtem(Eşya) Sistemi:
   Arkadaşlar oyunde 4 tip item var bunlar yeşil,mavi,mor ve turuncu renktedir. En kötüsü yeşil olanlar, en iyisi ise turuncu olanlardır. Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz üzere iki tip stats durumu var üstte ki Basic stats kısmı sabit item'in kendi verdiği statlardır. Bizim için önemli olan altta ki statlardır. Bunları trans yöntemi ile diğer itemler'den kendi üstünüzde ki item'e aktararak stat'larınızı artırabilirsiniz. Tabi burda dikkat etmeniz gereken  bir durum var. Statları kendi sınıfınıza göre ayarlamanız önem arz ediyor. Ayrıca doğru stat dizilimi ile rating'inizide artırıyorsunuz. Son olarak 2 konuya daha değinmek istiyorum, ilki drac'lı item, ikincisi ise emblem'ler. Arkadaşlar resimde gördüğünüz üzere Drac item'e ektradan stat sağlayan bir faktördür. Mesela bende 95 int. eklemiş, bir büyücü için iyi bir stat. Bu yüzden full drac'lı item set dizmek önemli. Emblem olayına gelirsek arkadaşlar embler 75 lvl'da açılıyor 75 olduktan sonra event'lerden düşüyorlar. Bunları item'lerinize ekleyerek statlarınızı artırırsınız. Mor emblemlerden toplayıp dizmeniz daha iyi olur :)

    
   Şimdi Gelelim Sınıflarımıza ;
   1-Blade Master Sınıfı

   Arkadaşlar bu sınıf resimde sağ üstte gördüğünüz üzere warrior ya da tank olarak geçen bir sınıf. Oyunda bu sınıf daha çok tank rolünü üstlenen bir sınıf bunun sebebi ise stun'lama özelliği olan skilleri olması. Bu yüzden en önce düşmanın dibine girip onu stun manyağı yaparak çıldırtırlar  Bu sınıfın elementi Fire(Ateş)'tir arkadaşlar.
    
   2-Gunslinger Sınıfı

   Arkadaşlar bu sınıf resmin sağ üstünde de gördüğünüz üzere archer sınıfı olarak geçiyor. Ağır ve hafif olmak üzere 2 tip silahı mevcut. Bu sınıfında Blade Master gibi kendine özgü stun skill'i mevcut tabi bir Blade Master kadar olmasada :) Hafif silah olarak tabanca ile seri atışlar yapabiliyorsunuz. Ayrıca ağır makineli ile düşmanı mermi yağmuruna tutabilirsiniz. Son olarak yine ağır silah olarak birde lazer gibi bir silahı var. Gerçekten sağlam damage vuruyor ancak bu silahı kullanmadan önce düşmanı stun'lamanız lazım yoksa ateşlediğiniz takdirde bir süre hareket edemiyorsunuz :) Elementi ise Wind(Rüzgar)'dır.
    
   3-Assassin Sınıfı

   Bu sınıfı açıklamadan önce şunu belirtmeliyim ki gerçekten beni gıcık eden bir sınıf olmuştur PvP'lerde Resimin sağ üstünde gördüğünüz üzere hem mage hem de assasin özelliği olan bir sınıf. Şunu söylemem gerekirse gerçekten güçlü bir sınıf hem kitle kontrol, hem alan hemde suikast skilleri ile karşısındaki insanı canından bezdiren bir sınıf. Benim sınıfımın korkulu rüyasıdır bu sınıf Elementi ise Earth(Toprak)'tır.
   4-Soul Dancer

   Gelelim benim sınıfa, arkadaşlar resimde sağ üstte gördüğünüz üzere hem Mage hemde Support özelliği olan bir sınıf. Hem alan etkili skiller atarken hemde takım arkadaşlarınızı heal skilleriniz ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca 2 tip kitle kontrol skill'i bulunmakta; ilk olarak düşmanını ördeğe çeviren bir skill'i mevcut şahsen çok keyif aldığım bir skill'dir ikincisi ise zamanı kısa süreliğine durdurmaya yarıyan bir skill. Bu iki skill size kritik durumlarda mükemmel kazançlar sağlayabiliyor
   5-Fighter

   Gelelim Fighter'a resimde sağ üsttede gördüğünüz üzere warrior olan yakın dövüş üzerine bir sınıf. Arkadaşlar bu sınıfta kombo çok önemli, 3 adet komboyu sürekli çevirmeniz gerekiyor. Bu komboları çevirdikçe size Buff veriyor ve Skill yenilenme süreniz kısalıyor PvP ve PvE'lerde talent ve Ex skillerini farklı kullanmanızda fayda var. Bu sınıfında elementi Blade Master gibi Fire(Ateş).
    
   6-Reaper

   Arkadaşlar bu sınıf yeni açıldı ve gerçekten güzel bir sınıf bende şahsen bu sınıfı oynuyorum şuan. 3 tane kaçış skill'i bulunmakta ve 2 tane kitle hasar veren skilli var, ayrıca klon çıkarıp bunlarla yer değiştirme de yapabiliyorsunuz. Opsiyonel bir sınıf ve PvP'lerde can yakıyor
    
   Sosyallik ve Kariyer Sistemi:
   Arkadaşlar yazımın en başında da dediğim gibi bu oyun sosyalliği ön planda tutuyor, kariyer(meslek) guruplarını bile buna göre ayarlamış oyun. Zaten solo oynasanız bile bir yerden sonra solo exp limitine ulaşıyorsunuz ve isteseniz bile solo olarak kasamıyorsunuz. Şimdi öncelikle kariyer sistemini anlatayım. Altta resim de de gördüğünüz üzere oyunda 3 tip kariyer(meslek) gurubu mevcut. Klasik MMORPG türü oyunlarda Blacksmithing, Tailoring, Alchemy... gibi meslek sınıfları olur. Burda ise Superstar, Open Shop ve Cuisines meslek sınıfları oluşturulmuş.

    
   1-Super Star

    
   Arkadaşlar adından da anlaşıldığı üzere bu sınıfta ünlü olmaya çalışıyorsunuz. Film seti çekimleri, dans dersi öğrenme gibi şeyler yaparak "Level upgrade requirements" bölümünde ki gereklilikleri tamamlıyorsunuz ve mesleğinizin levelini artırıyorsunuz. Goods bölümünde ise gift kısmında silver card üreterek kendiniz ve hediye ettiğiniz arkadaşlarınıza 48 saat süren bir Buff veriyorsunuz
    
   2-Cuisines

   Arkadaşlar bu sınıf aşçılık sınıfı olarak geçiyor. Burda da Super Star'daki sistem mevcut. Burada yemeklerle ilgili gereklilikleri karşılayarak seviye atlıyorsunuz. Resimde sağ tarafta gördüğünüz kitchen kısmından yine Super Star'daki Goods kısmında ki silver card gibi burada da arkadaşlarınız için buff sağlayan çikolata yapıp hediye edebiliyorsunuz. Çikolata silver card'a nazaran 8 saat buff veriyor ancak size daha fazla stat veriyor ve en önemlisi luck(şans)'ınızı artırıyor, böylece 8 saat boyunca açtığınız kutulardan daha iyi item'ler düşürme olasılığınız artıyor 
    
   2-Open Shop

   Arkadaşlar burda da dükkan açarak yiyecek, fotoğraf, injek gibi çeşitli ürünleri satıyorsunuz. Cüzi bir miktar gelir sağlasa da club arkadaşlarınız açısından faydalı oluyor tabi kendi açınızdan da :) Burda da dükkan popülariteniz artarak kariyer(meslek) levelinizi artırıyorsunuz.
    
   Son olarak gelelim sosyallik sistemine, arkadaşlar burda aşağıdaki resimlerde gördüğünüz üzere oyunun kendine ait bir sosyal medya sistemi bulunmakta, hatta wp gibi gurup bile kurabiliyorsunuz. Mesela bizim Club'imizda yabancı oyuncularda olduğu için Türkçe adında bir gurup oluşturduk :)

    
   Aynı zamanda oyunun kendi kamerasıyla çektiğiniz resimleri moments bölümünde paylaşabilir ve arkadaşlarınızın resimlerini beğenebilirsiniz.

    

    
   Arkadaşlar buda normal chat bölümü :)

    
   Arkadaşlar Club kısmından biraz bahsetmek istiyorum, tıpkı diğer MMORPG oyunlardaki Guild veya Klan sistemi gibi Dragon Raja'da da Club(Kulüp) var. Yalnız diğer oyunlardan farklı olarak Club'lara ait bir lig sistemi yapmışlar tıpkı MOBA türünde ki oyunlarda ki lig sistemlerine benzer bir lig sistemi getirilmiş. Nasıl MOBA türlerinde bireysel olarak katıldığınız maçları kazanarak lig atlıyorsanız, burada da Club'lar arası savaşları kazanarak lig seviyenizi artıyorsunuz  Savaşlar önemli arkadaşlar çünkü Club üyesi olan herkese ödül geliyor her savaş sonucunda Aşağıda resimde bizim Club'ımız ve lig'ini görmektesiniz. Şuan Diamond 3 olarak en yüksek seviyedeyiz.


   Ayrıca oyunda evlenebiliyor, ev sahibi ve hatta çocuk sahibi bile olabiliyorsunuz arkadaşlar Şimdi kısaca evlilik sisteminden bahsediyim, arkadaşalar oyunda friendship points diye bir sistem var. Siz partnerinizle beraber ne kadar çok event, görev ve training yaparsanız bu puanlar okadar çok artıryor. Öncelikle partnerinizle Bond yapıyorsunuz, Bond olayı bir nevi söz, nişan gibi düşünebilirsiniz. Daha sonra ise Soul Mate oluyorsunuz, bu da evlilik oluyor


    
   Bunlarda bizim club üyelerimizin paylaştığı oyun resimleri
    
   Arkadaşlar oyunu elimden geldiğince burada anlatmaya çalıştım daha önce dediğim gibi oyun oldukça kapsamlı bir oyun :) Oyunu beğenen ve başlamak isteyenler olursa bize ulaşın yardımcı oluruz. EU S-39 Golden Eyes Server'indayız. Club ismimiz Troy, güzel ve eğlenceli bir arkadaşlık ortamımız var. Sizi de aramızda görmek isteriz. Arkadaşlar Club'ımız için ayrıyetten sitemizde mevcuttur. Girip ordan da başvuru yapabilirsiniz. Linki altta veriyorum

  • By agg1401
   Esen ola, millet. Bugünden itibaren Pandora Poisa Kasaimura serisinin bölümleri artık 23 dakika sürecektir. Bu kararı almamın sebebi, bölümleri gereksiz yere işgal etmek yerine daha iyisini yazmak içindir. Pandora Poisa Kasaimura Bölüm 001/100 adlı bölümü yayındadır. PANDORA POISA KASAIMURA
   1. Bölüm "Yeni Bir Başlangıç” Anlatıcı: Her şey, günün birinde Ayhan adında biri tarafından Pandora’nın kendisini Japonya’da bulmasıyla başlıyor.   Ousaka / JAPONYA
   5 SENE ÖNCE
   SAAT: 22:00 Kişiler: Ayhan Gazi G., Aki Ichigo ve Pandora Poisa Kasaimura
     Ayhan: Aki-san, baksana ne buldum burada?
   Aki: Bunun gizemini araştırıyordum uzun zamandır ama kendisini görebileceğimi hiç düşünmemiştim. Bunu bence Matsumaru Eria’ya götürelim. Oradaki insanlara tanıtır ve zengin oluruz.
   Ayhan: Olur derim nasıl olsa, prenses bize karışamayacaktır.
   Aki: Kendisini aktif etmemi ister misin Ayhan-senpai?
   Ayhan: Bence aktif etmeyelim, başımızı Japonyanın içinde belâya sokmayalım. Mâlum, adamlar ülkesinde bunun olduğunu bilmiyor. O yüzden bunu alıp dediğin ülkeye gidelim. Orada araştırırız ama nasıl sokacağız oraya?
   Aki: Turist gibi gideriz ve sonra içeriye girince senin ya da benim evimde buluşuruz ne dersin?
   Ayhan: Olmaz, daha kaliteli bir fikir ver. Anlatıcı: Cümlesinden sonra yanlışlıkla Ayhan kendi elini tutamaz önündeki açma tuşuna basarak Pandora’yı aktif eder. Ayhan ve Aki önce bağırır arkasından yine konuşmaya devam ederler. Ayhan: Güvenliği sarstım Aki-san, ne yapalım?
   Aki: Tabanları yağlayalım, derim. Anlatıcı: O sırada Pandora uyanır.
   Pandora: 1000 yıllık uykumu kim bölmeye cesaret eder.
   Ayhan (Korkmuş ses tonuyla): Ben, seni istiyorum!
   Pandora: İstediğin oysa, hay hay ama baştan diyeyim. Ateşle oynayacaksın, insanlar senden nefret edecek ve o da yetmezmiş gibi, benim sırrımı çözmeye çalışacak kişiler bile olacak.
   Aki (Korkmuş ses tonuyla): Bu konuşuyor.
   Pandora (Alaycı ses tonuyla): Hey, Dünya’lı. Benim uzaylıya benzer bir halim mi var?
   Aki (Utancından yüzü kızarır): Eğer kızmazsan sana prenses diyebilir miyim Pandora-sensei?
   Ayhan (Şaşırıp): Yok canım, daha neler? Prenses mi, yakında buna evlenme teklifi de edersin sen Aki.
   Pandora: Siz ikiniz bana kendinizi tanıtın bakayım?
   Ayhan: Ne? Adımızı bilmesini isterdim bunun.
   Pandora: Aman Tanrım, bunlarla işim var. Anlatıcı: Ayhan tam adını söyleyecekken, bir kişi bu konuşmaları kaydedip polise ihbar eden kişiyi görür ve Pandora “Susun diye bağırır”, ikili makineyi kapatıp hemen Matsumaru Eria’ya kaçarlar.   GÜNÜMÜZ SAAT: 10:00 Ayhan şikayet edercesine telefonunu açar, karşısında Suki Kodomo var. Bu kadın, Matsumaru Eria’nın en ünlü dedektifidir amacı Pandora’yı bulup onu yok etmesidir. Ayhan cep telefonunu açar ve alay edercesine konuşmaya başlar. Ayhan Gazi Gülcü, Suki Kodomo   Ayhan: Alo, bayan çok bilmiş dedektif Suki-chan.
   Suki: O zaman sana kötü bir haberim var Ayhan-baka! Pandora’yı nasıl bulduğunuzu bilmem ama nerede olduğunu araştırmalarımla ve bulduğum izler sayesinde yerini saptadım, anlayacağın sizi köşeye sıkıştırdım. (Niahahahaha!)
   Ayhan (içinden): Bi’sen akıllısın zaten! (Dışından): İspatın ne? Yoksa geçen ki gibi saçma sudan sebeplerle bizi mi suçlayacaksın. Sonuçta, şirkete girdin ve Matsu TV ekiplerini çağırıp şirketimizin içinde canlı yayın yaptın. Tüm şirketi gösterdin ama Pandora’yı bulamadın. Bence boşa uğraşmayın, bunu bulmak imkansız Suki-baka!
   Suki: Ahaha! O gün biraz saçmaladığımı fark ettim, sağ olsun kızım eve gelince beni uyardı. Anlaşılan sizler, işi kıvırmayı iyi beceriyorsunuz. Bu kadar hızlı hamlelerle beni mat ettiğinize göre, o gün plan yaptınız. Çünkü, şirketinizi her gün gizlenip izliyorum. Günlerce, insanların içine çıkmadığınız zamanlarda mutlaka Pandora’nın odasına sızmaya çalışıyorum ama maalesef her seferinde yakalanmamak için vazgeçiyorum. Ayhan-baka, vazgeç, sonun geldi.
   Ayhan: Vov, dersine iyi çalışmışsın ama beni durduramayacaksın. Şuan neredesin dur, tahmin edeyim. Evimin önündesin!
   Suki: Aptalsın ve yine öylesin. Evin önünde değilim, içindeyim. Bul beni, niyahahahay!
   Ayhan: Nasıl girdin evime? (Bağırarak söyler). Hemen terket. Cümlesinden sonra telefonunu kapatır. Ayhan (Sinirlenir): Güvenlik!
   Güvenlik: Buyurun, efendim.
   Ayhan: Eve birileri girmiş haberiniz yok, o dallama kızı bulun getirin bana!
   Güvenlik (Şaşırmış bir ifadeyle): Tamam. Ayhan bu sırada, şirketteki çalışan sekreterine cep telefonuyla: “Bugün gelmiyorum, şirket sana emanet!” yazıp gönderir ve Ayhan’da aramaya konulur. Akşam üstüne kadar, güvenlik tüm evi arar ama Suki’yi göremezler. Fakat, Ayhan onu bulur ve karşı karşıya gelirler. Suki: Bak şu aptal zekiye. Beni bulabiliyormuş, neden dedektif olmadın ki?
   Ayhan (Sinirli Bir Bakışla): Evimden kibarca çık, kabaca def ol.
   Suki: Çıkmayacağım, bay egoist! Seninle işim var.
   Ayhan: O zaman ben çıkaracağım, bayan deli. Suki sinirlenip Ayhan’a tekme atar ama Ayhan’a değecekken sağ elini kaldırıp Suki’nin sol elinden faydalanıp yere sırt üstü yere serer. Ayhan: Oyun bitti, güzelim. Hadi tıpış!
   Suki (Bağırarak): Kolumu bırak sürtük!
   Güvenlik, Ayhan ve Suki’nin yanına gelir ve Ayhan üzerinden kalkar. Güvenlik o kızı zorla kolundan tutarak dışarı atar. Ayhan: Güvenlik sana güvenemeyecek miyim ha? Evin içinde dedektif cirit atıyor, oh! Size parayı boşa veriyorum anlaşılan, bu son şansınız, adam gibi koruyun şu evi. Bugün ben akıllılık yapmasam kim bilir bu evin altındaki yeri de öğrenir. Aki, boşuna dememiş zamanında bunlara az para ver diye. Kızı takip et güvenlik. Şimdiden itibaren eve 4 kişi daha alıyoruz. O gün akşam Ayhan sinirini atmak için Blue Bar’a gider ve çok sevdiği bir arkadaşını görür. Adı: Aako Senki’dir.   BLUE BAR SAAT: 20:00 Kişiler: Aako Senki ve Ayhan Gazi G.   Aako: Gençler, bakın kimler gelmiş, bugün burada Ayhan-senpai var!
   Ayhan: Aako, konuşmamız gerekiyor. Hemde şimdi, hemen çıkalım dışarıya!
   Aako: Tamam, patron. diyerek ikili hemen Blighter Co arabasına binip bir kumsala giderler.   FIRE BEACH – MATSUMARU ERIA SAAT: 22:00 Kişiler: Aako Senki, Ayhan Gazi G. Benjamin Senki   Aako: Patron, seni dinliyorum. Belli ki bugün canını sıkmışlar, anlat lütfen.
   Ayhan: Bugün, Suki denen biri evime girmiş. Güvenliği atlatabildiğine şaşırdım ama asıl şaşırmam gereken şey ise, Pandora’yla ilgilenmek yerine benim evi tercih etmesine çok şaşırdım. Evde öyle ahım şahım bir şey de yokken.
   Aako: Ne? Evine mi girdi?
   Ayhan: Maalesef, evet ama şimdi ayak altından çektim. Yine de işi ciddiye almalıyım, belki eve kamera bile yerleştirmiş olabilir ya da olmayabilir.
   Aako: O zaman yapacağın şey, o kamerayı bulman gerekiyor. Sanırım aslında beni onun için buraya getirmediğin belli, ağzındaki baklayı çıkarır mısın PATRON?
   Ayhan: Aslında, demek istediğim benim evin güvenliğini arttıracak birilerine ihtiyacım var, benim elemanlardan bir cacık olmadı. Aako arkadan bir ses duyar ve bu sesin geldiği yöne kafasını çevirir, arkasındaki kişi Benjamin Senki’dir ve kendisi de bu konuşmaya dahil olur. Benjamin: Yapacağınız işe ben. Güvenlik elemanlarına güvenmiyorsun anlaşılan ya da çok sert çıkıştın kesin.
   Ayhan: Sen beni anlamayacaksın, hiç bir zaman Benjamin-kun!
   Benjamin: Puahaha! dedikten sonra Ayhan sinirlenir ve hemen o mekanı terk eder.   ERTESİ SABAH
   RIJITSU – SAAT: 10:00 Kişiler: Ayhan Gazi G. ve Alperen G.   Ayhan: Ben geldim ahali, bir derdiniz var mı?
   Alperen G.: Hoşgeldin, ne oldu akraba? Dün gelmediğin için, merak ettim, bir sorun mu vardı?
   Ayhan: Evet, odama gidelim orada konuşuruz.
   Alperen G.: Tamamdır. RIJITSU – SAAT: 11:00 Ayhan’ın Odası Kişiler: Ayhan Gazi G. ve Alperen G. Ayhan: Evime Suki illeti, girdi.
   Alperen G.: Nasıl olur? İmkansız bence, ciddi gibisin.
   Ayhan: O zaman ne yapacağız?
   Alperen G.: Sanırım, plan değişikliği yapacağız.   Yer: Rijitsu Saat: 12:00 Oda: Ayhan’ın Odası Alan: Mekanın girişinde, Ayhan’ın masasında kişisel bilgisayarı ve hemen biraz arkasında sandalyesi var. Masanın biraz ilerisinde, iki adet sandalye ve bir adet masa bulunmaktadır. Ayhan, bilgisayar masasında otururken, Alperen ise hemen sağındaki sandalyeyi çekip sağına oturur. Kişiler: Ayhan Gazi G., Alperen G.   Alperen G.: Akraba, yapılacak işlerimiz var. Malum, Suki denen kız bizi rahat bırakmayacak. Onu nasıl korkutmalıyız? Ayhan Gazi G.: Bana sorarsan, o kızı takip etmelisin artık. Fakat, o kızdan tehlikeli biri var o kişiyi sen benden iyi bilirsin. Alperen G.: Anlaşıldı.   O sırada Suki Kodomo, mavi renkli arabasıyla bir mekana gelir, bu mekan biraz kırık dökük ama içeride bir grup mafya elemanları yer almaktadır.   Yer: ??? Saat: 12:00 Oda: Patron Odası Alan: Karanlık bir yer, neredeyse hiç bir şey gözükmüyor. Sadece sol alanın üst kısmında pencere var o kadar.   Kişiler: Suki Kodomo, Aako Zenbu, Masataka Koto, Ai Touka Ai Touka: Beceriksiz kız Suki! Ayhan’ın evindeki bir oyuncağı bana getirmeyi başaramadın, seni BECERİKSİZ CADI! Suki Kodomo (Korkmuşçasına): E-e-e-e-ef-ef-fendim, ben eve sızmayı başardım ama Ayhan’a evindeyim diyerek yakayı ele verdim. Ai Touka: Beceriksiz, beceriksiz, beceriksiz! Of, Tanrım. Yanımdakilerin hepsi şapşal! Masataka Koto: Bana sorarsan, sen planından düzgünce bahsetmiyorsun. Ai Touka: Kırarım o kafanı, ne demek beni sorgulamak? HAAH! ÇIK DIŞARIYA. Seni bücür. (Masataka’ya ölümcül bakış atar.) Masataka Koto: Bana ölümcül bakış atma ne olur? Dememi bekleme! Senden zerre kadar korkmuyorum, hatta nefret ediyorum. Suki Kodomo: Seninle bir anlaşmam vardı, mafya bozuntusu Ai! Bugüne kadar sen ne istediysem, yaptım. Sıra sende, benim isteğim var, Ayhan denen kişi kendini mafya sanan bir bozuntuya ders vermeni istiyorum. Tabii, dedğimi yapmazsanız sizi polise şikayet ederim. Bildiğin öterim. Ai Touka: Bakın şu beceriksiz çok bilmişe, senin dediğini yapmazsam polise ötecekmiş. Kızım, geç bu işleri sen bize hizmet ettin. Yani sen ötersen mesleğinden açığa alınırsın. (Hahahahaha!) Suki Kodomo: İyi, be tamam! Poff.     Diyerek mekanı terk eder, o sırada cep telefonu çalar ve arayan Shinji Kodomo’dur. Suki telefonu açar ve sakinleşip,     Suki Kodomo: Alo, aşkım. Seni dinliyorum? Shinji Kodomo: Şu çakma mafyaların (burada Ayhan’dan bahsediyor) evine sızabildin mi? İkin gün önce anlatmıştın bana planlarını ama bakıyorum da, beceremedin sanırım. Akşam eve bile gelmedin, bir derin mi var? Suki Kodomo: Hayatım, Ayhan’ın evini basamadım ama adamların delirmesini istememin bir amacı vardı, dur arabaya bineyim.     Diyerek arabasına biner ve telefonunu direksiyonun önündeki boşluğa koyar ve kulaklığını kulağına takar. Daha sonra aracını çalıştırıp yoluna devam eder.     Suki Kodomo: Amacım, o adamların amacını anlamamdı. Tabii ki her istediklerini yaptım. Bugün onlardan Ayhan’a ders vermelerini istedim. Umarım becerirler, ben berceriksiz değilim sadece planımın bir parçasıydı. Ayhan’a gelince, onun evine sızıp ele verdirmemin bir sebebi vardı, güvenliği değiştirmesiydi. Tabii onlara az para koklatmadım değil. Shinji Kodomo: Peki birgün yakalanmaktan korkmuyor musun? Sonuçta rakiplerin akuma (ŞEYTAN) düzeyinde zekası var. Onları ne zaman alt etmeye çalışsak, her zaman altından kalkmayı başarıyor. Ayhan’ın kendisinde değil o zeka, sanki bizi dinlemeyi başaran ama her zaman çözemediğimiz kişi var. Suki Kodomo: Bir dakika! Bir dakika! O zaman asıl akuma Pandora’nın kendisidir. O zaman, onu bulup imha edersek zengin oluruz. Yatta! Shinji Kodomo: BAKA! Akuma’yı yok edemezsin, o kadar basit değil. Onu saf dışı bırakmak için önce ayak altındakilerini çöp kutusuna atacaksın. Suki Kodomo: Aşkım, Pandora’yı bulup ve onu yok etmek için ant içmiştim hatırladın mı? O canavarı bulduğum zaman havaya uçmuştum ama her yok etmeye çabaladığımda hep Ayhan önüme çıkıp olaylara salça olur. O yüzden onu aradan çıkarmanın en temel yolu prensese söyleyip onu biraz tatile şutlasın. Shinji Kodomo: Puahahaha!     Cümlesinden sonra günlük işlerini konuşurlar, tabii yine de arabayı sürmeye devam eder. O sırada Ai Touka’nın elemanları onu takip ettiğini bilmediği için tüm planları açığa çıkmıştır. Bu yüzden çıldıran Ai Touka elemanlarına “Onu bulun bana” bağırır. Elemanlar korkudan onu durdurmak için harekete geçedursun, sizi Pandora odasına götürelim.     Yer: Rijitsu Saat: 15:00 Oda: Pandora’nın Odası Alan: Odada üç adet masa ve tam sağında bilgisayar. Ortasında kağıtlar ve solunda pandora kutusu yer almaktadır. Aşağılarındaysa kablolar birbirlerine bağlıdır. Kişiler: Ayhan Gazi G., Pandora Poisa Kasaimura     Pandora Poisa Kasaimura: Merhaba, G. Ayhan Gazi. Sizlere nasıl yardımcı olabilirim? Ayhan Gazi G.: Esenlikler dilerim, Hey, hey, hey! Pandora! Senden dileğim, Suki Kodomo hakkındaki düşüncelerini almak ve bundan sonraki planlarımı sana bahsetmek istiyorum. Pandora Poisa Kasaimura: Dinliyorum, sizi o halde.     Tam planından bahsedecekken, Mi Touka mekana gizlice sızmıştır. Pandora Poisa Kasaimura ekrana “ALARM! YABANCI BİRİLERİ MEKANA SIZDI!” diye yazarak siren çalar. Güvenlikteki herkes, alt kata iner. Mi Touka saklanmak yerine kendini gösterir.     Mi Touka: Ayhan, prenseslerin emrine uymuyorsun. Yine onunla oynuyorsun. Beni dellendirmeden çık yukarıya! Ayhan Gazi G.: N’aparsın? Prensese mi şikayet edersin? Mi Touka: Hayır, prensese ötmem! Seni onun yanına götürmeye geldim.     O sırada Alperen gelir ama bu sefer Ayhan’ın kılıcını getirir ve Ayhan’a verir, arkasından Ayhan’da kılıcı çeker.     Ayhan Gazi G.: Kork benden yarı-şeytan! Alperen G.: Ne yarı-şeytan mı? Akraba, kime dediğinin farkında mısın? Ayhan Gazi G.: Evet, farkındayım.     Cümlesinden sonra kılıcı Mi Touka’nın tam önüne hedef alır ama amacı zarar vermek değil, amacı gözdağı vermekti. Mi Touka ise korkudan donup kalır.     Ayhan Gazi G.: Alın şu “gereksizi”! Diyerek mekanı terk etmek yerine Alperen’in kulağına yaklaşarak, gereksizi takip et ama sakın ağzını gram açma. Diyerek onu peşine salmıştır. Tabii o sırada Ai Touka’nın elemanları Suki’nin arabasının önüne gelip dururlar ve Suki mecburen durmak zorunda kalır, arabadan iner.     Yer: Fire Beach Yakınları
   Saat: 17:30
   Mekan: Dönemeçli bir köprüye yaklaşık 1 km kala. Kişiler: A-140, ???, Suki Kodomo     Suki Kodomo: Beni neden durdurdun A-140! A-140: Efendim, senin peşine takıldı Ai! ???: İhânetin affedilemez Suki! Bizimle geliyor! A-140: Yok ya! Gelmiyor, sizinle! Benimle geliyor!     ??? konuşmadan A-140’ın önüne atlar ve Suki’yi kıstırmaya çalışır, tam o sırada Benjamin Senki geçtiği için o da durur ve arabadan iner ve hemen ??? kişisinin sağ elini sol eliyle tutar, arkasından sol eliyle yumruklayıp kişiye yumruk atar, o karmaşadan fırsat bulup mekanı terk eder.     Yer: Matsu Ea Porita Saat: 19:00 Mekan: Havaalanın önünde, sağ elinde cep telefonu. Sol elinde sarı renkli bavulu. Sağ ayağında, Diamonds Army FC imzalı eski bir topuyla gözükür Asena! Akdemir ise, sol elinde kırmızı renkli bavulu ile gözükür.     Kişiler: Asena Deniz, Akdemir Yavan     Asena Deniz: Ayhan’ın beni çağırması çok nâdirdir! Akdemir Yavan: Çılgın arkadaşımız yine ne peşinde? Futboldaki hareketleri bitti, sırada ne bizi bekliyor? Asena Deniz: Bence bekleyip görelim. Akdemir Yavan: Ayhan’ı arayayım da gelsin alsın bizi. Diyerek cep telefonundan Ayhan‘ı arar ve telefonu Asena’ya verir.     Yer: Rijitsu Saat: 15:00 Oda: Pandora’nın Odası     Ayhan Gazi G. (Cep Telefonuyla: Asena Deniz)’le konuşur.     Ayhan Gazi G.: Asena-chan! Seni bekliyordum! Geldin demekki. Artık ciddileşmenin zamanı geldi. Asena Deniz: (Şikayet edercesine) Söyle bakalım, kapalı mavi saçlı huysuz! (Normal) Beni getirmene sevindim. Yer: Matsu Ea Porita Saat: 20:00 Mekan: Havaalanın önünde, sağ elinde cep telefonu. Sol elinde sarı renkli bavulu. Sağ ayağında, Diamonds Army FC imzalı eski bir topuyla gözükür Asena! Akdemir ise, sol elinde kırmızı renkli bavulu ile gözükür. Ayhan’da onları almaya gelir. Kişiler: Asena Deniz, Akdemir Yavan, Ayhan Gazi G.     Asena Deniz: Ayhan, sonunda gelebildin. Bizi 1 saat beklettin. (Yazar tavsiyesi: Kızlar bekletilmeyi sevmez.) Ayhan Gazi G.: Matsumaru Eria’nın hava alanına benim eve 1 saat uzaklığımda olması benim suçum mu Asena-san? Asena Deniz: Zengin olmuşsun ama adam olamamışsın daha! Tatil ve Pandora ayağına bizleri çağırdın ama asıl amacını söylemedin. Ayhan Gazi G.: Haklısın, asıl amacımı söylemedim de mi güzel ama önce buradan uzaklaşıp sizi evime götüreyim? Asena Deniz: Zenginsin ama hala özel şöforun yok mu Ayhan-dono?     Cümlesinden sonra Ayhan’ın evine gider, o sırada Alperen, gizlice kendi arabasıyla, Mi Touka’nın içinde olduğu arabayı takip eder. İkili uzun takipleşmeden sonra bir mekana varırlar, bu mekanda özel bir planların anlatıldığı yer.     Yer: Touka’nın Cennet Sarayı
   Saat: 22:30
   Oda: Patronların Vadisi Mekan: Odada Touka’ya bağlı olan herkes, kendi adındaki bir koltuğa otururlar. Ekip yaklaşık 60 kişiliktir. Odanın tam ortasının üstünde sarayların sık tercih ettiği lamba yer almaktadır. Kişiler: Mi Touka, Ya Touka (Duruma göre kişiler konuşmaya katılacaktır, Ti Touka hariç)     Mi Touka: Ayhan denen döl israfın evini dinlemeyi ne kadar sürdüreceğiz? Ya Touka: Ayhan denen israfı dinlemeyi, Pandora’yı yok ettikten sonra bırakacaksın. Daha sonra onunla istediğin gibi oynayabilirsin. Oa Touka: Bana sorarsanız, onu öldürmeyelim. Zeki insanları hemen öldürüp köşeye atarsak, bu dünya çok sıkıcı olur. Sürü aptallarla oynamak hiç keyifli olmayacaktır. Am Touka: Prensesleri bu olaya ne zaman salça yapacağız? Uzun zamandır, sessizleşti kendileri. Mi Touka: Akıllıca, onu bulup Ayhan’ın üzerine yürütmeliyiz. Ya Touka: Aferin, zekiler.     Diyerek konuşma rutin işlere döndüğü için kesiyorum, o sırada Alperen içeri sızmak yerine, o alandan arabasıyla birlikte ayrılarır. Kimse görmediğine emin olarak, cep telefonuyla Ayhan’a mesaj çeker ve o mesaj arabasının ekranına yansır.     1. BÖLÜM SONU  
    
    
    
  • By Hartemes
   https://www.facebook.com/kuzgunoyunu/
   Bu oyun mavi balinaya karşı geliştiriliyor.
   Deneyip yorumlarınızla geliştirme sürecine yardımcı olur musunuz?
  • By Sydno
   Merhaba değerli Turkanime.tv kullanıcıları,
   Bildiğiniz üzere Web ve Facebook üzerinden oynanılabilen Avrupa serverlı Naruto oyunu vardı. 1 sene' nin ardından hiç bir dile çevrilmiyen oyun artık Resmi olarak Türkçe oynanılabiliyor.
   Türkiye de en çok oynanılan oyun haline gelen Naruto Online Türkçe kısa sürede popüler oyun seçildi.
   Shueisha ve Bandai Namco Games’in ortaklaşa geliştirdiği bir MMORPG oyunu olan Naruto ONLINE, Naruto adlı orijinal Japon mangasından uyarlanarak tasarlanmıştır. Ustalıkla resmedilmiş bu mangayı artık oyun olarak oynayabilirsiniz!

   Oyunun arka plan tasarımları, Naruto hikayesinin ana temasından yola çıkılarak geliştirilmiş, oyun içerisindeki karakterlerin gelişimi ve diğer Ninjalarla etkileşimleri yine ana temaya göre işlenmiştir. Oyuncularının aşina olduğu tamamen yeni yöntemlerle çözümlenip yorumlanmış Ninja dünyasında en sevdiğiniz Ninjalarla birlikte güçlenip, mücadele edebilirsiniz.
   Benim de en çok sevdiğim Online oyun haline geldi. Naruto ONLINE için Tıklayın
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.