Jump to content

Grell Sutcliff/ Kuroshitsuji Karakter Tanıtımı

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin
Tekrardan selam :)

Aslında çoktan yayınlamam gereken bir konu idi ancak hem tembelliğim sebebi ile hem de düzgün vakit bulamamaktan geciktirdim malesef...

Açıkçası bu konuları açma sebebim insanlarla daha fazla kritik yapabilmek.. Çünkü forumumuzda ciddi şekilde geyiğe kayma var.. Müdahale etmek bir bakıma da saçma geliyor ama biz bir anime-manga forumuyuz.. Buraya ortak sevdamız olan animeler için geldik.. Konu dışına olan kaymalardan çok altında anime/manga serisi ya da karakter ya da seiyyu hakkında güzel fikir beyanlarımızın olduğu ciddi konular forumumuzu güzelleştirir :)

Bu kadar kafa ütüledikten sonra gelelim konumuza: Favori karakterlerimi tanıtıyorum :) İlkin Teresa ile başlamıştım.. Bir Kenpachi tanıtımı yapmak da istiyorum (Bilenler bilir Kenpachi benim favori karakterimdir : :))ancak mangasını okumadığımdan ve hakkında bilmediğim şeyleri araştırırken spoiler yiyeceğimden henüz öyle bir girişimde bulunmayacağım :)

Ek olarak tanıtımın spoiler içerebildiğini hatırlatalım :)

Ve de tanıtım animeye göredir. Mangaya göre bir kusurumuz olursa affola :)

Are+you+a+boy+or+a+girl+grell+_374ec3d71

Karakterin Künyesi

Adı: Grell Sutcliff

Anime/Manga : Kuroshitsuji / Black Butler

İlk görünüm: Manga Volüm 2/ 6. bölüm --- Anime: İlk sezon 2. Bölüm

Seiyyu: Fukuyama Jun

Bilinen replik: Sebasuchan!

- Death!

362776_anime-black-butler-grell-sutcliff

Grell Sutcliff Kuroshitsuji serisinde var olan bir Shinigami yani ölüm meleğidir. (Kelime anlamı aslında ölüm tanrısı ancak Grell bir melek :D ) Hatta görebileceğiniz gelmiş geçmiş en garip melektir :D

Kuroshitsuji serisinden biraz bahsedelim: Meleklerin, şeytanların cirit attığı bir Orta Çağ Avrupası... Zamanın en nüfuzlu ailelerinden biri olan Phantomhive malikhanelerinde katledilir. Ailenin tek çocuğu Ciel tam öleceği sırada bir şeytan ile anlaşarak dünyaya geri döner. Şeytan Ciel'in ailesine bunu yapanlardan intikam alacak ve sonunda Ciel de ruhunu yemesi için şeytana verecektir. (Seriyi shounen ai'ye kaçıran olay 1) Ciel sonra yanında çok becerikli ve gizemli bir kahya olan Sebastian Michealis ile birlikte geri dönecektir. İngiltere Kraliyet Ailesine bağlı olan bir özel dedektif olacaktır.

Grell Sutcliff spoiler olan bir sebepten ötürü baş karakterlerimizin karşısına çıkar ve seride kalıcı karakter olarak kalır. Kendisi Sebastian Michealis'e aşıktır. Duygularının bir kadın gibi olması ancak vücut olarak bir erkeğe sima olarak da ne erkeğe ne de kadına benzediğinden (yani cinsiyetsiz olduğundan) bu durum da seriyi biraz shounen ai'ye kaçırmaktadır.

Burası cidden spoiler olduğundan spoiler içinde yazıyorum:

Grell başta karşımıza kılık değiştirmiş bir vaziyette baş karakter Ciel'in teyzesi Madam Red'in kahyası olarak ortaya çıkmakta

tumblr_inline_mwuo3v2XqT1rcl7md.gif

Fiziksel Özellikleri:

Uzun katlı kesimli kırmızı saçları, çekik yeşil gözleri, yine kırmızı çerçeveli gözlükleri, testere dişleri, 170 cm boyu olan bir cinsiyeti belirsiz varlıktır :D Kırmızıya olan tutkusu nedeni ile tüm kıyafetleri kırmızıdır. Ölüm aleti bir motorlu testeredir :D manyak :D Uygunsuz ölüm tırpanı kullanmaktan sabıkalı karakterimiz :D

giphy.gifphoto.jpg

Kişilik Özellikleri:

Hakkında çok şey bilmiyoruz... Kırmızı rengi çok sever.. İnsanları öldürmektense insanları cinayet işlemeye teşvik ettiğinden sapkın bir ölüm meleği diyebiliriz... İnsanların ölürken hayatlarının film şeridi gibi ortaya çıkması ve o yaşanmış anıları izlemek hoşuna gitmekte.. Kendisi tüm kızlar gibi Sebastian Michealis aşığıdır :D Homofobik erkeklerin seriye ön yargılı bakmasına sebep olacak bir karakter ancak benim için seriyi eğlenceli yapan en etkili karakterdir :D

tumblr_mf9jb3l0NV1redp50o1_500.gif

Seride genelde komik sahnelerde bulunan Grell arada baş karakterlerimize komik yollarla da olsa yardım etmekte :D Kişilik özellikleri ile benim için en orijinal karakterlerden birisi olan başka hiç bir seride göremeyeceğiniz ilginç bir shinigamidir :D

tumblr_mj408r4ZKH1qh75xeo2_500.gif

tumblr_mj408r4ZKH1qh75xeo1_500.gif

tumblr_mj408r4ZKH1qh75xeo3_500.gif

Kuroshitsuji serisine tekrar değinecek olursak ki bu günlerde live action projesi mevcut konu bakımından zengin sonu (ikinci sezon sonu gerçek sondur) çoğu insanı tatmin etmese de benim sonunu tahmin edemediğim beni dehşete sokan tek seridir.. Aslında ben başka güzel bir özelliğine değinecektim nerden geldim buraya :D Gerek açılış kapanış şarkıları gerek OST leri ile çok başarılı bir seridir.. Serinin tanıtımında shonen ai yazmasa bile iddia ediyorum Kuroshitsuji bazı sahnelerde shounen ai ye kaçıyor.. Bu sebeple bazı homofobik insanlar seriyi yadırgamakta ve asıl kalitesini görememektedir.. 

Ben de bu serinin çılgın ve orijinal shinigamisini tanıtmaya çalışarak bu önyargıyı kırmak istedim.. İzlemeyenler özellikle ostleri açısından çok pişman olurlar.. Animede müziğe önem veriyorsanız kesinlikle izleyin derim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

''...konu bakımından zengin sonu (ikinci sezon sonu gerçek sondur)... ''

Diye bahsetmişsin. İkinci sezon ve ilk sezonun son kısımları filler bölümlerdir. Gerçekten sonu öyle bitmiyor malesef (1. sezonun sonu da aynı şekilde, anime yapıcaz diye seriyi mahvettiler -_- ) , daha doğrusu gerçek bi sonu yok. Yeni sezonları da gelecektir eminim :D

Onun dışında Grell tam olarak Sebastian'ın fangirllerini temsil ediyor resmen seride, böyle bi karakter nasıl sevilmez anlamıyorum  :huh: 

Bi fujoshi olarak itiraf etmem gerekirse Sebastian x Grell neden olmasın??? :D :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

''...konu bakımından zengin sonu (ikinci sezon sonu gerçek sondur)... ''

Diye bahsetmişsin. İkinci sezon ve ilk sezonun son kısımları filler bölümlerdir. Gerçekten sonu öyle bitmiyor malesef (1. sezonun sonu da aynı şekilde, anime yapıcaz diye seriyi mahvettiler -_- ) , daha doğrusu gerçek bi sonu yok. Yeni sezonları da gelecektir eminim :D

Onun dışında Grell tam olarak Sebastian'ın fangirllerini temsil ediyor resmen seride, böyle bi karakter nasıl sevilmez anlamıyorum  :huh: 

Bi fujoshi olarak itiraf etmem gerekirse Sebastian x Grell neden olmasın??? : :D:D 

Tanıtımlarımı hiç mangaya göre yapmadım :D Anime olarak gerçek son anlamında dedim :D Aslında her tanıtımıma ekliyordum "Tanıtım animeye göredir.. Mangaya göre bir kusurum olursa affola" diye ama buna eklememişim  : :cruch-onion-head-emoticon: Ekleyeyim  :happy-onion-head-emoticon:

Ek olarak ben sonun mahvedildiğini düşünmüyorum ısrarla :D Açıkçası beklenildiği gibi olsaydı mahvolurdu :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Zaten seriye baktığımızda karakter yönünden oldukça orjinal bir yapıya sahip, Grell 'i ilk gördüğümde hatun mu? Erkek mi? Diye düşündüğüm, sonra aman boş ver cinsiyeti böyle karaktere can kurban diye çıktığı her sahnede ben seni yirim kızıl kedim şeklinde lakap bile taktığım çok sevdiğim bir karakter animeler de böyle çatlaklar bana daha çekici geliyor  :LTkJN9u: Ayrıca seri de Undertaker diye bir karakterimizde vardır ki onunda kendine has özelikleri beni benden almaktadır  :whistling:  Tanıtım için eline sağlık gülüm  :head2:​ 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine izlemeyi fazla ertelediğim sonrasında izlediğimde daha önce izlemediğime pişman olduğum serilerden...

Başlarda ısınamadığım bi karakterdi sonra: bu karakter sevilmez mi ya! :D Sonraki bölümlerinde (özellikle ikinci sezon) sahnelerinde oldukça güldürüyo. Özellikle şu en son konulan giflerdeki sahneler. :D

Ostlarını çok hatırlamıyorum ama birinci sezon açılış müziğini sıkılmadan dinliyorum ben. :D

Bi de bana shounen ai havası verdiği sahneler oldu ama konusunun cidden onunla alakası yok cidden kalitesi başka yani. Kesinlikle izlenmeli!

Tanıtım çok güzel olmuş hoşuma gitti, emeğine sağlık. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tanıtımlarımı hiç mangaya göre yapmadım :D Anime olarak gerçek son anlamında dedim :D Aslında her tanıtımıma ekliyordum "Tanıtım animeye göredir.. Mangaya göre bir kusurum olursa affola" diye ama buna eklememişim  : :cruch-onion-head-emoticon: Ekleyeyim  :happy-onion-head-emoticon:

Ek olarak ben sonun mahvedildiğini düşünmüyorum ısrarla :D Açıkçası beklenildiği gibi olsaydı mahvolurdu :D

Hee peki pekii, sonuçta birbirinden farklı 3 tane anime serisi olunca millet her seferinde ''Buna bu olmamış mıydı?'' ''Bu niye böyle?'' diye sorabilir, mangayı okumadan ilk izlediğimde bana da böyle olmuştu da ondan ekleyeyim dedim :D 

Ama daha önceden dediğim gibi yeni serileri her zaman gelecek, kuroshitsuji bu sonuçta orjinal sonunun da iyi olacağını düşünüyorum ama seri bitene kadaaaaar :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Zaten seriye baktığımızda karakter yönünden oldukça orjinal bir yapıya sahip, Grell 'i ilk gördüğümde hatun mu? Erkek mi? Diye düşündüğüm, sonra aman boş ver cinsiyeti böyle karaktere can kurban diye çıktığı her sahnede ben seni yirim kızıl kedim şeklinde lakap bile taktığım çok sevdiğim bir karakter animeler de böyle çatlaklar bana daha çekici geliyor  :LTkJN9u: Ayrıca seri de Undertaker diye bir karakterimizde vardır ki onunda kendine has özelikleri beni benden almaktadır  :whistling:  Tanıtım için eline sağlık gülüm  :head2:​ 

Abla Undertaker ve Madam Red.. Serideki bir diğer etkileyici karakterlerden zaten :D Sonra şu Uzak Doğulu bir tüccar vardı o da bayağı bir orijinal :D Güzel seri ya karakterleri her anlamda etkileyici :)

Beğenenlere teşekkürler :)

Hee peki pekii, sonuçta birbirinden farklı 3 tane anime serisi olunca millet her seferinde ''Buna bu olmamış mıydı?'' ''Bu niye böyle?'' diye sorabilir, mangayı okumadan ilk izlediğimde bana da böyle olmuştu da ondan ekleyeyim dedim  :D 

Ama daha önceden dediğim gibi yeni serileri her zaman gelecek, kuroshitsuji bu sonuçta orjinal sonunun da iyi olacağını düşünüyorum ama seri bitene kadaaaaar  :D 

Bir de live action var bakalım nasıl bitecek :D 

Düzenlenme: Amygirl tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası bu konuları açma sebebim insanlarla daha fazla kritik yapabilmek.. Çünkü forumumuzda ciddi şekilde geyiğe kayma var.. Müdahale etmek bir bakıma da saçma geliyor ama biz bir anime-manga forumuyuz.. Buraya ortak sevdamız olan animeler için geldik.. Konu dışına olan kaymalardan çok altında anime/manga serisi ya da karakter ya da seiyyu hakkında güzel fikir beyanlarımızın olduğu ciddi konular forumumuzu güzelleştirir :)

Emel-sama bu tespitinden bahsetmeden geçemicim, bu aralar çok iyi nokta atışı yapıyorsun, katılıyorum dediklerine :love-you-crazy-rabbit-emoticon: 

Bu animeyi daha izleyemedim, aklımda ama diğer serilerle uğraşıyorum. 

Bu arada karakteri görür görmez, aklıma direk D.gray man'den Cross Marian geldi. Bu kadar mı benzer tip :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Emel-sama bu tespitinden bahsetmeden geçemicim, bu aralar çok iyi nokta atışı yapıyorsun, katılıyorum dediklerine :love-you-crazy-rabbit-emoticon: 

Bu animeyi daha izleyemedim, aklımda ama diğer serilerle uğraşıyorum. 

Bu arada karakteri görür görmez, aklıma direk D.gray man'den Cross Marian geldi. Bu kadar mı benzer tip :D

Aslında sadece bana ait bir fikir değil... Bazı ciddi üyelerden de aynı tepkiyi alıyorum :D

D. Gray Man... bir gün izleyeceğim umarım :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.