Jump to content

En son gittiğiniz / izlediğiniz film?

Misafir Pyskhe

Önerilen İletiler

Pryda, 31.08.2017 - 22:41 yazdı:

Stephen King hayranı mısın sen de ? :) Bir ara sadece King okurdum uzun süredir hiç okumadım ama Mahşer'in sansürsüz versiyonunu  okumayı düşünüyorum, kısaltılmışını beğenmiştim baya :D

Evet çok seviyorum King kitaplarını. Ben de bir ara çok sıkı okuyordum, Medyum, Doktor Uyku, Carrie, Sadist... Şu aralar da sürekli film uyarlamaları çıkıyor, çok mutluyum. Ben de O'yu okuduktan sonra Mahşer'i okumayı planlıyorum İnşallah. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 644
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

12 Yıllık Esaret'i izledim. Irkçılığı daha iyi anlatan filmler var ama bu da güzeldi.

Az önce sinemada Unutursam Fısıldayı izledim. Çağan Irmağın diğer filmlerini izlemedim, o yüzden kendime göre yorum yapıcam, yönetmenin diğer filmleriyle karşılaştırmadan. Ben filmi beğendim, her ne k

Uzun zamandır arşivimde olup izleyemediğim bir filmdi "Scent of a woman" Al Pacino'ya oscarı kazandırmış bu filmi benim gibi dram sevenlerin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyorum. 2 buçuk saatli

Posted Images

MCsama, 34 dakika önce yazdı:

Evet çok seviyorum King kitaplarını. Ben de bir ara çok sıkı okuyordum, Medyum, Doktor Uyku, Carrie, Sadist... Şu aralar da sürekli film uyarlamaları çıkıyor, çok mutluyum. Ben de O'yu okuduktan sonra Mahşer'i okumayı planlıyorum İnşallah. :) 

Medyum efsanedir, filmi de çok iyiydi. Sadisti okumadım ama övüldüğünü duymuştum filmi de varmış. O'yla Mahşer en sevdiğim iki King kitabı. İkisini de seveceğine eminim :) Film uyarlamaları arttı baya, en son Sis kitabı da diziye uyarlanmıştı sanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pryda, 7 dakika önce yazdı:

Medyum efsanedir, filmi de çok iyiydi. Sadisti okumadım ama övüldüğünü duymuştum filmi de varmış. O'yla Mahşer en sevdiğim iki King kitabı. İkisini de seveceğine eminim :) Film uyarlamaları arttı baya, en son Sis kitabı da diziye uyarlanmıştı sanırım.

Medyum güzeldi bence, oyuncuları çok iyiydi ama finalini beğenmemiştim. Sadistin filmi çoook güzeldi hele Cathy Bates. Sis'i izlemedim henüz, ama izleyeceğim. Children of Corn var öneririm. Yakında Doktor Uyku çıkacak dediler ama bilmiyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MCsama, 9 dakika önce yazdı:

Medyum güzeldi bence, oyuncuları çok iyiydi ama finalini beğenmemiştim. Sadistin filmi çoook güzeldi hele Cathy Bates. Sis'i izlemedim henüz, ama izleyeceğim. Children of Corn var öneririm. Yakında Doktor Uyku çıkacak dediler ama bilmiyorum. 

Sis'in hem eski bir filmi hem yeni çıkmış dizisi var, hangisinin yorumları iyiyse onu izlemeyi düşünüyorum :D Sadist'e mutlaka bakıcam zaten hep erteledim. Children of Corn'a da bakıyım o zaman

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pryda, 12 dakika önce yazdı:

Sis'in hem eski bir filmi hem yeni çıkmış dizisi var, hangisinin yorumları iyiyse onu izlemeyi düşünüyorum :D Sadist'e mutlaka bakıcam zaten hep erteledim. Children of Corn'a da bakıyım o zaman

Dizinin daha iyi olduğunu söylemişti bir arkadaşım. Ama ben izlemediğim için bilmiyorum. Diziye başlayacaksam Under the Dome izlerim muhtemelen. Kitabımı okumadım ama olsun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sinema filmi olarak henüz vizyona girmiş olan ''Yedinci Hayat'' isimli bilim kurgu ve suç filmine gittim. Bir bilim kurgu fimi olarak güzel denilemezdi, filmde bu türe girmesini sağlayan sadece 4-5  icat vardı (onların da pek özgün oldukları söylenemez), onun dışında mekanlar 19. yüzyıldan kalma binalardan falan oluşuyordu. Bir tuhaftı yani.

İnternetten izlemiş olduğum son 3 film ''Suç ve Ceza'' kitabının film uyarlamalarıydı(1 adet de animasyon seyrettim). Kitabı beni inanılmaz etkiledi ve 69 yapımından başlayarak neredeyse tüm filmlerini izledim. Yıldönümü için çekilmiş 2016 yapımını da izleyince içim dışım Suç ve Ceza olacak. Kabul ediyorum bu aralar kafayı bu kitapla bozmuş durumdayım. Ama ne yapayım.. Raskolnikov'un her hareketi, tepkisi, söyledikleri, içinden geçirdikleri; hepsi bende kitabı daha da hızlı okuma hissi uyandırıyordu. Kitap bitince de kafamdaki bitmek bilmez düşüncelerle tatmin olmayı denedim, bir süre sonra çıldıracak gibi oldum. Aklıma ''Böyle bir kitabın illa ki filmi çekilmiştir!'' diye bir düşünce geliverdi ve kendimi arama motoruna attım. Türkçe altyazılı sadece bir tanesi vardı , kalanını İngilizceden seyrettim. Karakterlerin, hikayenin, mekanların, olayların farklı farklı yorumlanışlarına şahit oldum. Güzel bir deneyimdi açıkçası. 

(Kimsenin bu kadar uzun yazmamış olduğunu fark ettiğimde gelen utanç hissi..)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.