Jump to content

Sword Art Online Film Projesi Açıklandı!

asci

Önerilen İletiler

Alice! Alice! Kacinci kitaptaydi blondie'miz? :(

Hep aynı şeyi diyorum ama şu an SAO'nun en sevdiğim kitapları 13,14,15 ve devamında bulunuyor bu kızımız. Animesinde kiritoya laf edebilirim ama Alicization başladıktan sonra yazara saygım 246365473736573.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

H-hayırr...  :imo: Kanser yayılıyor... :lol2-onion-head-emoticon:  

Sword Art Online Yeni Film   Dengeki Bunko 2015 Sonbahar Festivalinde Reki Kawahara' nın ünlü light novel serisi Sword Art Online'ın yeni bir anime film projesi duyuruldu. Dengeki Online ,film proj

Sao 10 yıl sonra kalitesine bakılmadan kült sayılan bir seri olacak diye korkuyorum. 

Sao güzel mi?

Külttür o, sevmem pek seriyi ama izlemeden de olmaz olarak gören var. Bu sözückleri 10 yıl sonra göreceğiz.

İlk sezonun ilk 13 bölümü hızlıda olsa en iyilerden. O yüzden başlayan zor bırakır diye düşünüyorum. Grafikleride fena olmaz 10 sene sonra bile.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

seri tamamen kusursuzdu bazı izleyicilerin şikayet ettiği bir kaç konu olsa da bunlar zevk meselesi bu projenin yapımcısının da böyle bir zevki varmış saygı göstermek gerek herkesin zevkini karşılıycak bi seri yapılamaz zaten inşallah bu filmde beklenenden fazlasını verir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

seri tamamen kusursuzdu bazı izleyicilerin şikayet ettiği bir kaç konu olsa da bunlar zevk meselesi bu projenin yapımcısının da böyle bir zevki varmış saygı göstermek gerek herkesin zevkini karşılıycak bi seri yapılamaz zaten inşallah bu filmde beklenenden fazlasını verir :D

İlk başta fikrine saygı göstermediğini bil istediğim. Ama düşüncene saygı duyuyorum. Düşüncen güzel, saygılısın. Ama fikir olarak nitelendirirsek, fikir bilinçli olmalıdır. Zevk yüzünden saoya laf edilmiyor. Hani opu sevmiyorum ya çok abartılı, çizimleride eskide kaldı  dersin. Narut  çok çocuksu dersin, manga okumayı sevmiyorum dersin gider bu. Ama cidden işleyiş, gidişat, krakter derinliği konusunda kötü bile denilemez berbat bir seri sao. Kusursuz kelimesini böyle bir şeyde kulanmak bile ne kadar dar bakışa sahip olunduğunu gösteriyor.

Yani konu güzel(Ki buna benzer konular teoriler daha önce atılmadı değil ama en çok ses getiren saoydu çünkü yazan adamda bir neetdi) ama geri kalan çoğu şey kötü.

İlk sezonun ilk 13 bölümü hızlıda olsa en iyilerden. O yüzden başlayan zor bırakır diye düşünüyorum. Grafikleride fena olmaz 10 sene sonra bile.

Malesef. İlk 5-6 bölüm güzel oda konusunun sağlam olmasından, hele ilk oyunun finalinde ki konuşmanın saçmalığına herhalde ilerde açıklık getiriyorlardır canım diye düşündürtürecek derece de güzel. Ben animeye bu seriyle başladım. İlk animem ve yılardır mmolarda bilek çürütmeme rağmen benim genel yargım hep kaite olmuştur. Yani seriyi izlerken zevk bile alsam oturur bu serinin sanatsal değerini ve kalitesini düşünürüm. Bana eğer hiç bir katkısı yok ve kalite namına müzik dışında bir şey yoksa, oturup bu seri eğlencelik mi yoksa ciddi mi diye düşünürüm. Sao ciddi havası verip, eğlencelik seri kalitesine sahip bir seri.

Sırf sao ve bir kaç seri yüzünden anime ustaları piyasanın bitiğini düşünmeye başladı miyazaki gibi.  

Bakın şu anlaşılmıyor ben, amerikan pastası kötü film demem, öyle filmde olmalı ama en ön planda olmamalı. Ne kadar popüler olsada amerikan pastası hiç bir zaman öyle büyük aktivietelerde yer almaz. Bir seri sanatsal değer taşıyorsa ve kalite bakımından sevmeyeni bile, sevmedim ama iyi bir havası verdi ve kaliteliydi cidden dedirterebilecek bir seridir. Sao gibi seriler ön planda kaldığı sürece anime çökmeye gitmeye mahkumdur. Eski seriler sürekli sırtlayamaz bu sektörü.(Çökerden kastım, bakış açısının başka yöne kayması)

Cidden bir anime seversiniz, sevgiyi, kişisel fikrinizi bir kenara bırakın. Be to love ru seven ama önermeyen bir adamım mesela. To love ru benim  en sevdiğim serilerdendir ama önermem çünkü kalitesiz bir seri.  OBjektif olun ve dönüp sevdiğiniz serileri cidden kalite olarak gösterilen serilerle kıyaslayın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk başta fikrine saygı göstermediğini bil istediğim. Ama düşüncene saygı duyuyorum. Düşüncen güzel, saygılısın. Ama fikir olarak nitelendirirsek, fikir bilinçli olmalıdır. Zevk yüzünden saoya laf edilmiyor. Hani opu sevmiyorum ya çok abartılı, çizimleride eskide kaldı  dersin. Narut  çok çocuksu dersin, manga okumayı sevmiyorum dersin gider bu. Ama cidden işleyiş, gidişat, krakter derinliği konusunda kötü bile denilemez berbat bir seri sao. Kusursuz kelimesini böyle bir şeyde kulanmak bile ne kadar dar bakışa sahip olunduğunu gösteriyor.

Yani konu güzel(Ki buna benzer konular teoriler daha önce atılmadı değil ama en çok ses getiren saoydu çünkü yazan adamda bir neetdi) ama geri kalan çoğu şey kötü.

Malesef. İlk 5-6 bölüm güzel oda konusunun sağlam olmasından, hele ilk oyunun finalinde ki konuşmanın saçmalığına herhalde ilerde açıklık getiriyorlardır canım diye düşündürtürecek derece de güzel. Ben animeye bu seriyle başladım. İlk animem ve yılardır mmolarda bilek çürütmeme rağmen benim genel yargım hep kaite olmuştur. Yani seriyi izlerken zevk bile alsam oturur bu serinin sanatsal değerini ve kalitesini düşünürüm. Bana eğer hiç bir katkısı yok ve kalite namına müzik dışında bir şey yoksa, oturup bu seri eğlencelik mi yoksa ciddi mi diye düşünürüm. Sao ciddi havası verip, eğlencelik seri kalitesine sahip bir seri.

Sırf sao ve bir kaç seri yüzünden anime ustaları piyasanın bitiğini düşünmeye başladı miyazaki gibi.  

Bakın şu anlaşılmıyor ben, amerikan pastası kötü film demem, öyle filmde olmalı ama en ön planda olmamalı. Ne kadar popüler olsada amerikan pastası hiç bir zaman öyle büyük aktivietelerde yer almaz. Bir seri sanatsal değer taşıyorsa ve kalite bakımından sevmeyeni bile, sevmedim ama iyi bir havası verdi ve kaliteliydi cidden dedirterebilecek bir seridir. Sao gibi seriler ön planda kaldığı sürece anime çökmeye gitmeye mahkumdur. Eski seriler sürekli sırtlayamaz bu sektörü.(Çökerden kastım, bakış açısının başka yöne kayması)

Cidden bir anime seversiniz, sevgiyi, kişisel fikrinizi bir kenara bırakın. Be to love ru seven ama önermeyen bir adamım mesela. To love ru benim  en sevdiğim serilerdendir ama önermem çünkü kalitesiz bir seri.  OBjektif olun ve dönüp sevdiğiniz serileri cidden kalite olarak gösterilen serilerle kıyaslayın.

Sanata bakacaksak ya Key yada miyazaki izlicez başka yokki. Varsa yoksa fan service yada moe.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Nedense bir öğürtü geldi başlığı okuyunca fazla yemek yedim ondan galiba  :smile_artiz: Yarım kalmış yada yeni serileri yapılabilecek tonlarca manga, novel varken bu seri neden bu kadar pohpohlanıyor, tamamen gereksiz  ama gel gör ki her şey paraya bakıyor hayatın gerçeği  <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanata bakacaksak ya Key yada miyazaki izlicez başka yokki. Varsa yoksa fan service yada moe.

Sözlerimi istediğin yere çekme kardeşim oysa çok basit bir şekilde diyorum ki;

Bu tür seriler en ön planda olmamalı.

Tabi ki izleyebilirsin, sevebilirsin istediğini yapabilirsin. Buna kimse karışamaz. Ama sao gibi bir seriye gidip kusursuz, çok iyi gibi yakıştırmalar yaparsan tepkiyi de çekersin. Cevap vericeksen lütfen anlayarak oku bazı şeyleri, uzun yazmamın nedeni konuyu 5-6 sayfa tartışmak yerine, her açıdan cevabını vermek. Anlaman için ayıracağım;

Seri ilk bölümlerde sağlam mı?

Malesef. İlk 5-6 bölüm güzel oda konusunun sağlam olmasından, hele ilk oyunun finalinde ki konuşmanın saçmalığına herhalde ilerde açıklık getiriyorlardır canım diye düşündürtürecek derece de güzel.

Seriyi sevmeyebilirsin, mmo sever biri olsaydın ve yeni başlayan biri olsaydın bu seriyi seviceğini düşünüyorum. Yeni başlayanların bu seriyi seviceğini düşünüyorum;

Ben animeye bu seriyle başladım. İlk animem ve yılardır mmolarda bilek çürütmeme rağmen benim genel yargım hep kaite olmuştur. Yani seriyi izlerken zevk bile alsam oturur bu serinin sanatsal değerini ve kalitesini düşünürüm. Bana eğer hiç bir katkısı yok ve kalite namına müzik dışında bir şey yoksa, oturup bu seri eğlencelik mi yoksa ciddi mi diye düşünürüm. Sao ciddi havası verip, eğlencelik seri kalitesine sahip bir seri.

Ama seri çok populer ve yurt dışında da ses getiriyor. Animeyi iyice canlandırıyor. Reklamın iyisi kötüsü olmaz;

Nasıl yani sevilen ama geri planda olan bir film veya dizi örneği var mı?

Bakın şu anlaşılmıyor ben, amerikan pastası kötü film demem, öyle filmde olmalı ama en ön planda olmamalı. Ne kadar popüler olsada amerikan pastası hiç bir zaman öyle büyük aktivietelerde yer almaz.

O zaman hangi seriler ön planda olmalı?(ödül almak, takdir edilmek, sürekli tartışması yapılmak, gündemde olmak)

Bir seri sanatsal değer taşıyorsa ve kalite bakımından sevmeyeni bile, sevmedim ama iyi bir havası verdi ve kaliteliydi cidden dedirterebilecek bir seridir. Sao gibi seriler ön planda kaldığı sürece anime çökmeye gitmeye mahkumdur. Eski seriler sürekli sırtlayamaz bu sektörü.(Çökerden kastım, bakış açısının başka yöne kayması)

Senin de sevdiğin, kalitesiz diye millete önermediğin, kalitesiz gördüğün bir seri var mı?

Aslında cevap vermeye çalışmak yerine anlamak için  2 dakika anlamak için yorulsan cevap vermeye bile gerek olmadığını anlayabilirsin. Ama itiraz etmek istiyorsan buyur örneklendirerek sao neden iyi bir seri anlatabilirsin.

Benim izlediğim seri 300e yaklaşmıştır, 2 senedir de güncel seri izlemem. Eski serilere bakarım, 80lerin serilerine bakarım. Ben animeye başladığımda fma taze bir seri sayılıyordu ve izlemeyenle alay ediliyordu. Şimdi izlemeyen çok arkadaş görüyorum. Fmayı bile izleeyen bir kitle. Ghost in the shelli nasıl izlesin, ergoyu nasıl izlesin, cowboy bebopu nasıl izlesin. Trigunu,gtoyu nereden görsün. Daha böyle çok efsanevi seriden örnek verebilirim.

Geçenlerde ergoyu, gangstayı yapan şirket iflas etti, bu şirket bir sürü efsanevi seriyle tanınıyor. Holywooda ilham kaynağı olan seriler bunlar. Sanat eseri sayılabilecek kalitede seriler. Ama gel gör ki memeden başka bir şey yayınlamayan şirketler çok kazanıyor. Saoyu yapan şirket çok kazanıyor. opun animesini yapan şirket çok kazanıyor(opun animesi dandik)

Daha böyle çok şirket batıcak, çünkü böyle saçma, kalite yoksunu, kendi içinde mantık hatarıyla dolu seriler sevilmeye devam edilecek. Son yılarda da iyi sayılabilecek çok az aktif yönetmen, mangaka kaldığı için. Bu piyasa tamamen sanatsal yönünü yitirip, pembe diziler gibi zevkten ibaret boş şeyler haline gelicek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.