Jump to content

Nickinizin anlamı?

Misafir Pyskhe

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 526
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

benimki Sheyn = aslında araştırmadım yani  kendi kafamdan uydurduğum bir isim belki de bi anlamı vardır :o ve ayrıca çizdiğim karakterin adı,ileride mangaka olup manga çizersem ana karakterimin adı

Yalnız ismimin anlamı o değil. : :D:D      Nasıl okunduğunu ben de bilmiyorum ve adın anlamı yok. :D Ben elimi klavyeye bir vurdum karşıma bu çıktı arada g falan vardı onları çıkarınca karşı

Strix ; yunan mütolojisinde baykuş anlamına gelir Asus 'un yeni sesiz seriside Strix Olrak bilinir.

Kedigillerin bir cinsidir Lynx. ::)

Lynx yanlış hatırlamıyorsam vaşak familyasına verilen ad idi. Severim vaşakları da o yüzden. Çok ilginç kediciklerdir.

"Never was" Aslında başında olması gereken şeyi hep koymam. Çünkü oraya her şey gelebilir. Ama daha çok George Carlin'in deyişiyle "It never was." diye hep kafamda canlanır. Benim için daha çok dini bir anlamı var. Yaklaşık beş senelikte bir mazisi vardır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet hanımlar beyler, nedir nicklerinizin anlamı?

Pyskhe--> orjinali psykhe aslında, başka bi forumda üyelik adı değiştirirken harf hatası yapmıştım, sonra baktım ki göze de çarpmıyo, bu şekilde kullanıyorum. :D

Psykhe, mitolojide Eros'un aşık olduğu kadındır. Ruhu simgeler.

Benim gözüme çarpmıştı yanlışlıkla yazdın sanıyordum yani %70tutturmuşum:D Bu arada intheblaze bu nicki gördüğüm andan itibaren beğeniyorum!:(

Bu arada nickimin anlamına gelince 8 yıldır kullandığım bir nick anlamı .ok derin buraya nekadar yazsam boş, çoğu forumda, oyunda - Türk, yabancı sitelerde çok popüler yaptığım bir nick, sayemde RB şeklinde marka yapan nick:D esasen RedBaron benim nickim fakat başına Ace yani Türkçe karşılığı As olan bir kelime ekledim Ace yerde ve gökte 2 benim sevdiğim 2 anlamı var üstüne en sevdiğim anime karakterlerindne biri Portgas D. Ace'in isminde olduğu için Ace Red Baron şeklinde bir kombinasyon yaptım burada.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra...

Aslında sitede ilk kullandığım Nick DanteLucard'dı daha önce Dante , DanteSparda gibi şeyleri denedim olmamıştı . Benimde aklıma iki güçlü karakteri birleştirmek geldi Dante ve Alucard sonrada DanteLucard oldu . Ardından bazıları nick'i anlasada bazılarıda Dantel falan diye takılmaya başladı gerçi bir önemide yoktu ama sonraları baya beni sinirlendirmek için falan kullandılar :D Bende forum üye alırken tam aynı Nick'i alıcaktım ki son anda vazgeçip iki karakterin normal adını yazdım .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mazisi 10 yıla dayanır o yüzden çok da anormal değil bence. :D

Küçükken Sihirli Annem izlerdim ben. Orada Toprak diye biri vardı, isim çok hoşuma gitmişti. O aralar bir yerlere üye olurken nick bulamamıştım toprak.ezgi falan yaptım. Sonra her sitede başka bir şey olursa hatırlayamam diye her yere bunu yazmaya başladım. En son noktayı da kaldırdım öyle kaldı. Buraya üye oluşum da karambole gelmişti düşünmeden yaptım. Şimdi toprakezgi'yi değiştirsem mi diye düşünüyorum ama karar da veremiyorum. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mazisi 10 yıla dayanır o yüzden çok da anormal değil bence. :D

Küçükken Sihirli Annem izlerdim ben. Orada Toprak diye biri vardı, isim çok hoşuma gitmişti. O aralar bir yerlere üye olurken nick bulamamıştım toprak.ezgi falan yaptım. Sonra her sitede başka bir şey olursa hatırlayamam diye her yere bunu yazmaya başladım. En son noktayı da kaldırdım öyle kaldı. Buraya üye oluşum da karambole gelmişti düşünmeden yaptım. Şimdi toprakezgi'yi değiştirsem mi diye düşünüyorum ama karar da veremiyorum. :D

Hadi ya bende senin iki ismin var ondan böyle koydun zannediyordum :D

Benim nickimin yaklaşık bir 9senelik mazisi var tam hatırlamıyorum ama bir filmdeki karakterin ismiydi sanırım... Uzun süredir bu nicki kullanıyorum çünkü benden başka kullanan olmadığı için bu nicki hemenhemen heryerde kullanırım. Yani başka bir forumda slimjack görürseniz bilinki o benimdir :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında Toprak diye ismim olsun isterdim. Çocuğum olunca ismini Toprak koyma ihtimalim yüksek. :D Bu arada iki ismim var zaten ama diğerini söylemem. :ph34r:

Bence toprakezgi de pek olmaz. Zaten nerede anime forumu varsa oraya üyeyim. :lol: Eğer görürseniz bana pm atın "Ahan da o benim." diye geri dönebilirim. :P

Bu arada çevirmen olursam nickim toprakezgi olur böylece vay be yıllar önce ben bu kızla tanışmıştım, çatlağın önde gideniydi şimdi büyümüş de benim izlediğim animeleri çeviriyor dersiniz belki.. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle ezgi toprak demüs, deyinmeden edemeycem ^^

Ben internet kullanmaya baslayalu 8-9 yıl oldu sanurum. e kolay vardu o zamanlar babamın ondan girerdim ^^ Babam girdigi yerlerde hep "Turaba" ismini kullanırdı, hatırladıgım kadarıyla osmanlıca kökenlü bisi ^^

O zamanlar anlamını bilmezdim de, çok hoş gelirdi okunuşu, söylenişi ^_^ Bende ona özenip kullandım, sanırım lise 1 e kadar, yazdıgım şiirlerde mahlas olarak turaba kullanırdım, sıralara panolara Turaba doldururdum :P Ancak o yıl tarih hocası aralarda bi yerde toprak yerine turaba koyunca "ne demek lan bu" dedüm kendime araşturdum ve gerçekten de toprak demek oldugunu ögrenince tövbe ettüm, uzaklasturdum :blink:

Aksa - movie, Benim çocukluk hayalimdir, filmler çekmek, videolar hazırlamak :D

Aksa soyismimdir, bazı şiirlere, şarkılara, cs sv lerine, m2 pvplerine felan feşmekan, video hazırlamışlığım vardır, ilk videoyu yaptıktan sonra sonunda kendimi nasu tanıtmalıyım diye düsündüm, Aksa Movie dedüm, sonra garip geldi, Aksa-MoV ettim oni, ööyle yontuldu yuvarlandı Aksamov oldu ^^

Şimdik öyle ilgilenmiyorum pek ama hoş geliyor isim, alıştım uzun süredir ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.