Jump to content

Oyun yapmak

LeoraChan

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar ben oyun yapmaya karar verdim ve sizden yardım istiyorum bir ekibim yok kısacası ekip arkadaşları arıyorum oyunun konusu aşk hikayesi oyunu olcak karakterin sorularını şıktaki cevaplarla vererek begendimiz anime karakteri (erkek) oyun sonu randevuya çıkıyorum açıkcası şuan hikaye yazım aşamasında kısacası destk vere bilicek bilgisayar mühendisi anime çie bilen biri varsa yada benim bilmedim şeylerle birlikte ekip arkadaşı olmak isteyen varsa mesaj yazsın yada alta yazsın okudunuz için teşekkürler ^^ 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar ben oyun yapmaya karar verdim ve sizden yardım istiyorum bir ekibim yok kısacası ekip arkadaşları arıyorum oyunun konusu aşk hikayesi oyunu olcak karakterin sorularını şıktaki cevaplarla vererek begendimiz anime karakteri (erkek) oyun sonu randevuya çıkıyorum açıkcası şuan hikaye yazım aşamasında kısacası destk vere bilicek bilgisayar mühendisi anime çie bilen biri varsa yada benim bilmedim şeylerle birlikte ekip arkadaşı olmak isteyen varsa mesaj yazsın yada alta yazsın okudunuz için teşekkürler ^^ 

Ben şu an bu tür işlerle ilgilenemem ama oyun yapmak istiyorsan ilk önce C++/C#/Java gibi bir dil bilmelisin .Ardından OpenGl'mi yoksa Directx üstünden mi grafikleri yapacağını seçeceksin . Ona göre grafik motorunu yazacak , ekran kartını programlayarak çizim yapacaksın . Ardından bunlara ait bir gameloop koyacak , son olarak da karakterler ile aralarında geçen diyalogları ayarlayan kodları yazacaksın  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.