Jump to content

Kısa Hikaye

Ida_Ten

Önerilen İletiler

Çok hoşuma gitti. Böyle hikayeler yazmaya devam etmeni tavsiye ederim. Uzun hikaye yazmayı düşünüyor musun? İnternet üzerinden hikaye yazarsan güzel olabilir. :D

Dediğim gibi eğer bu forumdan ilerlemem için açıkcası gaz alırsam yazacağım aklımda planlar var. Ama internet üzerinden hiçbir fikrim yok. Ama burda beğenilmese bile kendim böyle hikayeleri seviyorum. Yazmaya devam edeceğim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi eğer bu forumdan ilerlemem için açıkcası gaz alırsam yazacağım aklımda planlar var. Ama internet üzerinden hiçbir fikrim yok. Ama burda beğenilmese bile kendim böyle hikayeleri seviyorum. Yazmaya devam edeceğim :D

Eğer bir site açarsan ya da bu forumda hikaye yeri açarsan ben okurum. Yazmaya devam edersen şimdiden kolay gelsin. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anlatı, betimleme ve diyaloglar iyi gibi.. ama 'kısır döngü' konusundan biraz daha eğlenceli bi konuyu okumayı dilerdim :) yani direk olarak hikayenin bıraktığı etki önemli bence. Mesela yeni birşey öğrenme, anlama, şaşırma,üzüntü,gerginlik,korku, neşe veya bir çeşit bağlılık duygusu(aşk, dostluk vb.). Hikayenden bu etkileri alamadım. . Biraz bıkkınlık ve monotonluk .. Mesela bleach 109 da(sanırım) kısır döngü konusu "kader çarkı" adıyla işlenmişti. Okuldaki anlaşılır döngüden ziyade, hayattaki anlaşılmaz döngü anlatılmıştı. Bu sebeptendir ki yukarıdaki etkilerin TÜMÜNÜ izleyicide bırakabiliyordu.o bölümü tavsiye ederim. Yani diyeceğim şu ki, 'döngü' konusu biraz yaşanmışlık, tecrübe ve hatıraya ihtiyaç duyar. Neyse kısa bi yazı için çok şey istedim gibi :D başarılar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anlatı, betimleme ve diyaloglar iyi gibi.. ama 'kısır döngü' konusundan biraz daha eğlenceli bi konuyu okumayı dilerdim :) yani direk olarak hikayenin bıraktığı etki önemli bence. Mesela yeni birşey öğrenme, anlama, şaşırma,üzüntü,gerginlik,korku, neşe veya bir çeşit bağlılık duygusu(aşk, dostluk vb.). Hikayenden bu etkileri alamadım. . Biraz bıkkınlık ve monotonluk .. Mesela bleach 109 da(sanırım) kısır döngü konusu "kader çarkı" adıyla işlenmişti. Okuldaki anlaşılır döngüden ziyade, hayattaki anlaşılmaz döngü anlatılmıştı. Bu sebeptendir ki yukarıdaki etkilerin TÜMÜNÜ izleyicide bırakabiliyordu.o bölümü tavsiye ederim. Yani diyeceğim şu ki, 'döngü' konusu biraz yaşanmışlık, tecrübe ve hatıraya ihtiyaç duyar. Neyse kısa bi yazı için çok şey istedim gibi :D başarılar.

Dediğim gibi 1 saatte yazdığım birşeydi :D ve hikayenin kısa olmasının sebebi çıkıcak anlam olmasıydı. Ama kısır döngünün kırılması için yeni bir kısır döngü yaratmayı kısada olsa anlattığımı varsayıyorum. Mesela kısaca söylemek gerekirse, büyük balık küçük balığı yer. E bunu birtek insan bozabilir küçük balığı insan avlarsa. Büyük balık yiyecek başka birşey bulduğundan yeni bir kısır döngü oluşur. Daha uzun hikayelerde daha farklı şeyler anlatacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.