Jump to content

God Eater Animesi 3. “Ekstra” Bölümünü Haftaya Yayınlıyor

WLs

Önerilen İletiler

A16370-2734273480.1435342003.jpg

ufotable, 2 Ağustos’ta Ryōta Fujitsu eleştirmesi ile birlikte 2. “Ekstra” bölümü yayınladı.

Tokyo MX TV, “God Eater Ekstra Bölüm 02″ bölümünün 23 Ağustos 10:30

P.M(22:30) saatinde 6. bölümün yerine yayınlanacağını gösteriyor.

“God Eater Ekstra Bölüm 02″ ufotable’ın yayınlayacağı üçüncü özel bölüm olacak. İlk özel bölüm “God Eater Ekstra 00″, ilk bölüm yerine Temmuz ayında yayınlanmıştı.

Yayınlanma zamanı, animede çalışan personeller fanlardan özür diledi. Ayrıca ilk bölümün gelmesinin gecikme sebebini “Fanların hoşuna gidecek kalitede bir şey sunmak istiyoruz.” olarak açıkladılar.

ufotable 2 Ağustos’ta “God Eater Ekstra Bölüm 01″i yayınladı. Bu durumda 4. bölüm 9 Ağustos’a ertelendi. “God Eater Ekstra Bölüm 01″ Ryōta Fujitsu hakkında eleştirileri de içeriyordu.

Daisuki, yeni bölümler geldikçe yayıncılığını yapıyor. Crunchyroll, ilk bölümü yayınlamaya 11 Ağustos’ta başladı.

Kaynak: Anime Haber

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olayı anlatıyorum:

Haberde 'ekstra' diye tanıtılmış bölüm ingilizcede 'recap' yani 'tekrar yayınlama' demektir. Yapımcılar bu tarz bölümlerde size eski bölümlerin tekrarını sunar. Yeni bir şey genellikle eklemez.

Ve bu bölümler aslında çıkmaza girdiklerinin ifadesidir.

Recap bölümler iki nedenden dolayı yayınlanır:

1. Eğer anime 14 bölümden fazlaysa, yayınlandığı sezon ve bir sonraki sezon (örnek: ilkbahar sezonu - yaz sezonu) arasında bağ kurmak için.

2. Ya da animenin bir sonraki bölümü HALA HAZIR DEĞİLSE!!

God Eater için 2. neden geçerli. Yapımcı firma önce çıkış tarihlerini erteledi. Şimdi de sürekli recap yapıp duruyor. Tabi eleştiri yağmuruna tutuldu.

Kaynak: Kotaku (recap olayini da Shirobako adli animeden ogrendim. Izleyelim izlettirelim)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iyide bu hafta yayınlamadılar zaten, özel bölüm bu hafta yayınlanacak deniyordu yani geçtiğimiz pazar demek istiyorum. hiç bişey yayınlanmadı haftayada özel bölüm yayınlayacaklar. animeyi 5. bölümde bitiripte 2 hafta böyle ara vrmeleri pislikten başka bişey değil. çok sinirlendim. :head1:  :bled2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.