Jump to content

İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri 2015-Charapedia ve ANN Anketleri

asci

Önerilen İletiler

İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri

Yaz sezonunun da sonuna yaklaştık.Artık sonbahar animeleri de yaklaşmışken Charapedia ve Anime News Network yaz animeleri konusunda anket düzenlemeye karar verdiler.Anket konuları aynı olduğundan tek konu halinde vereceğim.Konu ise:İzlemeye devam etmek istediğiniz animeler.Yalnız şöyle bir fark var:Charapedia genel olarak Japonya'da anketleri düzenledi fakat ANN ise genele açık bir anket yaptı.Bu yüzden sıralamalarda biraz farklılık mevcut.Şartlar aynı olmasa da Japon anime severler ve Dünya genelini karşılaştırabilirsiniz.

//Türkanime olarak aynı konulu anketimize katılmak için:

http://forum.turkanime.tv/topic/14336-t%C3%BCrkanime-anketi-izlemeye-devam-etmek-istedi%C4%9Finiz-yaz-animeleri/

Öncelikle Charapedia Sonuçları:(10.000 katılımcı,%52 erkek-%48 Kadın)

20) Rokka no Yuusha

19) Overlord

18) Ushio & Tora

17) To Love-ru Darkness 2nd

16) Castle Town Dandelion

15) Gangsta.

14) Junjou Romantica season 3

13) Aoharu x Kinkajuu

12) Shomoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Don’t Exist

11) GATE

10) Himouto! Umaru-chan

20150506_umaru01.jpg

9) Rampo Kitan: Game of Laplace

61f0eee25fa2b7d509dfdee76faff02514310176

8) The iDOLM@STER: Cinderella Girls part 2

horriblesubs-the-idolmster-cinderella-gi

7) Non Non Biyori Repeat

79f7f131533d4f469993ee7d9756410f14327020

6) Snow White with the Red Hair

e5ac7bdd2b175b6aee20d8f85281477314323605

5) WORKING!!!

ySNKWC3l.jpg

4) Charlotte

f67a9d25f1a79891bd8cc9e68bf6021c14351864

3) Durarara!! X2 Shou

Durararax2-Shou.jpg

2) Prison School

tumblr_noztcdpDrq1sqqtwzo2_540.png

1) School Live!

be9f97c098acd89915d8d9607ea1f80d14364015

Şimdi de Anime News Network:

1.SCHOOL-LIVE!

2.Rokka: Braves of the Six Flowers

3.Snow White with the Red Hair

4.Charlotte

5.Gangsta.

6.Non Non Biyori Repeat

7.Senki Zesshō Symphogear GX

8.Durarara!! ×2 The Second Arc

9.GATE

10.Prison School

11.Monster Musume no Nichijou Iru

12.SHIMONETA

13.Overlord

14.Wagnaria!!3

15.Gatchaman Crowds insight

16Ushio & Tora

17.Junjō Romantica 3

18.Rampo Kitan: Game of Laplace

19.Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz!

20.Himouto! Umaruchan

//İlk sırada lanlar hariç çoğu farklı aslında gördüğünüz gibi.Aslında ben Japonların zevkini beğenmeyi beklemesem de Charapedia'nın yakaladığı sıralama bana daha mantıklı gibi geldi.Özellikle ANN'de Prison School'un o denli arkada olması beni şaşırttı.Peki sizin iki liste arasında gerçekçi bulduğunuz ve izlemeye devam etmek istediğiniz animeler neler?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Neden bilmiyorum ama şu Gate ve Overlord'a karşı bi nefret var içimde ne zaman listelerde/anketlerde düşük görsem seviniyorum :( :(

Bu nasıl bir farklılıktır, birinde Rokka no Yusha ilk sıralarda ötekinde sonda? -_- 

Bana kalsa Prison School ve Working!! hiç bitmesin, sonsuza dek izleyebileceğim türde animeler.  :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bakın 1. sırada kim var? Gakkou Gurashi!!

Kaç haftadır hype'lıyorum şu animeyi listeler bile yanıltmıyor beni bakın :P 

İyice senpaisine görünmeye çalışan kız moduna girdim valla :D 

Moe diyorum. Seinen diyorum. Psikolojik korku diyorum. ecchi yok diyorum daha ne diyim : 

Edit: İleriki bölümlerde olaylar olaylar diyorum. Mangası öldürdü beni diyorum. j2j4oW.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bi de bize yap bu anketi burada listelere giremeyen God Eater başı çeker!!! Adamlar sezonun en kötü animesi demiş. Zaten devam edebilecek gibi bir konusu olduğu da tartışmalı.  Gangsta da ben de daha yüksek bir sıralama beklerdim ya neyse Anime New Networkte bari biraz fazla istek almış nihayetinde güncel takip edebildiğim nadir animelerden. Prison School için pek şans vermiyordum Amy adminin de yazdığı gibi "memelerin kadını var!" gibilerinden göründüğü için. Ushio no Tora'yı ve School Life'ı çok merak ediyorum... İnanılmaz güzel eleştiriler ve notlar alıyor çünkü. Direk güncel takibimdeki ikinci anime olan Junjou Romantica kesin devam eder. O konuda en ufak bir şüphem yok zaten hatta bi Sekaiichi beklentisi çok yüksek şu aralar. Aoharu x Kikanjuu konuyu bu sezon bitirecek gibi görünüyor ama yeni rakiplerle ya da farklı entrikalı bir hikaye ile geri dönüş yaparsa izlerim. Çevirdiklerimi geçersek geri kalanın çoğu izleme listemde zaati... Bitsin izlicim. 

Düzenlenme: jans09 tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bi de bize yap bu anketi burada listelere giremeyen God Eater başı çeker!!! Adamlar sezonun en kötü animesi demiş. Zaten devam edebilecek gibi bir konusu olduğu da tartışmalı.  Gangsta da ben de daha yüksek bir sıralama beklerdim ya neyse Anime New Networkte bari biraz fazla istek almış nihayetinde güncel takip edebildiğim nadir animelerden. Prison School için pek şans vermiyordum Amy adminin de yazdığı gibi "memelerin kadını var!" gibilerinden göründüğü için. Ushio no Tora'yı ve School Life'ı çok merak ediyorum... İnanılmaz güzel eleştiriler ve notlar alıyor çünkü. Junjou Romantica kesin devam eder, direk güncel takibimde olan ikinci anime. O konuda en ufak bir şüphem yok zaten hatta bi Sekaiichi beklentisi çok yüksek şu aralar. Aoharu x Kikanjuu konuyu bu sezon bitirecek gibi görünüyor ama yeni rakiplerle ya da farklı entrikalı bir hikaye ile geri dönüş yaparsa izlerim. Çevirdiklerimi geçersek geri kalanın çoğu izleme listemde zaati... Bitsin izlicim. 

Anketi ben de düşünüyordum,aynı fikirde olan başka biri de çıkınca gaza geldim,yapıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.