Jump to content

Anime Beğeni Analizi (7)

TheDirectEco

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 33
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba anime-severler, uzun bir aradan sonra yeni yaz sezonu animelerimiz ile top 10 listelerine bir bakalım istedim J Bu sefer, Türkiye-Japonya beğenisinin yanı sıra myanimelist.net de yeni açılan “

tokyo ghoul'un türkiye genelinde birinci olması...... işte izleyici kalitemizi gösteriyor. en çok izlenen listesi olsa anlarımda o saçmalığın nesini beğenmiş insanlar gerçekten hayret verici. ve shimo

O.O Ben baharda kalmışım  :head-crazy-rabbit-emoticon:  :head-crazy-rabbit-emoticon:  :head-crazy-rabbit-emoticon:  pff god eater de ne var acep hala izleyemedim bugün başlarım heralde  sanırım en son

rokka no yuusha ile akagami no shirayuki-hime'nin listelere gireceği belliydi,onlar baya sesli çıkış yapmışlardı.

Japonya listesinde Working'i ve Gakkou Gurashi'yi görünce pek bi sevindim  :) Working cidden komik bir seri şuan 3.sezonunda,şahsen ben izlerken çok eğleniyorum :D Gakkou Gurashi de çok ilginç başladı az daha kapatıyordum ilk bölümünde ama sonra devam ettim,çok ilginç bir seri,korku temasını başka şeylerle harmanlamışlar, farklı olmuş beğendim onu da.

Gangsta ve Charlotte'u da merak ediyorum,onları da izleyeceğim  :)

Liste için teşekkürler 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çalışman için  çok teşekkür ederim öncelikle. Şahsen bu listelerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Mesela normal bir izleyici içerisinde ecchi bulunan bir seriyi çok beğenmiş olsa da iş oylamaya gelince çevrenin bakış açısından çekindiği için (bunu bilinçsiz de yapabilir insanlar bknz. Bilinçaltı) oylamalarında gerçek beğenilerinin yerine bu etki ile hareket etmeye meyilli olacaktır. Yinede yapılan bu listeleri başarılı buluyorum en azından gözümüzden kaçan serileri burada bulabiliyoruz. Eline sağlık

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu japonlarda beyin yok yemin ediyorum ya, overlord ve gansta nasıl yok ilk 10da. hangi seriyi sevsek bu salaglar izlemiyor. sonra ikinci sezonuda çıkmıyor mahouka gibi. nerde en abiduk gubidik kız serileri varsa ilk 10da çoğu öyle. aptalsaptal seriler bu kaçıncı ya. japonyada anime izleyen erkek yok mu arkadaşş. hep salag saçma seriler nereye kadar!!! sonra diyonuz anime ömrü bitiyor. biter tabi. kız serilerine güvenip yaparsan bitirirler inşallah.
onepunchman'ide çıkınca aşağı çeker bunlar, çoğunlukta ne kadar salag japon kız varsa indirir aşağıya. türkiye ile dünya sıralamasında güzel serileri sokuluyor, ama japonlarda yerlerde: yani japonlar ne anlar animeden! koreliler ve çinliler cok daha güzel seriler yapıyor, animesi yok ama. Anime sektörü korelilerde olsaydı keşke. japonlarda olmasında artık kimde olursa olsun. kızlarıda çıkarsınlar yada ayrı tutsunlar şu hesaplamalardan artık ya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O.O Ben baharda kalmışım  :head-crazy-rabbit-emoticon:  :head-crazy-rabbit-emoticon:  :head-crazy-rabbit-emoticon:  pff

god eater de ne var acep hala izleyemedim bugün başlarım heralde 

sanırım en son high school dxd nin 2. sezonunun hımmhımmm hangi bölümüydü hatırlayamadım smdi  :depressed2-onion-head-emoticon:  bi bölümünü izemiştim :S pfff

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her zaman Japonların listesinde 1. sırada slice-of-life veya fazla gürültülü olmayan sakin animeler oluyor Türkiye'deyse hep vurdulu kırdılı animeler 1. oluyor zevklerimiz baya farklı gibi geliyor Gangasta ilk 10 a bile girememiş onlarda  :lol:

bence bu biraz toplumsal uyumla alakalı.. japonlar bu uyumu mantıklarıyla iyi bi şekilde yürütebilen bir toplum. bizde bu uyum neyle yürüyor,hatta bu uyum var mı yok mu,o bile belli değil.. uyumun olmadığı yerde vurdu kırdı eğiliminin fazla olması normal bana göre. yani zevkten öte bunla alaka ettiğini düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gözüm yollarda kalmıştı.Eline sağlık.Cidden baya bi süredir bunu bekliyordum hatta söylediğin japon sitesine bile baktım japonca olunca anlamadım bişey. Japon izleme sırasına dandik, salakça gibi sözler söyleyen arkadaşlar bende bizim türkiye sıralamasına bakınca öyle düşünüyorum.Hatta animeden anlayan yok mu türkiyede diyede iç çekiyom.Niyetim tartışmak değil ama başka zevklere laf atacağımıza kendimize bir bakalım.Herkesin sevdiği renkler ve tatlar farklıdıra(deyim tam olarak böylemiydi hatırlamiıyom) katılmıyorum  dxd nasıl türkiyede 1. olur anlamış değilim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.