Jump to content

Comic Con Panelinde Yeni Yu-Gi-Oh! Filminden Detaylar


Cao Cao

Recommended Posts

Comic Con Panelinde Yeni Yu-Gi-Oh! Filminden Detaylar

 

yu-gi-oh-the-darkside-of-dimensions.jpg?

Merakla beklenilen yeni Yu-Gi-Oh! filmine dair geçtiğimiz aralık ayında kısa bir tanıtım videosu yayımlanmış ve filmin vizyon tarihinin 2016 olarak planlandığı açıklanmıştı. Uzun bir süre yeni filmle ilgili herhangi bir detay açıklanmazken Yu-Gi-Oh!’un yaratıcısı Kazuki Takahashi San Diego’da düzenlenen Comic Con paneline katıldı ve yeni film hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

En başta belirtmek gerek ki yeni filmin isminin Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions olduğu açıklandı. Filmin Japonya’da 2016 yılında baharda, diğer ülkelerde ise daha sonra vizyona girmesi planlanıyor. Merakla beklenen filmin posteri de nihayet ortaya çıktı.

yu-gi-oh-darkside-dimensions.jpg?resize=

Filmin resmi posteri

Düzenlenen panelde fotoğraf ve video çekmek ne yazık ki yasaktı ancak panele katılan hayranlar merak edilen önemli detayları Yu-Gi-Oh! severler için paylaşmayı ihmal etmedi.

Panelde yayımlanan ilk trailerın insanı heyecanlandıracak türden bir fragman olmadığı belirtiliyor. Yayımlanan fragmanda bir metin halinde Yugioh oyununun geri döndüğü ve yeni bir tehditin ortaya çıkacağı ilan ediliyor. The Millennium Puzzle’da yeni bir düşmandan kesitler (posterin hemen solundaki karakter); Kaiba ve Yugi’nin yüz yüze geldiği çarpıcı bir sahne; Tea, Bokura ve Joey’nin yer aldığı kısa kesitler gösterilirken açılan bir kapıdan çıkan Kaiba’nın Yugi’ye ulaşmak için onu beklediği ifade ediliyor. Fragmanın devamında ise emin olmamakla beraber Yugi ya da Atem’in ışığa doğru yürüdüğü belirtildi.

yu-gi-oh-the-dark-side-of-dimensions.jpg

Panelin ardından Takahashi-san filmin çizim detayları hakkında da açıklamalarda bulunmuş. Takahashi-san’ın belirttiğine göre film, orijinal manganın bitişinin ardından 6 ay sonrasını anlattığı için Yugi hayranların alıştığı halinden birazcık daha büyük çizilmiş. Posterde dünyanın tam merkezinde duran Kaiba’nın filmin de odak karakteri olacağı ifade edilmiş.

yu-gi-oh-darkside-dimensions-trailer.jpg

Comic-Con panelinde görücüye çıkan posterin ön ve arka yüzü

Bununla birlikte Yugi, Kaiba, Joey ve Tea’nın karakter taslakları hafif yeni tasarımlarla birlikte görücüye çıkmış. Takahashi-san Yugi’nin ve Joey’nin daha büyük göründüğünü ancak bu durumun karakterlerin kişiliklerinde önemli bir değişiklik ortaya çıkarmadığını ifade etmiş. Ekibin bir diğer önemli üyesi Tea’nın da daha büyük ve daha çekici; resmen seviye atladığı ifade edilmiş. Kaiba’nın ise posterden de anlayacağımız üzere yeni bir düello diskine (duel disc) sahip olduğu görülüyor. Nasıl çalıştığını açıklamak epeyce karmaşık olsa da diskin yepyeni bir düello tarzı olduğu söyleniyor.

yu-gi-oh.png?resize=660%2C396

Takahashi-san filmin düşman karakteri için yeni canavarlar yarattığını ifade ederken hikayenin sevilen klasik canavarlarından Blue Eyes ve Dark Magician gibi bazı canavarları da yeniden tasarladığını ve Blue Eyes’ın bu filmde evrim geçireceğini, yeni bir  Blue Eyes White Dragon’ın ortaya çıkacağını açıklamış.

Öte yandan serinin baş karakterleri için seiyuular da değişmemiş. Buna göre Yugi Muto’yu Shunsuke Kazama ve Seto Kaiba’yı Kenjiro Tsuda seslendirecek. Gelecek yıl 20. yıl dönümünü kutlayacak olan manga bakalım yeni filmi ile yine adından söz ettirebilecek mi?

Alıntı: www.animefantastica.com

Link to post
Share on other sites

Nedense ben de benzettim Yusei'e, amca oğlusu olabilir mi ~_~

 

Kaiba !! Seviyom seni villian seni XD Bakura da çıkçaksa iş tamam . :cheer2-onion-head-emoticon:

Yeni filmi heyecanlandırdı beni . Işık Piramidi filmi de çok acayipti , etkisi üzerimde hala ;_; :hell-yes-onion-head-emoticon:

De bu filmi 2016'da çıkartacak olanların ben .... (siz düşünün) :bled2-onion-head-emoticon:

2016'ya kadar beklenir mi kardeşim ya , en azından yılbaşı deseydiniz ona şükür derdim :( :dying-onion-head-emoticon:

Şimdi en çok merak ettiğim şey Blue Eyes'ın evrimli hali oldu . Nasıl olacak acaba ya ? Çocukluğumun animesinin en sevdiğim canavarı nasıl evrim geçirecek ? Kaiba'nın yeni diski nasıl çalışacak ? Kaiba neler çeviriyo yine ? Yugi ve Joey nasıl bir şekilde büyüdü ? Tea'ya ne oldu ? AZ SONRA .... (Magazine çevirdim işi la :p) :ahaaah-onion-head-emoticon:

 

Ama harbiden nasıl olcak o iş yani ? Bakalım görcez . Sinir küpü gibi sabır taşı gibi bir de "2016" diyolar ya , işe bak olacak şey mi bu şimdi ? Ben ne izleyeceğim o zaman ha ? :hate-onion-head-emoticon: :bleeding-onion-head-emoticon: :bsod-onion-head-emoticon:  :bled2-onion-head-emoticon:  :cruch-onion-head-emoticon: 

Blue Eyes ve Kaiba ikilisini tekrar görmek bana iyi gelecek , çok özlemiştim onları (Kaiba , senden karizma fışkırıyo la , tekrar fışkıran karizmanla geri mi dönüyon , yerim seni bak :embarrassed4-onion-head-emotico ) :cheer1-onion-head-emoticon:

Link to post
Share on other sites

Birde diyorum ki Yu-Gi-Oh! ARC V serisinde bir el atsanız artık lütfen.

18. bölümde bırakıldı yalvar yakar forumda 2 konu açtım. Cevapta bu işin kolay olmadığı biraz beklemeniz gerektiği haftada bir bölüm vs. sözler yazıldı 1-2 gün sonra yeni bölüm geldi ve onun üzerinden 6 ay geçti yeni bölüm yok.
Yu-Gi-Oh!'un ve GX dışında hoşuma giden belki tek seri o ama devamı gelmiyor.   :hate-onion-head-emoticon:  :depressed1-onion-head-emoticon:

Link to post
Share on other sites

Ooow Blue eyes white dragon evrim geçirecekmiş. Dark magician ve Blue eyes yeniden tasarlanacakmış. :hell-yes-onion-head-emoticon:  Off off accayip heyecanlandım. Şimdi gaza geldim. Filmi dört gözle bekliyorum. :D  Ama 2016 çok uzak ya pff :desperate2-onion-head-emoticon:

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.