Jump to content

Selam hepinize ^-^

Sut�

Önerilen İletiler

Selam hepinize, ben Burcu.

Çok üşengecimdir, yattığın yerde öleceksin diyenler var bana  :wacko:

1995 doğumluyum buradaki çoğu kişiden büyük olmama rağmen, anime kelimesini daha dün duydum. Hayal kurmayı çok sevdiğim için tatilde boş oturmak yerine güzel bir uğraş buldum kendime. Bir arkadaş Kaichou Wa Maid-Sama animesini önerdi izliyorum şimdi ilk bölümünü. :lol: 

Müzik... Pek dinlediğim bir tür yok, kulağıma hoş geleni açıp dinliyorum ama genelde enstrümental oluyor. Benden 7 yaş küçük kuzenlerim gelip değişik müzikler dinletiyor kırılıp üzülmesinler diye dinliyorum onları, ama içerisinde mantıklı sözler olanları da var.

Çok güzel geldi bu animeler yaa... Acaba kendimizinkini yapabilir miyiz :o

Yapabilsek ben hiç düşünmeden yapardım zaten şööyle güzel bir romantik komedi. Türkiye'de dizi sektörü ölmüş, Cem Yılmaz'ın bir filmdeki repliği gibi:

Bahçıvan şoföre, şofor aşçıya, aşçı uşağa sonra hepsi uşağa

Dizi-film demişken yabancı dizileri izlerim, Doctor Who, Forever, CSI:NY gibi daha çok polisiye ve bilim-kurgu.

Animelerdeki ekler dikkatimi çekti -chan,-san  -kun felan pek anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ^_^

Sutā yıldız demekmiş Japonca'da ilgimi çekti güzel cool B)

Tanımadığım insanlara karşı iyi bir izlenim bıraktıktan sonra oldukça rahat konuşabilirim, kimse çenemi tutamaz bir gün birinin ayağının üstüne düşüp kıracak diye korkuyorum(espri yaptım gülsenize)

Yeniden selamlar ve iyi günler  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Selam hepinize, ben Burcu. Çok üşengecimdir, yattığın yerde öleceksin diyenler var bana  :wacko: 1995 doğumluyum buradaki çoğu kişiden büyük olmama rağmen, anime kelimesini daha dün duydum. Hayal kurm

foruma hoşgeldin iyi geçiniriz umarım burdaki herkes birbirini anlıyor zaten :cheer2-onion-head-emoticon:

Hoşgeldin Burcu, animeler için hiç bir zaman geç değildir ne mutlu sana :cheer2-onion-head-emoticon: Ayrıca saygı eklerinin anlamlarına şuradan bakabilirsin : http://www.anime.web.tr/japon-dili-ve-kul

Hoşgeldin Burcu, animeler için hiç bir zaman geç değildir ne mutlu sana :cheer2-onion-head-emoticon:

Ayrıca saygı eklerinin anlamlarına şuradan bakabilirsin : http://www.anime.web.tr/japon-dili-ve-kulturu/japoncadaki-saygi-ekleri/

Birkaç şey daha ekleyeyim;

Nickin yıldızdan geliyor dediğin gibi oda şöyle yıldız => star => sutā ingden japoncaya geçen kelimelerde belirli bir okuma şekli var hemen hemen her ing kelimeyi japda kullanabilirsin :D

İng dizi izliyorsan birkaç önerim var onları da izlemediysen izlemelisin : Fringe, Humans, Person of Interest, Believe, iZombie, The Flash

Unutmadan yaptığın espriye tepkim şu olurdu sanırım :frozen-onion-head-emoticon:  :D Tekrar hoşgeldin, iyi forumlar..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.