Jump to content

2015 Animelerinin Beklenenden Kötü Olması

1uberhunter1

2015 Animelerinin Durumu  

29 oy

1. 1. Sizce durum ne?

• 2015 Animeleri beklenenden daha iyi.
      2
    • 2015 Animeleri ne çok iyi ne çok kötü.
      21
    • 2015 Animeleri beklenenden kötü.
      6

Önerilen İletiler

Ne bekliyorduk ne bulduk onu sorgulamamız lazım. Özellikle ikinci dönemde, takip ettiğim çoğu manganın animeleştirilmesi çok hoşuma gittiğinden benim adıma güzel bir yıldı diyebilirim. Ama tabii orjinallik içeren seriler parmakla sayılacak kadar azdı ona bir şey demiyorum, ki şu an zaten anime sektörünün en çok ve risksiz para kazandığı yer fan servisi.

Bana hava hoş, basit bi adam olduğumdan oppai gördüm mü "10/10, yılın animesi"  başlığını yapıştırıyorum. Ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez. Belki insanlar ecchiden sıkılır ve orjinal şeyler izlemek isterler, belki de bu durum aynen devam eder. Sektör tamamen yok olmadıkça nereye doğru yöneleceği çok da mühim değil bence. Biz önümüzdeki hare animelere bakalım.​ ​

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne bekliyorduk ne bulduk onu sorgulamamız lazım. Özellikle ikinci dönemde, takip ettiğim çoğu manganın animeleştirilmesi çok hoşuma gittiğinden benim adıma güzel bir yıldı diyebilirim. Ama tabii orjinallik içeren seriler parmakla sayılacak kadar azdı ona bir şey demiyorum, ki şu an zaten anime sektörünün en çok ve risksiz para kazandığı yer fan servisi.

Bana hava hoş, basit bi adam olduğumdan oppai gördüm mü "10/10, yılın animesi"  başlığını yapıştırıyorum. Ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez. Belki insanlar ecchiden sıkılır ve orjinal şeyler izlemek isterler, belki de bu durum aynen devam eder. Sektör tamamen yok olmadıkça nereye doğru yöneleceği çok da mühim değil bence. Biz önümüzdeki hare animelere bakalım.​ ​

Orjinallik içeren seriler hangileriydi ^_^  ve farkı neydi :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne iyiydi ne de kötüydü demek en mantıklısı.

Yılın ilk döneminde başlayıpta erken gönülde taht kuran animelerin bazıları kötü final verdi.Şimdi kalkıpta kötü final verdi veya ucu açık bitti diye koca animeye çöp diyemem.Onun dışında ilklerinde araların gayet güzel kendini sivrilten gerek aksiyon,komedi, ecchi dopigleriyle dolu olup yada tek yumrukla dövüşlerin sona erdiği serileride gördük.

2. Sezonu gelenlerden de yılın başında Aldnoah Zero II dışında benim öyle beğenmediğim bir seri çıkmadı.Onu da beklentimin düşük olmasının en büyük sebebi ilk sezondaki Battle -Ost uyumunu yakalayamamış olması bana göre.Savaşlarında şöyle kulak pasını giderecek güzel Ost kullansaydı yada ilk sezondaki sistemi devam ettirselerdi çok daha güzel olacaktı.

Bunun dışında beğenip beğenmeme kişilerin tarz ve zevklerine kalıyor biraz.Benim beklentim olmamasına rağmen Opm çok güzel gelsede, ya bu ne biçim anime bu adam nasıl bu hale geldi ammada anlamsız diyen arkadaşlarda oluyor.Mangayı 6. bölümden sonra okusamda Opm beğendim.Mangasının daha güzel olduğunu savunanda var.

Biraz seyredenlerin tarz ve zevklerinde yani olay ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Orjinallik içeren seriler hangileriydi ^_^  ve farkı neydi :)

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku

Karakterlerin alayı orijinal, tipik bir okul ortamı olsa bile. 

Shokugeki No Soma

Yemek animesi, orjinalliği yemek ve ecchi yi güzel şekilde harmanlamalarına veriyorum. 

Fate/Stay Night

2005 te yazılan hikaye'yi yeniden animeleştirdiler. 

Plastic Memories

Fikir orjinal

Yamada-kun 7nin majo 

Fikir orjinal

Shimoneta

Hikaye orjinallik akıyor

Gakkou Gurashi 

orjinalden ziyade "farklı" 

Kancolle 

"farklı"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku

Karakterlerin alayı orijinal, tipik bir okul ortamı olsa bile. 

Shokugeki No Soma

Yemek animesi, orjinalliği yemek ve ecchi yi güzel şekilde harmanlamalarına veriyorum. 

Fate/Stay Night

2005 te yazılan hikaye'yi yeniden animeleştirdiler. 

Plastic Memories

Fikir orjinal

Yamada-kun 7nin majo 

Fikir orjinal

Shimoneta

Hikaye orjinallik akıyor

Gakkou Gurashi 

orjinalden ziyade "farklı" 

Kancolle 

"farklı"

Yamada-kun 7nin majo ve Gakkou Gurashi dediğin gibi hakikiler :D diğerleri hakkında pek bir fikrim yok ama listeme ekledim. :) Kan ve yemek olsa anlarım da ecchi ve yemek nasıl bir arada gider :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Ertuğrul 'un dediğine bende katılıyorum, ne bekliyorduk ne bulduk onu sorgulamak gerek, herhangi bir beklentim olmadığından benim için hayal kırıklığı bir seneydi demem yanlış olur hele ki geçen yıllara göre tatmin edici bile diyebilirim.  

Aoharu x Kikanjuu, hoşuma gitti mesela orjinal bir fikir ve bildiğim kadarı ile bu tarz başka bir yapımda yok elbette yer yer saçma bulduğum (ana karakterin kız olduğunun alaşılmaması) yerler vardı ama en azından echhisiz ve aksiyonlu bir seriydi  :P Tabi tam ortalık kızışacakken yarım bir son ile bitmesi yine sinir bozuntusuna yol açtı hoş zaten alıştık bu yarım sonlara  <_<

Arslan Senki, zaten gelsin diye beklediğim serilerden biriydi beni de mahçup etmedi elbette %100 bir tatmin asla söz konusu değil ama bu yoklukta ilaç gibi geldi.

Death Parade, ovasını izleyip ah serisi olsa derken gelen serileştirme haberi ile yine beklediğim bir seri en azından konu orjinal  :D

Gangsta. İlaç gibi gelen bir diğer seri daha, yarım bir son diyemeyiz çünkü mangası devam eden bir seri ve mangasına yaklaşınca elbette ara verecek veya bitecekti anlamsız fillerden oluşmasından iyidir, ama yapımcı firmanın iflası ile devamı konusunda yaşanan hayal kırıklığı var tabi :(

Kekkai Sensen, aslında seriyi çözene kadar akla karayı seçtim hala çözmüş değilim ama  :P İzlerken ee bu güzelmiş ana bitti hülyaları arasında beni tatmin eden 2015 yapımlardan birisi olup çıktı  :smile_oleyo:

One Punc Man, fazla söze gerek elbette mangası daha iyi neden? Öyle güzel çizimleri vardı ki anime kısmına iş kalmamış o yüzden okurken aksiyonu hissettiğiniz için animesi siz tatmin etmemiştir diye düşünüyorum en azından bana öyle ama izledim mi izledim  :LTkJN9u: Değdi mi değdi yine olsun yine izlerim  :smile_oleyo:

Ore Monogatari! , işte hiç ummadık bir başarı bana göre harika bir seri Shoujo serilere burun kıvıran ben bu seri ile kendimi aştım daha doğrusu bu anime lendimi aşmama sebep oldu harika bir yapımdı şiddetle tavsiye edilir  B)

Psycho-Pass movie ne desem boş zaten 967987 gözle bekliyordum beklediğime değdi  :wub:

Diamond no Ace, Haikyuu!, Jojo, Junjou, K-Return, Noragami, Owari no Seraph, Sidonia no Kishi, Working!!! devam serileri severek izliyoruz- izledik  :smile_oleyo:

Daha izlemek istediğim bir iki seri daha var şöyle bir baktım da aslında 2015 bayağı bereketli olmuş  :D 

Kısaca (uzun yazmışım ama :whistling: ) 2015 beklediğimden daha iyi olmuş  :o  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.