Jump to content

Gangsta. [2015 Yaz Sezonu En Çok Beklenen Serisi] Düşünce ve Bölüm Tartışma Alanı

Amygirl

Önerilen İletiler

Başka forumda da yazmıştım distopik atmosterin olduğu bir şehirde geçiyor anime. Merak edip Google'dan baktımda;

Ergastula (Ergastulum İsmi ile aynı olmasın diye değiştirmişler herhalde :silly: )

Ergastula, Antik Roma'da, genellikle kölelerin ve bazen de tutuklu suçluların konulduğu yeraltı yapısına verilen isimdir. İşçi olarak kölelerin çalıştırıldığı çiftliklerin içinde sıklıkla bulunan bir yapıdır.

Ayrıca yukarıda arkadaşın yazdığı gibi dogs bullets & Carnage, Golgo 13 the professional ve Texhnolyze animesinide hatırlatıyor bana. Black Lagoon ve Jormungand aklınızdan geçmiştir zaten :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İlk bölüm izlenimi  :rolleyes:   Açılış müziğine bayıldım uzun zamandır bu kadar güzel bir op dinlememiştim kapanış müziği biraz durağan olsa da güzeldi, bir çok arkadaş bazı serilere benzetmiş ama be

Görünüşe göre Nicolas özellikle o son sahnesiyle kalplere taht kurmuş, valla ne diyeyim, benim de kurdu. İnsan en azından bir kıpırdanır heyecandan oturduğu yerde. OP gerçekten çok güzel olmuş. ED ban

2 Temmuzda çevirileri yavaş yavaş ortaya çıkan yılın en baba seinenlerinden birisi olacak olan animemiz için bir bölüm tartışma ve düşünce belirtme mekanı açalım :) İlk bölüm aynı şekilde giderse çok

• Forum Admin

Benim Black Lagoona benzettiğim tek kısmı orda da yaşadıkları şehir çöptü... Onun dışında pek benzetemedim :|

Bir de bu seride anladığım kadarı ile power Up kadın yok :( tabi mangada ilerleyen zamanlarda eklenebilir bilemem.. Black Lagoon ve Jormungand maço hatun dolu ve anime böyle kadınlarla daha eğlenceli oluyor :D Zannımca Hikigaya gibiyim nazik kızları sevmiiiim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana gintamayı hatırlatıyor. Yorozuya iyi işlerle uğraşırken Benriya daha kirli işlerle uğraşıyor. Worick'in davranışlar gintoki, Nicolasın kagura gibi, o kızda shinpachi gibi olacaktır tek eksiği gözlük. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanırım ilk bölümden çok fazla denebilecek bir şey yok. Usturuplu bir çözümleme için henüz erken olsa da dikkatimi çeken ve hoşuma gitmeyen bir-iki nokta var ki yayınlanan fragmanı ile cidden çeliştim.

Kamera açıları ve renk skalası. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ancak izlerken cidden rahatsız etti ve gözümü yordu. Yaratılmak istenilen dünyadan mı kaynaklanıyor yoksa Black Lagoon ya da Dogs Bullets & Carnage gibi bir çizim mi bekledim bilmiyorum ama cidden etkiledi.

Konu, güzel.
İşleyiş, cidden başarılı.
Nicolas'dan beklenmeyecek hareketlerle komedi üslubu yaratıp uyumsuzluğu pekiştirme o da eyvallah.
Ancak dediğim gibi devinimi takip edeceğim derken renkler zaman zaman birbirine karıştı, algılayamadım. 

Açı konusuna gelince; özellikle dövüş sahneleri, şahsım adına, kolaya kaçılmış. Tabii ki efsanevi uçuş-kaçışlar beklemiyordum da ne bileyim ana karakterlerden birinin eline katana verip ilk bölümden bu kadar basit ve "aradan çıksın" ölümler biraz canımı sıktı. Neyse devam edip bakacağız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.