Jump to content

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 353
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

MangaHanta İş Başında!   Merhabalar! MangaHanta bağımsız olup kendi çevirilerini yayınlayan bir manga okuma sitesidir. Kuruluşumuzun amacı ise; Yarım kalmış, hiç çevirisi yapılmamış, ve

Kusura bakmayın saygılı bir şekilde gereken kişi cevap vermiş ama arkadaşın böyle üstüne gelinmesine gelemedim. Böylesi iğrenç bir üslup kullanarak yazılan bu yorumdaki şahsiyet bile ceza almıyorsa be

Çalışmalarınızda başarılar diliyor, bazı mangaları daha konuşma üslubunu oturtamamışken çeviri yapmaya kalkışan kişilerin elinden kurtardığınız için de teşekkür ediyorum.   Gelecek yıl bu vakitler hâl

Posted Images

bir hoşgörü bu kadar suistimal edilmez. öncesinde bize katılmak için başvuran arkadaşları benden gizleyip kendi kadron için toplaman ve bu yetmezmiş gibi birde sana güvenerek verdiğim ftp bilgilerinden sitenin scriptini kopyalayıp alman. Bari temasında düzenleme yaptıraydın çaktırmamak için. Ben o scripti para vererek özel olarak yazdırmıştım. Gönüllü olarak yaptığımız bu işte bu kadar da döneklik niye? değer mi?

Hele birde bunlar yetmezmiş gibi mangachef adına yapılan editlerin logoların silip yeni logoyla piyasaya sürmek. 

(yorumumu silen arkadaş niye sildiğini de belirtirse sevinirim. Morphosisle aramızda olan bu sorunda bana başka yerlerden hiçbirşekilde dönüş yapmadığı için buradan dile getiriyorum sorunu. Script yazdırmak ucuz birşey değil ve gönüllü yapılan işte izin bile almadan bunu yapıyorsa hesabını da vermeli.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir hoşgörü bu kadar suistimal edilmez. öncesinde bize katılmak için başvuran arkadaşları benden gizleyip kendi kadron için toplaman ve bu yetmezmiş gibi birde sana güvenerek verdiğim ftp bilgilerinden sitenin scriptini kopyalayıp alman. Bari temasında düzenleme yaptıraydın çaktırmamak için. Ben o scripti para vererek özel olarak yazdırmıştım. Gönüllü olarak yaptığımız bu işte bu kadar da döneklik niye? değer mi?

Hele birde bunlar yetmezmiş gibi mangachef adına yapılan editlerin logoların silip yeni logoyla piyasaya sürmek. 

(yorumumu silen arkadaş niye sildiğini de belirtirse sevinirim. Morphosisle aramızda olan bu sorunda bana başka yerlerden hiçbirşekilde dönüş yapmadığı için buradan dile getiriyorum sorunu. Script yazdırmak ucuz birşey değil ve gönüllü yapılan işte izin bile almadan bunu yapıyorsa hesabını da vermeli.)

Sanırım  cevaplamam gerekecek...

Öncelikle ekibinde bir tane bile kişi yokken ben konu açtığımda bana ulaşıp birlikte çalışalım diyen sendin ve ekibimi toplayıp birlikte yöneteceğimiz düşüncesini verdiğin için katıldım.

MangaChef'in eğer şuan bu kadar iyi bir yerde olması tamamen benim sayemde zerre burada yaptıklarımla övünmüyorum ama söylenmesi gerek.

Sen gece 12'de yatarken ben sabah 4-5'e kadar güncele yetişmek için edit yapan bendim. Ekipteki çeviri düzenini sağlayan yine bendim. Arada bir girip çıkan sendin. Arka planda ne zırvalıyordun bilmiyorum ama olan bu.  Bunun dışında Gelen başvurularla ilgilenip mailleri silmem bu düşünceyi doğurmasın sende çünkü gelen hepsini zaten ekibe yönlendirdim. Farkında mıydın? Ekipteki herkesle ben ilgileniyordum sen zerre bir hareketlilik göstermiyordun. Hadi bunu da geçtim, ben ayrılınca ekipteki 13 kişide ben ayrıldığım için ayrıldı ve hepside aynı şekil şuan ki ekibimde. İsteseler katılmazlardı ben zorlamadım sonuçta  ^_^ .

Patron havalarına yatıp ikimizinde aynı seviye olmamıza rağmen bir üstünlük edasıyla bana atar gider yapan arka planda kendince bir şeyler yapan sendin.

Bana gelip de "Sen Kendini sürekli ön planda tutmaya çalışıyorsun, sen ayrıldığında onlarda etki bırakıp ayrılmasına sebep olacaksın. Burada yöneticisin, ama Patron (Admin) benim diyen sendin.) Bende bu lafın üstüne kusura bakma sana eşlik edemezdim  :D. 

Gel gelelim siteyeeee...

Şuan bile hala ftp vs. bilmez iken hatta verdikten sonra değiştiğini söylemiştin şifreyi nasıl giripte kodları alabilirim. Programcıya bu tarz bir site olacak dedim bu mu yani sana batan. Mangachef'in buraya kadar gelmesi tamamen benim ve ekiptekilerin çabasıydı senin DEĞİL. Bu yüzden sütten çıkmış ak kaşık olarak görmemelisin kendini.

Ayrıca gel gelelim aldığım serilere...

Çevirisi ve editi bana ait olan edit yaparken bilgisayarıma yedek alıp ta şimdi bunları kullanmamdan sana ne? Editte benim çevirisini yapan arkadaşta şuan ekibimde onunda izni var seni ne bağlar arkadaş  ^_^ . Ben ekipte olduğum ve sırf ayakta tutup buraya kadar gelmesinde büyük bir pay sahibi olduğum için sırf ön planda olduğum için dönek mi oluyoruz. Asıl dönek sensin.  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bakıyorum bu defa sildirmeyip yalan yanlış cevaplama cesaretinde bulunmuşsun, güzel. Uzun uzadı yol arkadaşıyken aramızda olanları anlatmıycam burada. elbet hatalarımız olmuştur ikimizinde ama bunu imaj için yaftalayarak anlatmak çakallıktır.

neyse gelelim o 13 arkadaşa. sen atar yapıp gittikten sonra bu kadar kişinin çıkması ilginç değil mi? birileri bu insanlara pm atıp farklı yorumlarda bulunmamışsa niye gitsin onlar? ama bu tek başına yetmez aramızda olanları gruba taşımamışken biranda gitmelerine. Demek ki bu arkadaşlara giden kişi admin, kurucu olarak tanıtılmışki bu işte beni çiğneyip gittiler.

Ki zaten bunları biliyordum ben. Senin azmini kırmamak için hesabını sormadım o atar yapıp gittiğin son mesajıma kadar. her başvurunun bir id numarası vardır ve aradakı sayı atlamasından birşeylerin silindiği belli oluyordu.

Asıl hesabını sorduğum konuya gelirsek "site şuraya geldi buraya geldi" tartışmasına girmiycem çünkü yersiz. Eğer öyle bir çabam olsa şuan scriptim çalındı diye script değiştirme çabasıyla 1 haftadır sitemi bekletmeye almazdım. 

Telif Hakkı, Politika ve Güvenlik - içleri boş. niye biliyor musun? sonra yazarım deyip boş bırakmıştım ben oraları. aaa pardon burası senin siteydi dimi karıştırdım.

"Çevirisi ve editi bana ait olan edit yaparken bilgisayarıma yedek alıp ta şimdi bunları kullanmamdan sana ne" logo yapıştırdığın yerlerin altında eskinden mangachef logolarının olduğu belli oluyor. Ki zaten onu geçtim pm atıp istemedin mi logosuz olanların? ama onay verilmedi ve sen de siteden alıp logoları sildin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bakıyorum bu defa sildirmeyip yalan yanlış cevaplama cesaretinde bulunmuşsun, güzel. Uzun uzadı yol arkadaşıyken aramızda olanları anlatmıycam burada. elbet hatalarımız olmuştur ikimizinde ama bunu imaj için yaftalayarak anlatmak çakallıktır.

neyse gelelim o 13 arkadaşa. sen atar yapıp gittikten sonra bu kadar kişinin çıkması ilginç değil mi? birileri bu insanlara pm atıp farklı yorumlarda bulunmamışsa niye gitsin onlar? ama bu tek başına yetmez aramızda olanları gruba taşımamışken biranda gitmelerine. Demek ki bu arkadaşlara giden kişi admin, kurucu olarak tanıtılmışki bu işte beni çiğneyip gittiler.

Ki zaten bunları biliyordum ben. Senin azmini kırmamak için hesabını sormadım o atar yapıp gittiğin son mesajıma kadar. her başvurunun bir id numarası vardır ve aradakı sayı atlamasından birşeylerin silindiği belli oluyordu.

Asıl hesabını sorduğum konuya gelirsek "site şuraya geldi buraya geldi" tartışmasına girmiycem çünkü yersiz. Eğer öyle bir çabam olsa şuan scriptim çalındı diye script değiştirme çabasıyla 1 haftadır sitemi bekletmeye almazdım. 

Telif Hakkı, Politika ve Güvenlik - içleri boş. niye biliyor musun? sonra yazarım deyip boş bırakmıştım ben oraları. aaa pardon burası senin siteydi dimi karıştırdım.

"Çevirisi ve editi bana ait olan edit yaparken bilgisayarıma yedek alıp ta şimdi bunları kullanmamdan sana ne" logo yapıştırdığın yerlerin altında eskinden mangachef logolarının olduğu belli oluyor. Ki zaten onu geçtim pm atıp istemedin mi logosuz olanların? ama onay verilmedi ve sen de siteden alıp logoları sildin.

13 arkadaş ile bir konuşma başlatmak isterim gerçekten belki o zaman anlarsın.

Farkında mısın bilmiyorum, programcıya bu tarz bir site olacak dedim.

Ve kendi emek verdiğim serileri almamda hiç bir sakınca görmüyorum.  

Farkında mısın ne yazdım yukarıda, "Bana birlikte çalışalım teklifi ile geldiğinde 2 miz yöneteceğiz düşüncesi ile katıldım ama sen sonradan cıvıttın bir üstünlük edası ile bana liderlik tasladın. Madem bu kadar zoruna gitti sen iglilenseydin ekip üyeleri ile kılını kıpırdatmayan sendin ekiptekilerle ilgilenip konuşan bendim bir şey yapmayan yine sendin seni tanımazlarken neden yanında dursunlar? Git birde onlara sorsana  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet son kez bu konu hakkında yazacak ve bir daha bu konu hakkında konuşmayacağım. Eğer gerek kanıt istenilirse programcı ve emeği geçen diğer çevirmen arkadaş ile olan konuşmaları atarım.
Şubat aylarında konu açtım AnimeGrumi adında bir ekip kurmuştum ve bir mail geldi bunu üzerine Arkadaştan birlikte çalışalım şöyle böyle vaatlerde bulundu.

Tamam dedim ve 8 kişilik ekibim ile birlikte çalışmaya başladık. Onlar ise  bir çevirmen bir düzenleyici birde kendisi vardı yani 3 kişi.

Sonrasında Arkadaşımız akşamları girer kontrol var ise yapar çıkardı. Geriye kalan tüm düzeni ekip üyeleri ile sohbeti ben yapardım.
Sonrasında başvurular olurdu yanıtlar yada bu başvuruyu mail veya Facebook ortamına taşır siteden silerdim. Eğer onaylar yeterli bulursam ekibe alırdım.
Sonra fark ettim ki arkadaş haberim dışında başkaları ile görüşüyor çevirmen editör  ve benim haberim olmuyor ama arkadaş ben başvurular yanıtlayıp silince dönek oluyorum.
Neyse bunları öğrenince 2 defa ayrılmak istediğim ama ekip üyelerim bırakmadı.
Neyse böyle devam ettik ve ben yine başvuruyu yanıtlayıp sildim ardından olan oldu. Panelin şifresini değiştirmiş ve neden dediğimde nedenini biliyorsun dedi.
Ve bana şunu söyledi. "Sürekli kendini ön plana çıkarmaya çalışıyorsun zaten bir sürü işim var... Burada şunu bilmelisin ki sen yöneticisin. Burada Patron(Admn) Benim dedi ve zaten bağımı kestim.
Ekip üyelerime ayrıldığımı söyledim ve daha sonra onlarda ayrılıp bana tekrar ekip kurup kurmayacağımı sormuşlardı bende kurdum şuan ekibimdeler.
MangaChef'te iken 2 serinin editi bende idi ve çevirmen arkadaşta şuan ekibimde onun da rızası olduğundan emek harcağım bu 2 serinin bölümlerini keyifle alabilirim.
Siteyi kurarken programcıya bu tarz bir şey olsun dedim  o kadar konuşmaları atabilirim.

Böyle tatsız bir konunun bu forum konusuna yansıyıp takipçilerime kötü düşünceler bırakması üzdü açıkçası.

Böylesi bir yanlış anlatımdan dolayı kimsenin kötü düşünmesini istemem ve herkese teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.