Jump to content

Kısa Hikaye

Ida_Ten

Önerilen İletiler

Hikayenin konusu karmaşık ve biraz ağır, fakat anlayabileceğinizi düşünüyorum. Hikaye bana ait, göz atmak isteyen olursa ve beğenilirse devamını getireceğim :))

30 nokta

Yazacağım hikaye yapacağım bir ödeve ait.
Hikaye'ye nasıl başlasam bilemiyorum ama aslında ne kadar basit olan şeylerin insan zekasıyla zorlaştırılabileceğinin en doğal kanıtı olduğuna eminim. 
Örnek vermek gerekirse insanların yaşamı.Kısırdöngü, her insanın değiştirebileceği birşey değildir...

Hunao: ida ten.

Arata: Kullanıcı adım o benim be !

Huano: Öğretmenimizin verdiği hikaye ödevi hakkında alıştırmaları blog üzerinden bu kullanıcı adıyla yapmıyor musun ida-san ?

((Hunao_Kamari)) gülümser.

Arata: Adımla seslendi ! Ee-evet oradan yapıyorum da sen nereden biliyorsun ?

Hunao: Hikayelerinin çok hayranı var, Sanırım başa sardıkca bitmeyen bişeymiş, ida-san.

Arata: Yazdığım hikayeleri sende takip ediyor musun ?

Hunao: N-Ne ! hayır tabiikide.

Arata: Bir aptal gibi gözüküyorsun farkında mısın ?

Hunao: Hikaye güzel, ama arkadaşım göstermişti ben bakmadım yemin ederim.

Arata: Kısır döngü, onun genel ismi kısır döngü seni aptal.

Hunao: Hayvanların avlanması gibi birşey mi yani ?

Arata: Sayılır. Avlanmasına karışmadığın sürece döngü bozulmaz, birtek insan karışabilir o açıdan diyorum yani.

Hunao: Benzer şeyleri duymuştum...

Arata: N-Ne ?! Nerede duydun bana hemen söyle !

Hunao: Saçmalayan ida-ten'den tabii, Dururuuu !

Dururu derken havaya bakması, o kadar aptal görünüyorduki gözlerimi kısıp kafamı farklı yöne çevirmekten başka hiçbirşey yapamadım...

Arata:  Ben burada insanlara farkındalık yaratıyorum budala, sen ne anlarsın ?

Hunao: Hey! Aptal tamam ama budalayı asla kabul edemem.

Arata: İnsan bile değilsin, budala kelimesi sana mükafa-...

((Öğretmen Kabane, Aratanın kolundan tutar ve hızla kendisine doğru çeker...))

Öğretmen Kabane: Neler olduğunu açıklamanız için 10 saniyeniz var, tenefüs bitti ve siz hala tartışıyorsunuz.

Hunao: Karışmadığı sürece ben ona hiç sataşmadım efendim!

Öğretmen Hunaoya dik bir bakış attıktan sonra Arata'ya yönelir...

Öğretmen Kabane: Herneyse, hikayeni ne zaman bitiriyorsun ?

Arata: Ya-yarın !, yarın bitiriyorum efendim.

Öğretmen Kabane: zaman daralıyor evlat, yarına bekliyorum.

Hunao: Sorunsuz bir şekilde benimkide yarın elinize ulaşacak efendim !

Mr kabane herzamanki umursamaz tavırlarıyla yürüyordu ve kafasını sağa doğru yatırarak Hunaoya bağırdı;

Öğretmen Kabane: İlgilenmiyorum, Hunao !

Hunao sanki öğretmen Kabane yi duymamış gibiydi, oda öğretmene yöneldi.

Hunao: Devam ediyorum, üstünde çok çalıştım Mr Kabane !

Öğretmen Kabane ileride rehberlik öğretmeni tatsumiyi gördü ve onun kulağına doğru fısıldadı, şöyle söyledi sanırım;

Öğretmen Kabane: Bence devam etmeyecek.

Tatsumi: Eder, Hunao bu okulda derece yapmak için çok çalışıyor.

Peki, evime geldikten sonra bunca gerginliğin üzerine blogtan soruyorum bunca insana.
Neden kısır döngü gözlerinin önünde olmasına rağmen bu kadar karmaşık geliyor ? Yada anlamak mı istemiyorlar ? Farkına varsalar belkide hergün okula giden insanların bile bir kısır döngü olduğunu farkedecekler. 
Anlamak bu kadar zor olmamalı ama ben, Ishibari Arata, bunun farkındalığını tüm dünyaya göstereceğim. İstemiyorsunuz belki ama blogtan, yada gerekirse her insanla yüzyüze konuşarak bir akım yaratacağım. Bu basit gözüken kısır döngünün hayvanlardan yola çıktığımızda bile bu döngünün dengesini sadece insanların bozabileceğini birtek ben farketmedim herhalde.
İnsanların ne kadar döngü kırabileceğini bir düşünsenize ! Ben bir dahiyim yahu! Bu mantıktan yola çıkan bir hikayeyi yarına bitirmiş olacağım yehuu!  30 nokta, evet bu! Hikayemin adı bu olacak. Yapabileceğim döngülerin analizini çıkartacağım. Zeka akıyor benden Ehm-Ehm, fazla egomanlığa gerek yok sanırım.
Oyunlarından kurtulmuş bir dünya, zincirlerini ve rutin hayatını kısır döngülerini kırarak farklılaşan düşünceler, kulağa harika geliyor ! Ama bunu dünyaya yaymam içinde çok yardım gerekiyor. Haberleri  hackleyeyim. Yok be çok abartı, code geass ta mı yaşıyoruz sanki ? 

Neyse, bu hikayelerim hakkında babam hep şunu söylerdi; Noktaları kullan ama 3 noktalar sayılmaz çünkü 3 noktalar devamı var anlamına gelir kısır döngü ise devamı tekrarlanan demektir. Kısırdöngü, hikayelerinde olduğu gibidir ilk paragrafından önce o göremediğin kısımda zaten bir nokta vardır ve o nokta sonla başlangıcın, yani kısır döngünün ortasıdır.

Hikayeyi okuduktan sonra iyice kafa yorun, anlayamazsanız aşşağıya bakabilirsiniz...

Hikayenin başından itibaren her nokta'dan sonraki kelimeyi birleştirin, ortaya aşşağıda yazdığım sözler çıkıyor ve dikkatli bakarsanız. Alttaki yazıyı baştan sona okuyup tekrar başa döndüğünüzde anlam bozukluğu olmuyor. Bu böyle devam ediyor yani yazdığım hikayeyle bir kısır döngü yaratmış oluyorum. Kısır döngüyü kırmanın tek yolunun yeni bir kısır döngü yaratmak olduğunu anlatmaya çalışmıştım. Umarım beğenirsiniz...

Yazacağım hikayeye örnek, kısırdöngü İda ten kullanıcı adımla yazdığım bir hikaye. 
Kısırdöngü, hayvanların avlanmasına benzer. 
İnsan karışmadığı zaman sorunsuz devam eder.
Peki neden anlamak istemiyorsunuz ?
Bu yapabileceğim zeka oyunlarından haberleri yok.
Kısırdöngü

Düzenlenme: Ida_Ten tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Muthis diyebilirim . Ancak ne bileyim karakterimis super deha olmasin ama biraz daha boyle hack tipi islerle onceden ugrasmis biri olsun. Pesine dusen insanlar olsun. Ama sen kendi bildigin sekilde de devam edebilirsin. Her sekilde okuyacagim. Guzel olacak gibi

Hikayeyle fazla uğraşmadım. 1 saatimi aldı ama gerçekten güzel birşey ortaya çıktı diyebilirim. Ufak bir ipucu vermek gerekirse olay sadece Arata'nın yazdığı hikayeyle bitmiyor. Konuya daha geniş bakmak gerek. Hatta talep çok olursa anlamayanlar açısından anlatacağım. Beğenilirse daha uzun farklı tarzlarda aksiyon, zeka oyunları, zeka savaşları ve içine karışmış aşk anıları bile olabilir. Ama temelinde zeka ve aydınlanma olucak, yorumunuz için teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hikayeyle fazla uğraşmadım. 1 saatimi aldı ama gerçekten güzel birşey ortaya çıktı diyebilirim. Ufak bir ipucu vermek gerekirse olay sadece Arata'nın yazdığı hikayeyle bitmiyor. Konuya daha geniş bakmak gerek. Hatta talep çok olursa anlamayanlar açısından anlatacağım. Beğenilirse daha uzun farklı tarzlarda aksiyon, zeka oyunları, zeka savaşları ve içine karışmış aşk anıları bile olabilir. Ama temelinde zeka ve aydınlanma olucak, yoruumunz için teşekkür ederim

aslina bakarsaniz zaten genis cerceveden ve yazilmis hikayeden bakmadim olaylara. Genis bir pencere olarak canlandirdim ve eksik olan sey hiraz heyecen olmali dedim.《《《 Yazdigi hikayelerdeki zekasindan etkilenen bir turup terorist internette blog araciligiyla arta ile iletisime gectiler. Karakola yapilacak bir saldiri (tabi baska biside olabilir) hakkindaki planlari bir cesit hikaye seklinde yazip aratanin fikrini aldilar. Arata bircok hatayi gidermisti plandaki.》》》 Sonradan bu yuzeen basi belaya girebilir mesela. Yani bunun gibi düşünüyorum. Hatta olayin icine senin de dedigin gibi biraz ask katsan, bizim bu arata bu kizi korumaya cabalasa muthis bir jikaye ortaya cikabilir. Dedigim gibi olay dizimi, amlatim muthis. Ancak boyle oaylar katarsan muthis demek yeterli gelmeyecektir
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslina bakarsaniz zaten genis cerceveden ve yazilmis hikayeden bakmadim olaylara. Genis bir pencere olarak canlandirdim ve eksik olan sey hiraz heyecen olmali dedim.《《《 Yazdigi hikayelerdeki zekasindan etkilenen bir turup terorist internette blog araciligiyla arta ile iletisime gectiler. Karakola yapilacak bir saldiri (tabi baska biside olabilir) hakkindaki planlari bir cesit hikaye seklinde yazip aratanin fikrini aldilar. Arata bircok hatayi gidermisti plandaki.》》》 Sonradan bu yuzeen basi belaya girebilir mesela. Yani bunun gibi düşünüyorum. Hatta olayin icine senin de dedigin gibi biraz ask katsan, bizim bu arata bu kizi korumaya cabalasa muthis bir jikaye ortaya cikabilir. Dedigim gibi olay dizimi, amlatim muthis. Ancak boyle oaylar katarsan muthis demek yeterli gelmeyecektir

Bunları hikaye anlaşıldıktan sonra tutulursa ortaya koyacağım. Suratımda bu yazacağım hikayeler geldikçe aptal bir tebessüm geliyor zaten. Güzel olacağını hissediyorum. Zaten hikayeden çıkarılacak anlam, hatta mesajı bulduğunuzda neden bunları "katamadığımı" anlayacaksınız. Güzel olucak güzel  :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.