Jump to content

Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?

Adige

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

naruto izliyorsan öyle bi atlarsın ki :D

Vay arkadaş ben senden daha çok seviyorum nasıl çocukça bir yaklaşımdır? Neyse başlıyorum: Bi kere kendimden örnek veriyim, şu ana kadar izlediğim yüzden fazla animede hâlâ en favori animemle en nefre

Kesinlikle katılıyorum narutonun doldurma bölümleri ölüm ya

Op, Naruto, Fairy Tail gibi hem mangası hem de animesi ilerleyen serilerde doldurma bölüm zaten şart -yoksa ara verirdi ki ara vermek de işlerine gelmiyor-. Ama sen konunun akışını olmadık yere kesip doldurma bölüm koyarsan onları ne güncel izleyenler izler ne de sonradan takip edenler (En nefret ettigim olay, bırak arc bitsin sonra koy...) Yani animeyi sevip sevmemekle alakası yok, beklenti ile alakası var ki doldurma bölümler beklentileri hiç bir zaman aşamıyor.

Sadece Bleach'in doldurma bölümlerini izledim :D Onlara da bazen dayanamıyordum geçiyordum :D Doldurma bölüm animeden soğutur, hele de güncel izliyorsanız. Hala naruto'da 350'lerde kaldım, Fairy Tail'in yeni sezonunda anca 30 bölüm izleyebildim.  Animeyi sevmek istiyorsanız atlayın derim.  ^_^  ^_^ 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Filler bölümlerin, orjinal manga ve anime ile ilgisi yok, mangakanında ilgisi yok bu bölümler ile, anime şirketinin para ve zaman için yaptığı şeyler. Bunları izleyerek boşuna zaman kaybedeceğinize, başka animeler bitirirsiniz :calm-down-crazy-rabbit-emoticon

Mesela Toriko serisini indirmiştim yakın zamanda, filler bölümleri indirmemiştim. İzlerken hiç kopma olmuyor, heyecan durmadan devam ediyor ama filler bölümler olsa saçma sapan, ancak zaman kaybı olur ve akıcılık heyecan sekteye uğrar :punch-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Doldurma bölümleri tam olarak yüceltemeyiz de yeremeyiz de... Bence hem iyi yanları var hem kötü yanları var:

İyi yanları: Bir kere Bleach gibi bir arc şeklinde veriliyorsa doldurma bölümler seri bittiğinde hissedeceğiniz hüznü bir nebze de olsa azaltıyor.. ek olarak Naruto'nun doldurma bölümleri gibi ise hikaye hakkında bilmediğiniz önemli gerçekleri verebiliyor.. Mesela Kakashi Sensei'in geçmişi benim için önemli doldurma bölümlerdir.

Kötü yanları: Bir kere doldurma bölümler çoğunlukla tutan bir seriyi uzatarak üstünden para kazanma amaçlı yapılıyor.. Bu çok pragmatik :(  Bir diğer sinir bozucu tarafı da doldurma bölümün konulduğu zaman.. Eğer Naruto gibi esas konunun arasına pat diye sıkıştırılıp haftalarca doldurma bölüm yayınlanıyorsa benim gibi Naruto fanlarını fıtık edebiliyor... Ancak Fairy Tail gibi ana arc bittikten sonra bir ya da bir kaç bölümlük arclar şeklinde yapılıyorsa o kadar da zararı yok :D 

İyi ya da kötü olduğuna karar veremediğim bir yanı da şu: Güncel mangasına yetişmiş serilerde verilen doldurma bölümler mangası ile arasını açmasını sağlıyor... Bunun şöyle bir yararı var: Mangaka o hafta hastalanmış olabilir.. Ya da uzun süre yataktan kalkamayacağı bir tedavi görecektir kanser gibi.. Ya da yıllık izne çıkar falan :D O bölümü çizememiştir.. Eğer anime mangaya yetişmiş ise şirket sırf o hafta para kazanmak için ek saçma sapan bir bölüm çıkarıp izleyicinin keyfini kaçırabilir.. O yüzden önceden mangaya yetişmemek için yapılan planlanmış doldurma bölümler faydalı olabiliyor.

Bunun dışında şu bir seriyi çok seviyorsam tüm bölümlerini ovasını filmini izlerim düşüncesi biraz katı... Narutoyu çok seviyorum ancak sanırım bir buçuk yıldır izlemiyorum.. Sebebi doldurma bölümleri... Çok doldurma bölüm örneği verdim bir de film örneği vereyim: Gintamayı tapar derecesinde severim.. Benim için bir baş yapıttır.. ancak Benizakura filmini izlemedim. Çünkü Benizakura arcın tekrarı niteliğinde.. Hani bu şeyleri izlememem benim o animeyi az sevdiğimi göstermez.. Ha şu bir gerçek.. Bir animenin her şeyini geçtim tüm bölümlerini ikişer üçer kez izlemiş bir animesevere göre elbette normal bir izleyici o animeyi daha çok sevdiğini söyleyemez :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.