Jump to content

TJV Japonca Konuşma Yarışması

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Selam;

Sizlere belki duymayanlarınız olur diye bir yarışma haberi vermek istedim. Son güne biraz az kalmış olsa da haberimiz olsun :)

1447765233.jpg

Bu yıl 24.sü düzenlenen Türk Japon Vakfı'nın ev sahipliği yaptığı Japonca Konuşma Yarışması Japonca bilen Türk vatandaşlarını bekliyor. Temel seviye dediğimiz dil seviyesi JLPT N4 seviyesi (Bu seviyede sınava girmiş olmak aranmıyor) de bu yarışmaya katılabilir ancak N4 ve diğer yüksek seviyeler ayrı ayrı değerlendirilecek anladığım kadarı ile.

Yarışmanın konusu:

N4 seviye :Değer verdiğiniz şey

N3 ve daha üstü seviyelerde belirgin bir konu yok.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 27 Aralık 2015

Yarışma tarihi: 13 Mart 2016

Ödüller:

Birinciye Japonya gezisi

İkinciye elektronik alet denmiş bence mini robot verilecek :)

Üçüncüye Vakıf tarafından bir hediye verilecekmiş. Muhtemelen para ödülüdür. Saçma sapan plaket vermezler herhalde :D 

Yarışma başvuru koşulları ve ayrıntılı bilgi : http://www.tjv.org.tr/tr/haberler/24-ankara-japonca-konusma-yarismasi-katilim-rehberi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben %80 ihtimalle katılıcam buna, zaten gitmeden önce hazırlık olsun diye derslerde falan sürekli konuşmaya çalışıyorum ama grameri katlettiğimden kazanacağıma pek ihtimal vermiyorum.

Taisetsu na mono ka ? Unnnn, ettoooooo, watashi no  taisetsu na mono wa "boku no harem" desu.

Benden bu kadar.

(wowowowow marttaymış taa. o zamana kadar hikaye yazar ezberlerim ben. iki üç fantastik kelime ekledik mi gg.)

edit. Yalnız arkadaşım da katılacak buna şimdi hatırladım :O

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Ben %80 ihtimalle katılıcam buna, zaten gitmeden önce hazırlık olsun diye derslerde falan sürekli konuşmaya çalışıyorum ama grameri katlettiğimden kazanacağıma pek ihtimal vermiyorum.

Taisetsu na mono ka ? Unnnn, ettoooooo, watashi no  taisetsu na mono wa "boku no harem" desu.

Benden bu kadar.

(wowowowow marttaymış taa. o zamana kadar hikaye yazar ezberlerim ben. iki üç fantastik kelime ekledik mi gg.)

edit. Yalnız arkadaşım da katılacak buna şimdi hatırladım :o

Seni desteklemeye gelelim banzaiii banzaiii şeklinde pankart bile yaparız Janset ile  :smile_oleyo:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benden bu kadar.

edit. Yalnız arkadaşım da katılacak buna şimdi hatırladım :o

"Boku no pico desu" diyecen sandım bir an :P

ef0a7784271677623dfbb07a1acf836e65c3e59b

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seni desteklemeye gelelim banzaiii banzaiii şeklinde pankart bile yaparız Janset ile  :smile_oleyo:

Ahahahhhahah olabilir ama ben çok utanırım "ıh!!" der sahnede kalırım. :) Başvuruyu daha yapmadım, bu pazara kadar vakti varmış iyi bir konu bulursam başvuruyu yaptıktan sonra haber veririm. 

"Boku no pico desu" diyecen sandım bir an :P

ef0a7784271677623dfbb07a1acf836e65c3e59b

eheheh yok ama tırsıyorum gayet ağzımdan kaçabilir burda konuşa konuşa, daha önce böyle cümleler kaçmadı değil o yüzden gidince ne halt yiyicem bilmiyorum. Gecenin köründe "2 kişi geldik" cümlesi yerine  "fetiş ve geldik " gibi bir cümle söyleyebilirim. iki cümle arasında sadece "ta hecesi farkediyor " :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.