Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

Arkadaşlar merhaba, ben death note ile başladım tamam çok güzeldi, full metal alchemist bitirdim çok güzeldi, fairy tail yarıda bıraktım zevkliydi, yeni bir animeye başlayacağım fakat bulamadım. Ne açtıysam ilk bölümden soğuyorum. Çünkü ben robotlu, aksiyonlu fazla karmaşık patlamalı çook uçuk yaratıklı olayları sevmiyorum. Avatarı bitirdim o kadar huzurluydu ki anlatamam bittiğine çok üzüldüm. O tarzda insana huzur verecek izlerken ana karakterimizle yeni yerler keşfedip arka planların mutluluk yansıtan çizimler olan bir anime önerir misiniz lütfen. Narutoya başliyim dedim ilk bölümde ki o kocaman tilki gibi yaratık soğuttu beni, ergo proxy dedim acayip teknolojik gereksiz bir mekanikleşme ve gri tonları hakim. Birkaç tane daha denedim yok olmadı beğenemedim. Ne olur ne demek istediğimi anlayan birisi varsa yardım etsin. Hani o küçükken pokemonda ash ile birlikte farklı dünyalara girerdik ya arka fonda mavi ve yeşillik hakimdi. Aah ah sesimi duyun :( Mümkünse eski zamanlarda geçsin silahlar gürültüler istemiyorum. Teşekkürler. 

Bu yazıyı yazdıktan sonra Amy Girl isimli üye bana 2 tane anime önermişti, ////Hunter x Hunter//// ve ////
Magi: The Labyrinth of Magic//// 
ikisini de izledim süperdi. Benim ne istediğimi anlayan arkadaşlarım başka önerileriniz var mı ? Teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, rickhy yazdı:

Arkadaşlar merhaba, ben death note ile başladım tamam çok güzeldi, full metal alchemist bitirdim çok güzeldi, fairy tail yarıda bıraktım zevkliydi, yeni bir animeye başlayacağım fakat bulamadım. Ne açtıysam ilk bölümden soğuyorum. Çünkü ben robotlu, aksiyonlu fazla karmaşık patlamalı çook uçuk yaratıklı olayları sevmiyorum. Avatarı bitirdim o kadar huzurluydu ki anlatamam bittiğine çok üzüldüm. O tarzda insana huzur verecek izlerken ana karakterimizle yeni yerler keşfedip arka planların mutluluk yansıtan çizimler olan bir anime önerir misiniz lütfen. Narutoya başliyim dedim ilk bölümde ki o kocaman tilki gibi yaratık soğuttu beni, ergo proxy dedim acayip teknolojik gereksiz bir mekanikleşme ve gri tonları hakim. Birkaç tane daha denedim yok olmadı beğenemedim. Ne olur ne demek istediğimi anlayan birisi varsa yardım etsin. Hani o küçükken pokemonda ash ile birlikte farklı dünyalara girerdik ya arka fonda mavi ve yeşillik hakimdi. Aah ah sesimi duyun :( Mümkünse eski zamanlarda geçsin silahlar gürültüler istemiyorum. Teşekkürler. 

Bu yazıyı yazdıktan sonra Amy Girl isimli üye bana 2 tane anime önermişti, ////Hunter x Hunter//// ve ////
Magi: The Labyrinth of Magic//// 
ikisini de izledim süperdi. Benim ne istediğimi anlayan arkadaşlarım başka önerileriniz var mı ? Teşekkürler.

Sen tam adamına denk geldin. Biraz uzun olabilir.

-Öncelikle Miyazaki filmleri. Ne bulursan yala yut. Tam aradığın türde çünkü.

-Aria serisi (Aria the Animetion, Aria the Natural, Aria the Origination). Henüz ilk sezonunu izledim ama önermem için yeterli nedene sahip.

-Barakamon. Yenilerlerden güzel bir öneri olabilir.

-One Piece bol fantastiyşınıl öğeli ama tam aradığın samimiyeti verir özellikle eski bölümleri. Yeni bölümleri maalesef gitgide bozmakta (zamana oynama bakımından, çizimler vs) mümkünse mangasını oku derim (ya da Fairy Tail gibi bunun da animesini yarıda bırakabilirsin). Hunter x Hunter'ın da tahminen 2011 versiyonunu izledin. Sen onun bir 99 versiyonunu gör 2011 serisinin yüzüne bakmazsın. Samimiyet bakımından apayrı bir boyutta. Birkaç opening endingine bakarsan fikir verecektir. One Piece ve Hunter x Hunter evet bu ikisi bilinmeyen dünyalara macera hissi yaşatan ruhu özgürleştiren seriler tabi ikisinin de tadı eski işlenişle bir başkadır.

-Hai to Gensou no Grimgar. Fantastik dünya, kılıçlı dövüşlü ama atmosferi muazzam.

-Mushishi serisi. Tüm sezonlar. Ne var ne yoksa. Hepsi!

-Spice and Wolf. Bu da gönül rahatlığıyla önerilir.

-Seirei no Moribito. Savaş sahneleri var ama yine atmosfer. Böyle özenli çizimler zor bulunur.

-Ookami Kodomo no Ame to Yuki. Mamoru Hosoda'nın en doğayla iç içe filmi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bazılarını çok önceden bazılarını da yeni bitrdiğim bir liste olacak .Spoiler içermeden bir değerlendirme yapacağım 

❁❁ Akatsuki No Yona 

Taglar →Fantastik , Aksiyon ,Romatizm, Shoujo , Komedi

Değerlendirmem: Taglarında shoujo görünce başlama kararı aldığım bir animedir . Bir de çok övüyorlardı zamanında.Ben de başladım . Bir solukta bitirdim harikaydı ! Eğer izlemediyseniz yanlış yapıyorsunuz....( Karakterler öldürüyor zaten :D)

Spoiler

original.gif

❁❁ Death Parade 

Taglar→Oyun , Gerilim , Psikoloji , Gizem , Dram

Değerlendirmem:Kısa bir anime ama kalbimi çalmış götüren bir animedir. Son bölümlerde gözlerime hakim olamadım. Efsane bir animedir..

Spoiler

f39d1f4df61698447965e1408223b720.gif

❁❁ Servamp

Taglar→Aksiyon , Vampir , Doğaüstü Güçler , Josei , Dram , Komedi 

Değerlendirmem:İlk bölümünden tutulmuştum. Anime beni izleyin diye çığlık atan bir anime .Etkisinden kurtulmak istemiyorum.

Spoiler

tumblr_ol09v1kfBJ1veuayto1_500.gif

❁❁Kuroko No Basket 

Taglar→Okul , Komedi , Spor , Shounen

Değerlendirmem: 3 Sezon olup toplam 75 bölüm olunca izleyebilir miyim ki ? diye düşünmüştüm. Uzun seri olup artıdan hep spor olacaktı. İlk 5 bölmünü izledim ve aniden kendimi 75. bölümde buldum. Bundan sonra uzun serilere karşı olan önyargım kalktı . Tek kelimeyle harikaydı ! 

Spoiler

6003fc0f0e552731894f89bad6503af8.gif

❁❁Owari  No Seraph 

Taglar→Aksiyon , Shounen , Dram , Doğaüstü Güçler , Vampir 

Değerlendirem: Bu önyargı Servamp adlı animem de de olmuştu . Vampir tagını görünce biraz erteliyorum .Nedeni ise hep aynı konular . Bıktım yani. Küçük bir çocuk bile bilebilir bu senaryoyu. 1 bölüm bile katlanamam düşünüyordum anime 1 günde bitti . Kesin izleyin harika bir başyapıttır...

Spoiler

813ad3d9b94cc1988fb26f16e114d209.gif

Daha fazla var ama zaten çoğunluğu yazılmış bunlar benim favorilerim arasından Hepsini şiddetle öneririm. !!:panda-19:

Düzenlenme: Mileydi tarafından
Resimlerinizi spoiler içine alınız.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne zamandır yeni seriye başlayamadım. Anime bulamıyorum

İzlemesi keyifli bir anime önerirmisiniz

Senaryosu kilişe olmasın yeter

Birde pek bilinen bişey olmasın. Çok bilinen ve listemde olmayanları sevmediğimden izlememişimdir.

Buda listem yardım ederseniz çok sevaba girceniz kaç gündür sıkılıyorum

https://myanimelist.net/animelist/AlperKs?status=7&order=4&order2=0

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-Alper-, 1 saat önce yazdı:

Birde pek bilinen bişey olmasın. Çok bilinen ve listemde olmayanları sevmediğimden izlememişimdir.

Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage   91 Days    Quan Zhi Gao Shou   Handa-kun   Seitokai Yakuindomo  Angel Beats!  Charlotte   Toaru Majutsu no Index  Strike the Blood

Hyouka   D-Frag!   Grisaia no Rakuen  Nyan Koi!  Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.   Gosick

Şimdilik bunlara bak hepsi güzeldir listenden kontrol ederek baktım ve izlemediğini fark ettim izlersin :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-Alper-, 4 saat önce yazdı:

Bu benim listem https://myanimelist.net/animelist/maybenothing 8 puan ve  üzeri verdiklerime bakabilirsin.Fate/zero ve Ghost in the shell gibi klasikleri izlememişsin tavsiye ederim.Fate/zero ilk bölüm uzun ve hemen anlaşılmayabilir ama merak etme bir anda hız kazanıyor her şey, beğenirsin diye tahmin ediyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.