Jump to content

Kishimoto’nun Yeni Mangası Nasıl Olacak?


Cao Cao

Recommended Posts

Masashi Kishimoto’nun Yeni Mangası, Fenomen Eseri Naruto’dan Ne Kadar Farklı Olacak?

 

1440169677-133916.jpg?resize=640%2C350

Weekly Shonen Jump dergisinin gelmiş geçmiş en ünlü serilerinden biri olan eserini noktalamasının ardından Naruto’nun oğlu Boruto’ya odaklanan spin-off manga başta olmak üzere Naruto temalı işlerden hala uzaklaşamayan ve en sonunda yorulup isyan edecek noktaya gelen mangaka Masashi Kishimoto, bir dergiye verdiği röportajda bir sonraki projesi için izleyeceği yol ve Naruto’nun popüleritesini bile geride bırakmasını umduğu yeni mangası üzerine konuştu.

Artık defterini kapadığı Naruto’ya son 15 yıldır çizdiği gibi haftalık olarak devam etmesinin söz konusu olmadığını dile getiren Kishimoto’nun sevenleri karşısına bir başka haftalık seriyle çıkıp çıkmayacağı sorusuna yanıtı net oldu. Bu durumun kesinlikle mümkün olmadığını ama içinde hala manga çizme isteği bulunduğunu belirten Kishimoto, teslim tarihleri gibi faktörlerden ve haftalık bir mangayı ortaya koymanın zorluklarından bahsetti.  Aylık formatta çıkacak bir manga çizme konusunda ise dijital yayım yapan Shonen Jump Plus’la ilgilendiğini çünkü onun sayfa sayısı ve yayımlama tarihleri gibi konularda daha çok özgürlük tanıdığını söyleyen mangaka, hazırlıklarına başladığı yeni mangasına hakkında düşüncelerini de paylaştı.

Naruto’nun, hayal edebileceğinden çok daha büyük bir hit olduğunu bu yüzden de bir sonraki hiti yaratmayı hedeflediğini belirten Kishimoto,  yeni projenin ne olacağına da karar verdiğini, daha Naruto üzerinde çalışırken kullanacak materyaller üzerinde düşündüğünü ve bu sefer bilim kurguya yöneleceğini ifade etti. Henüz tüm taşların yerine oturmadığını  ve editörüne herhangi bir şey göstermediğini ama karakter tasarımlarını çoktan tamamladığını söyleyerek sözlerine devam eden mangaka, ana karakterin okuyucuların görmeye alışmadığı türde bir karakter olacağını ekledi.

Kishimoto yeni manganın duyurusunu ne zaman yapacağı konusunda bir açıklama yapmadı ancak takipçilerden Naruto’yla olan başarısına bir meydan okuma olarak gördüğünü bu yeni mangayı beklemeleri ricasında bulundu. Bakalım Naruto ile yeteneğinden söz ettiren saygın mangaka, bilim kurgu türünde sevenlerine neler sunacak. Fazla beklememek dileği ile…

Alıntı: www.animefantastica.com

Link to post
Share on other sites

Yeni mangası hakkında sanki büyük konuşmuş bana kalırsa eski takipçi kitlesi yeni seriyi beğenmezse ve yeni kitleden istediği etkiyi almazsa sıkıntı buyuk sonrada asla Naruto çizmiycem lafını yuttururlar :D narutonun torunun torununa kadar giderse şaşırmam :D

Link to post
Share on other sites

Naruto 15 yıldır yayınlanıyor büyük hit olsun bi zahmet :D Ama Naruto'dan büyük yeni bir şeyler gelir mi bilemem. Bir kere insanlar yeni mangaya baktıklarında direk Naruto'nun mangakasının yeni eseri diyecekler. Kishimoto asla Naruto'dan kurtulamayacak :D :D 

 

Aylık olmasına hak veriyorum bütün hayatında çizmiş, bi dinlensin bence bi rahat verin adama, yeni film falan çıkarmayı da bırakın artık...  -_- 

Yeni mangasını dört gözle bekliyorum, umarım Naruto gibi bir ana karakter yaratmaz, değişiklik lazım :D 

Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Çıkmadan konuşmak saçma olur. Belki Naruto'dan daha ciddi bir seri gelecektir. Elinden kötü manga çıkacağını sanmıyorum Naruto kadar kaliteli kurgu yaparsa güzel bir şey çıkar elbet. Adam evvelden düşünmüş çünkü. Benim ilgimi çekti yeni manganın türü elbette hedefi aşağısı olmaz ama hitde olmayabilir şimdi.

Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...

Cidden en son böyle bir durum vardı, çıkarmaktan vazgeçti sanırım ya da Naruto'yu takip etmeyi bıraktığımdan  çıktıysa da ben fark etmedim.  Tite Kubo da bir ara aynı şeyi demişti ama çizer mi orası muamma. 

Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ferris, 17.06.2020 - 15:33 tarihinde yazdı:

Cidden en son böyle bir durum vardı, çıkarmaktan vazgeçti sanırım ya da Naruto'yu takip etmeyi bıraktığımdan  çıktıysa da ben fark etmedim.  Tite Kubo da bir ara aynı şeyi demişti ama çizer mi orası muamma. 

Samurai 8: The Tale of Hachimaru diye bir manga çıkardı. Yani bundan bahsediyordur herhalde. Tabi istediği başarıyı yakalayamadı. Naruto çizmeye şimdi başlasa yine tutulur açıkcası. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.