Jump to content

2015 Babalar Günü!


Recommended Posts

Bu Gün 21 Haziran 2015 Dünya Babalar Günü. Ben Kendi babamın Babalar gününü Kutladım, Sizlerde Babanıza Samimi Bir şekilde Kutlama yaparsınız artık ^_^  . Annneler Günü Kadar Önem verilemsede Bizi Yetiştirip Büyüten Babalarımızın Babalar gününü Kutlamak Onların Hakkıdır Diye düşünüyorum... :) eyer Forumumuzda Çocukları olan bir Ağbimiz varsa Babalar gününü Kutlarız  :lol: 

Babalar-G%C3%BCn%C3%BCn%C3%BCz-Kutlu-Ols

 

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

 

-Kaynak-

Link to post
Share on other sites

Babamın babalar gününü şimdiye kadar hiç kutlamamıştım bu gün bi kutluyum dedim oğlum ne oldu bir şeymi lazım para felanmı diye sordu. Kutladım dakikaya lanet olsun . :D

 

asdfasfagwfuagsdyfytfawgdagftyadgagyfafuasvcafwtfdawdguauafzfa

 

:D Gerçekten kahkaha attım ya :D

Link to post
Share on other sites

3 yıldır konuşmamamıza rağmen bir kereliğine de olsa şu adamı güldüreyim dedim tam hediyeyi kaptım gidiyorum yine bir şey yapmışım anlaşılan bağırmaya başladı yani ben şimdi ne yapayım :D -en azından kardeşimin hediyesine gülümsedi-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.