Jump to content

NHK ni Youkoso

Önerilen İletiler

nhk_ni_youkoso-satou_tatsuhiro.jpg?w=469

Yazar: Tatsuhiko Takimoto

Çizer: Kenji Ooiwa

Tür: Dram, Komedi, Psikolojik

Bölüm Sayısı: 8 Cilt / 40 Bölüm

Manga Durumu: Tamamlandı

Okuma Biçimi: Sağdan Sola

Konu: 22 yaşındaki Tatsuhiro Sato, 2. senesinin ardından üniversiteyi bırakmış ve kendini hayattan izole etmiştir. 4 senenin ardından parazit gibi yaşamaktan bıkmış ve hayata devam etmeyi, iş bulup geçimini sağlamaya ve “Hikikomori” olmaktan kurtulmaya karar vermiştir. Ancak daha kapıyı açar açmaz uzun bir zamanın sonunda ilk karşılaştığı kişi yaşlı bir kadın olmuştur. Misyoner sandığı kadının arkasındaki şemsiyeli genç ve güzel Misaki’yi görünce birden hayal dünyasına dalar. Ancak yaşlı kadının elindeki dergideki Hikikomori yazısını görünce birden hırçınlaşır ve onları kovar. Eve girdiğinde beyni teoriler üretmeye başlamıştır bile… NHK’nin kaliteli animelerle aslında insanların ruhlarına otaku tohumlarını yerleştirdiğini, bu yüzden insanların birbiriyle iletişim kuramadığını ve NHK televizyonun gerçek açılımının “Nippon Hikikomori Kyōkai” olduğunu ve bu şeytan ile mücadele etmeye karar verir. İçeriye, işe girerek sızmaya karar verir ama karşısında Misaki’yi bulur. Misaki’nin projesine dahil olan Sato, yan komşusu ve eski okul arkadaşı ile bir eroge yapmaya karar verir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine psikolojik yine psikolojik  :o   -_-

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş. Bir ara bakayım... Her zamanki gibi felaket ve fecii ötesi hissedeceğim okuduktan sonra ama görünce de es geçemiyorum napiim huyum kurusun  :smile_oleyo:

Önce editöre, arkasından çeviri yapan arkadaşa ve sonrasında emeği geçen diğer tüm arkadaşlara teşekkürler  :smile_respect: Tabii bunlar mangakayı geçince sağda kalıyorlar :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine psikolojik yine psikolojik  :o   -_-

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş. Bir ara bakayım... Her zamanki gibi felaket ve fecii ötesi hissedeceğim okuduktan sonra ama görünce de es geçemiyorum napiim huyum kurusun  :smile_oleyo:

Önce editöre, arkasından çeviri yapan arkadaşa ve sonrasında emeği geçen diğer tüm arkadaşlara teşekkürler  :smile_respect: Tabii bunlar mangakayı geçince sağda kalıyorlar :P

Psikilojik seviyoz :( İlk 2 cilt dışında da sayfa kalitemiz İngilizce çeviridekinden kat kat iyi bu arada. Baya uğraştığımı belirteyim :( Gerçi ben sevmiyorum bu mangayı ama çevirileri tamamlandı diye editlemeye devam ediyorum. Tabii seveni çıkacaktır. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Satou'nun yerine heyecandan iç organlarımın gerim gerim gerildiği sahneler hatırlıyorum. Adamın düştüğü durumlar öyle böyle değil :D Animeden çok farklıydı. Animede her daim hissedilen bir melankoli havası vardı o havayı dağıtacak absürtlükte sahneler olmadı en azından. Ama mangada olaylar bazen o kadar çığrından çıkıyor ki ''bundan daha tuhaf ne olabilir ki'' diyorsun sonra daha tuhaf bir şey oluyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.