Jump to content

Gangsta. [2015 Yaz Sezonu En Çok Beklenen Serisi] Düşünce ve Bölüm Tartışma Alanı

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Çok iyiydi bu işte. İlaç ilaç.. Nicolas'ın konuşmasına da bittim.... Bu arada Amygirl başlıktaki Gangsta yazısında "s" eksik olmuş. Bi esprisi mi var bilemiyorum da gözüme battı söyleyivereyim dedim... :)

Nerde eksik var anlayamadım Janset :(

Vardıysa da s harfini unutmuşumdur.. Konuyu telefondan açınca karışmıştır.. Sonra da bir admin düzeltmiştir herhalde?

Çizim ya da kamera açıları benim çok hoşuma gitti şahsen... Dövüş sahneleri geçiştirilmiş dedi birisi... Aslında animeden beklediğin şeye bağlı bu :) yavaş çekimli yerleri vurgulamak istediği şeyler bence gayet başarılı :) Kadın silahı sıkarken kurşunun bittiğini anladığın sahne mesela gayet orijinal :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İlk bölüm izlenimi  :rolleyes:   Açılış müziğine bayıldım uzun zamandır bu kadar güzel bir op dinlememiştim kapanış müziği biraz durağan olsa da güzeldi, bir çok arkadaş bazı serilere benzetmiş ama be

Görünüşe göre Nicolas özellikle o son sahnesiyle kalplere taht kurmuş, valla ne diyeyim, benim de kurdu. İnsan en azından bir kıpırdanır heyecandan oturduğu yerde. OP gerçekten çok güzel olmuş. ED ban

2 Temmuzda çevirileri yavaş yavaş ortaya çıkan yılın en baba seinenlerinden birisi olacak olan animemiz için bir bölüm tartışma ve düşünce belirtme mekanı açalım :) İlk bölüm aynı şekilde giderse çok

Nerde eksik var anlayamadım Janset :(

Vardıysa da s harfini unutmuşumdur.. Konuyu telefondan açınca karışmıştır.. Sonra da bir admin düzeltmiştir herhalde?

Çizim ya da kamera açıları benim çok hoşuma gitti şahsen... Dövüş sahneleri geçiştirilmiş dedi birisi... Aslında animeden beklediğin şeye bağlı bu :) yavaş çekimli yerleri vurgulamak istediği şeyler bence gayet başarılı :) Kadın silahı sıkarken kurşunun bittiğini anladığın sahne mesela gayet orijinal :)

Yok kuzum düzeltildi anında :D Sen sanmıştım ben... Başka bi el atan olmuş demek ki  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

İlk bölüm izlenimi  :rolleyes:

Açılış müziğine bayıldım uzun zamandır bu kadar güzel bir op dinlememiştim kapanış müziği biraz durağan olsa da güzeldi, bir çok arkadaş bazı serilere benzetmiş ama ben aralarında bir bağlantı göremedim belki silahlar ve mafya olgusu yüzünden kafalarda bu benzerlik oluşmuş olabilir, lakin tam anlamıyla kıyaslama yapılabilecek bir anime serisi piyasa da yok bana göre, hele ki son zamanlarda ortaya çıkan yapımları görünce, elbette bu mangayı takip eden ve ilerleyen kısımlarda nasıl bir işleyiş olabileceğini bilen biri olarak bu benim görüşüm, henüz mangasına bakmamış izleyiciler için bu kıyaslama belki doğru olabilir. Son dönem animeleri gibi pırıl pırıl, ışıl ışıl karakterler görmeyi beklemeyin zaten ilk bölüm bu beklentinizin ne kadar yanlış olduğunu kanıtlar nitelikte, klişelerden uzak durulmuş, şiddet, kan, aksiyon, uyuşturucu, cinsellik, yeri geldiğinde dram konusunu işlemekten sakınca görmeyen, en önemli etkenlerden biri de sansürlenmeden piyasaya sürülen ve beni tam anlamıyla tatmin eden bir seri, 23 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım desem yeridir, tam gaz izlerken ana bitti mi bu şimdi daha yeni başlamıştı nerede 2.bölüme geçeyim diye düşünürken serinin daha yeni başladığı ve benim haftaya kadar nasıl bekleyeceğim diye saç baş yolduğum ruh halimi konu dışı bırakıyorum  :ph34r: Seslendirmeler süper, sonunda Nick in sesi duyduğumda zaten karizma olan karakteri benim için tavan yaptı on numara beş yıldız, tabi onu konuşurken duymanın verdiği his paha biçilemez, işte bu sebeple anime izliyorum diye düşündüren etkenlerden biri, mangasını okuyup sevdiğiniz karakterlerin hareketli hallerini ve seslerini duymak ayrı bir zevk oluyor B) İlk bölüm bize kısaca Benriya yı tanıtan, çoğunlukla şehrin yapısını ve karanlığını ortaya çıkaran, polislerin ve mafyanın iç içe geçtiği şehrin yapısını anlatan bir ön giriş yapıyor, duyduğuma göre 12 bölüm olacakmış benim tahminim 24 bölümdü çünkü ilerleyiş ve hikaye anca sığar diye düşünmüştüm, umarım 12 bölüme sığdıracağız diye olaylarda atlama yada değiştirme yoluna gitmezler  :unsure:

Kısaca, neredeyse animelerden soğuma noktasına gelen benim için bu seri daha ilk bölümden gönlümde taht kurmuş, bu sektöre dair içimde umut beslememe sebep olmuştur. 

Açılışı da paylaşayım  :rolleyes:

https://youtu.be/9yRrxlom6ko

Kapanışı da paylaşayım madem   :rolleyes:

https://youtu.be/3Y3uuY8VfnQ

Düzenlenme: Estrella tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Bitiş müziği daha çok hoşuma gitti :) Özellikle video klibi ile çok uyumlu :)

Genelde seinenlerin açılış şarkısı güzel olur.. İzlediğim seinenler içinde kötü olana hiç rastlamadım :D

Bknz: Basilisk - Kage Nin pou Chou :P Araya böyle Onmyouza sıkıştırırım :D

Rainbow, Gantz, Jormungand Black Lagoon keza açılış müzikleri çok güzel ve genelde hareketli oluyor.. Jormungand op 1 - Borderline dinlediğim en hareketli şarkılardan birisi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Görünüşe göre Nicolas özellikle o son sahnesiyle kalplere taht kurmuş, valla ne diyeyim, benim de kurdu. İnsan en azından bir kıpırdanır heyecandan oturduğu yerde. OP gerçekten çok güzel olmuş. ED bana biraz normal geldi ama OP bu tarz karışık efekti olan şarkılardan çok huzurlu, sakin, slow şarkıları tercih eden benim bile çok hoşuma gitti. Onun dışında normalde 'klasik' cıvıl cıvıl animeleri, renkleri de seven biri olsam da bu animede tabii ki öyle bir şey aramamak lazım. Ama yine de cıvıl cıvıl animeleri sevenler için, en azından benim gibi bu konuda pek bilgisi olmayanların bile rahatsız etmeyip hoşuna giden görüntüleri var diye düşünüyorum. 

Ben şahsen karakterlerin tiplemelerine çok dikkat ediyorum. Eski bir anime bir olsa dikkat ederim. Artık animeler ne kadar güzel olursa olsun tabii ki birbirlerine benzeyen karakterlerle dolu. Elbet Gangsta'daki karakterlerde bazı karakterlere benziyordur başka animelerden ama özellikle Nicolas'ın olmak üzere karakterlerin yan profilleri çok hoşuma gitti. (Bu nasıl zevktir diyebilirsiniz, deyin vallahi ama ben çok dikkat ediyorum en ufak bir yan profil çizimine bile) Öyle yani. Worick de sevilesi, seviliyor da zaten ama şöyle bir bakınca en azından benim kendi görüşümce, Worick'in hem tip olarak hem de karakter olarak, ne bileyim dalga geçişleri, tatlış konuşmalarının altında yatan o ağır adam profili pek nadir değil ama Nicolas'ın engeli başlı başına davranışları ve yan sırıtışı falan çok farklı bir karakter bence. Uzun zamandır anime izlerim ama izlediğim anime sayısı çok değildir belki ondan böyle geliyor bana ama bilemedim artık. Belki çok fazla anime izlemiş kişilere sıradan geliyordur. 

Uzattım ama güzel anime ya cidden. 

tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o5_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o7_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o8_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o4_250.gif

Ne bileyim farklı geldi mesela.

Edit: İzlerken özellikle mi bunu böyle yandan yandan konuşturtmuşlar diye düşünmedim değil ama. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Görünüşe göre Nicolas özellikle o son sahnesiyle kalplere taht kurmuş, valla ne diyeyim, benim de kurdu. İnsan en azından bir kıpırdanır heyecandan oturduğu yerde. OP gerçekten çok güzel olmuş. ED bana biraz normal geldi ama OP bu tarz karışık efekti olan şarkılardan çok huzurlu, sakin, slow şarkıları tercih eden benim bile çok hoşuma gitti. Onun dışında normalde 'klasik' cıvıl cıvıl animeleri, renkleri de seven biri olsam da bu animede tabii ki öyle bir şey aramamak lazım. Ama yine de cıvıl cıvıl animeleri sevenler için, en azından benim gibi bu konuda pek bilgisi olmayanların bile rahatsız etmeyip hoşuna giden görüntüleri var diye düşünüyorum. 

Ben şahsen karakterlerin tiplemelerine çok dikkat ediyorum. Eski bir anime bir olsa dikkat ederim. Artık animeler ne kadar güzel olursa olsun tabii ki birbirlerine benzeyen karakterlerle dolu. Elbet Gangsta'daki karakterlerde bazı karakterlere benziyordur başka animelerden ama özellikle Nicolas'ın olmak üzere karakterlerin yan profilleri çok hoşuma gitti. (Bu nasıl zevktir diyebilirsiniz, deyin vallahi ama ben çok dikkat ediyorum en ufak bir yan profil çizimine bile) Öyle yani. Worick de sevilesi, seviliyor da zaten ama şöyle bir bakınca en azından benim kendi görüşümce, Worick'in hem tip olarak hem de karakter olarak, ne bileyim dalga geçişleri, tatlış konuşmalarının altında yatan o ağır adam profili pek nadir değil ama Nicolas'ın engeli başlı başına davranışları ve yan sırıtışı falan çok farklı bir karakter bence. Uzun zamandır anime izlerim ama izlediğim anime sayısı çok değildir belki ondan böyle geliyor bana ama bilemedim artık. Belki çok fazla anime izlemiş kişilere sıradan geliyordur. 

Uzattım ama güzel anime ya cidden. 

tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o5_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o7_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o8_250.gif tumblr_nr1aw6bplE1tsx3z1o4_250.gif

Ne bileyim farklı geldi mesela.

Edit: İzlerken özellikle mi bunu böyle yandan yandan konuşturtmuşlar diye düşünmedim değil ama. :D

Bir animeyi böyle derin değerlendiren birisini görmek çok hoş cidden :)

Yalnız değilim :hell-yes-onion-head-emoticon: 

Kuzenlerimle anime kritiği yaparken genelde garipsenirim :D Abla çok üstünde duruyorsun biz hiç dikkat etmeyiz böyle şeylere derler :D İlgimi çeken bir seriyi ya da bölümü iki kez izliyorum hatta ayrıntıları kaçırmamak için :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.