Jump to content

[C#]Basit Trainer Yapımı

Kikuchi

Recommended Posts

Aimbot yapımına geçmeden önce Trainer yapımını göstermek istedim . Peki Trainer nasıl yapılır ve nelere ihtiyacımız var ? 

>>Brain.EXE 

Troll :D :D

>>Herhangi bir C# IDE'si (Visual Studio , #Develop ...)

>>Address

Bunlar oyunda levelimizin , adımızın vs ...yazıldığı yerler .
Cheat Engine / IDA Pro İle Bulabilirsiniz .
Eğer üşeniyorsanız buradan arayabilirsiniz.

>>Extra 

Kod yazarken kafa yapıyor ...

Öncelikle Windows Formu oluşturuyoruz .

V6AjqZ.png

n2k41V.png

Şimdi geldik domatesin faydalarına ...

1
vRm3Mz.png

2

LE2j9o.png

3

rRjGPm.png

3.1

#region Memory        #region Basic Stuff        [DllImport("kernel32.dll")]        private static extern Int32 ReadProcessMemory(IntPtr hProcess, IntPtr lpBaseAddress, [In, Out] byte[] buffer, UInt32 size, out IntPtr lpNumberOfBytesWritten);        [DllImport("kernel32.dll")]        private static extern Int32 WriteProcessMemory(IntPtr hProcess, IntPtr lpBaseAddress, [In, Out] byte[] buffer, UInt32 size, out IntPtr lpNumberOfBytesWritten);        IntPtr pHandel;        public bool Process_Handle(string ProcessName)        {            try            {                Process[] ProcList = Process.GetProcessesByName(ProcessName);                if (ProcList.Length == 0)                    return false;                else                {                    pHandel = ProcList[0].Handle;                    return true;                }            }            catch (Exception ex)            { Console.Beep(); Console.WriteLine("Process_Handle - " + ex.Message); return false; }        }        private byte[] Read(int Address, int Length)        {            byte[] Buffer = new byte[Length];            IntPtr Zero = IntPtr.Zero;            ReadProcessMemory(pHandel, (IntPtr)Address, Buffer, (UInt32)Buffer.Length, out Zero);            return Buffer;        }        private void Write(int Address, int Value)        {            byte[] Buffer = BitConverter.GetBytes(Value);            IntPtr Zero = IntPtr.Zero;            WriteProcessMemory(pHandel, (IntPtr)Address, Buffer, (UInt32)Buffer.Length, out Zero);        }        #endregion        //This is the part you want to edit        #region Write Functions (Integer & String)        public void WriteInteger(int Address, int Value)        {            Write(Address, Value);        }        public void WriteString(int Address, string Text)        {            byte[] Buffer = new ASCIIEncoding().GetBytes(Text);            IntPtr Zero = IntPtr.Zero;            WriteProcessMemory(pHandel, (IntPtr)Address, Buffer, (UInt32)Buffer.Length, out Zero);        }        public void WriteBytes(int Address, byte[] Bytes)        {            IntPtr Zero = IntPtr.Zero;            WriteProcessMemory(pHandel, (IntPtr)Address, Bytes, (uint)Bytes.Length, out Zero);        }        public void WriteNOP(int Address)        {            byte[] Buffer = new byte[] { 0x90, 0x90, 0x90, 0x90, 0x90 };            IntPtr Zero = IntPtr.Zero;            WriteProcessMemory(pHandel, (IntPtr)Address, Buffer, (UInt32)Buffer.Length, out Zero);        }        #endregion        #region Read Functions (Integer & String)        public int ReadInteger(int Address, int Length = 4)        {            return BitConverter.ToInt32(Read(Address, Length), 0);        }        public string ReadString(int Address, int Length = 4)        {            return new ASCIIEncoding().GetString(Read(Address, Length));        }        public byte[] ReadBytes(int Address, int Length)        {            return Read(Address, Length);        }        #endregion        #endregion 

4

7PYjRY.png

5

PBpjX5.png

6

gynQm5.png

7

9ERjk5.png

8

qR3z7R.png

9

MWXjqg.png

10

XJyZOk.png

10.1

Kodlar Ve Türkçesi       if (Process_Handle("iw5mp"))                      //Eğer İşlem "iw5mp" Görev Yöneticisinde Bulunursa             {                MessageBox.Show("İşlem Bulundu.");   // İşlem Bulundu Yazan Bir Mesaj Kutusu Oluştur.                WriteInteger(0x1dae3e8,int.Parse(textBox1.Text)); //textBox1'de yazan Texti(yazıyı) int'e çevir ve 0x1dae3e8 yerine yaz .0x1dae3e8 benim oyundaki Address'im .Siz "0x1dae3e8" yerine kendi addressinizi yazacaksınız.            }            else // eğer işlem "iw5mp" Görev Yöneticisinde Bulunamazsa             {                MessageBox.Show("İşlem Bulunamadı"); // İşlem Bulunmadı Yazan Bir Mesaj Kutusu Oluştur.            }

11

bYjPNb.png

12

d0o9YX.png

Elimden geldiğince anlaşılır anlatmaya çalıştım .Soru ve yardım için buradaki forumlara bakabilirsiniz.Umarım faydalı olmuştur.

Projeyi buradan indirebilirsiniz .

çok güzel olmuş indirme tasarlamayı anladım ama kodlar kısmı karışık geldi ? :D

emeğe teşekürler :D

Referansları ekledikten sonra işlemi seçip hazırlanmış fonkisyonlarla (WriteInt , WriteString, ReadString ...) Address'i yazıp , değer giriyorsun .

if (Process_Handle("iw5mp")) //Eğer "iw5mp" işlemi bulunursa ...{  //buradaki kodları çalıştır.Örneğin ben oyun içindeki levelimi değiştirmek istiyorum. Bunun için WriteInteger fonksiyonu kullanacağım . WriteInteger("oyunda levelimin tutulduğu address",gireceğim değer);Ben gireceğim değeri texbox1.text'de yazılan yazıyı int'e çevirip (sayıya dönüştürüp) kullanıyorum .}