Jump to content

Yeni Vampire Hunter D Serisi


Berker51

Recommended Posts

Yeni Vampire Hunter D Serisi Geliyor

 

Hideyuki Kikuchi’nin yazdığı Yoshitaka Amano’nun illüstrasyonlarıyla eşlik ettiği uzun soluklu roman serisi Vampire Hunter D’ye yepyeni bir anime serisinin yolda olduğu California merkezli yapım stüdyosu Unified Pictures tarafından çıtlatıldı.

Anime News Network’ün haberine göre; Unified Pictures, Anime Expo etkinliğinde Vampire Hunter D’ye yeni bir CG animasyon serisi yapma planlarından bahsedecek. Unified Pictures, bu seri için Japon CG animasyon stüdyosu Digital Frontier ile işbirliğine gidecek. Bu noktada Hideyuki Kikuchi ile 2000 yılındaki Vampire Hunter D: Bloodlust filminin yönetmeni Yoshiaki Kawajiri de yapım ekibinin bir parçası olacak.

 

yeni-vampire-hunter-d-serisi.jpg?resize=

 

Serinin formatı, hikayesi vs. gibi daha ayrıntılı bilgilerin 2 Temmuz tarihinde Los Angeles Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Anime Expo (2-5 Temmuz tarihleri arası düzenlenecek.) etkinliğinde verileceği Unified Pictures tarafından belirtilirken; Unified Pictures’tan yapımcı Scott McLean, genç yaşlarından itibaren bir Vampire Hunter D hayranı olduğunu belirterek, böylesi hayranı olduğu bir yapımın hikayesine yepyeni bir bölüm yapmak noktasında bunun bir parçası olmaktan oldukça memnun olduğundan bahsediyor.

 

yeni-vampire-hunter-d-serisi.jpg?resize=

 

Hikayesinin, yarı insan yarı vampir (Dhampir veya dunpeal (Dunpeal, dhampir kelimesinin yanlış telaffuzu sonucu ortaya çıkmış.)) D’nin bir kişiliğe ve yüze sahip konuşan sol eliyle uzak ve karanlık bir gelecekte canavarlara, şeytanlara özellikle de vampirlere karşı mücadele verip onları avlamasına dayandığı 1983 yılında Hideyuki Kikuchi’nin romanı olarak yola çıkan Vampire Hunter D, hali hazırdaki 29 ciltlik roman serisinin yanında 1985 yılında Toyoo Ashida tarafından yönetilen bir OVA’ya, 2000 yılında Yoshiaki Kawajiri tarafından yönetilen Madhouse yapımı bir filme (Vampire Hunter D. Bloodlust) sahiptir. Bunların yanı sıra mangası, radyo draması ve video oyunu da mevcuttur.

Animeyle alakalı henüz net bilgiler olmasa da, CG animasyonlar azıcık düşündürse de bu haber beni heyecanlandırmaya ziyadesiyle yetti. Sizler ne durumdasınız?

 

Filmlerine burdan ulaşabilirsiniz (D. harfinin diğer bir anlamı Dracula'dan gelmektedir daha fazlasını filmde bulabilirsiniz.

Vampire Hunter D: 1985

Vampire Hunter D: Bloodlust

Kaynak: AnimeFantastica

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.