Jump to content

Boku dake ga Inai Machi Tartışma (Spoiler İçerir) 12.Bölüm Final

Kutatgu

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 73
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bana göre sezonun amiral gemisi olan Boku dake ga Inai Machi'nin tartışma alnıdır. Haftalık olarak izlediğimiz her bölümün kritiğin yapmak içindir, serinin fan kulübü ile karıştırmayınız.  Her

Olayın 1-5 dakika öncesine gitmesi konusunda teorim şu. Satoru'nun annesinin öldürülmesi aslında bir olay zincirinin son halkası. Bu nedenle Satoru annesinin öldürülmesinin öncesine değil, bu zinciri

Pizzacı kızın ben de daha bi rolü olacak hatta beraber olay çözecekler derken anne öldü... Hiç beklemediğim kısım buydu işte. Normalde çok kısa süre öncesine giderken bu olayın şoku ve o aralar çocukl

Kurgusu kesinlikle güzel. Geçişler, yavaş çekim, kamera açıları, (sıra altından ve üzerinde otura öğrencinin ayakları arasından diğer karakterlere vs vs), ses (sınıfa giriş anı ve hinozuki). Seri resmen akıyor. 

Loop'a alınacak bir ED'si var. 

https://www.youtube.com/watch?v=R2GtCbDf7bk

İlk bölümdeki gerilim yerini nostalji ve duygusallığa bıraktı. Satoru'nun hem annesi hem de Hi ile arasında geçenler güzeldi. Hi konusunda oldukça empati yaptı. Çıkarımları doğru olacak mı göreceğiz. 

Olayların  akışı inandırıcı, mesela 11 yaşınızdan ne hatırlıyorsunuz diye sorsam çok az şeyi sayabiliriz hepimiz. Satoru da bunun sıkıntısı çekiyor yaşadıkça üzerine yazılan hatıraları yeniden hatırlayarak o zamana adapte oluyor. Sınıf arkadaşları pozitifler. Arkadaşlarının hisleri konusunda heyecanlanıp destek olmaları güzeldi. Annesi cin gibi kadınmış.

İkinci bölüm de başarılı bence. Ayrıca ilk bölüme göre görsel kalite biraz daha yükseldi. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu Başlığı düzeltilmiştir. İletiyi düzenle dedikten sonra görsel editörden düzenleyebilirsiniz konu başlığını. 

Ben bu bölümde openingi ve endingi çok beğendiğimi dile getirmekle başlamak istiyorum. 

Kenya benim de ilgimi çekti çok kitap okumasından mı bilinmez tüm ince ayrıntıları yakalayan, büyümüşte küçülmüş bir tip kendisi. Fazla olgun vs. Benimde aklıma Kenya ile ilgili ilk fikir acaba Kenya olabilir mi oldu. Umarım değildir.

Ben bu bölüm Kelebek Etkisi filminin izlerini daha baskın gördüm. Hatta canım bir ara şu Kelebek Etkisi serisinin ilk filmini izlemek istedi. Ki sanırım bugün yarın izlerim. Nedendir bilinmez ben sonunun dahi Kelebek Etkisiyle belki bir iki farklılıkla aynı olacağını düşünüyorum.

Böyle düşünmemin en önemli sebebi kızımızın şiddet görmesinden ziyade bu bölüm kızımızı gördüğü son akşam olduğu için muhtemelen önümüzdeki 1 en fazla 2 bölüm buna odaklı geçecek olması... Muhtemelen de katil yakalanınca da annesi de kurtulmuş olacak. Peki ya sonra? Tekrar eski hayatına dönünce kesin büyümüş kızımızı arayacak sefil halde bulacak ve kızımız intihar edecek muhtemelen bunu önlemek için oğlumuz yine geçmişe gidecek. Mantıklı ya da değil, ben az çok bu olayın sürekli yaşanacağını düşünüyorum. Bu yüzden kelebek etkisi izlerini gördüm.

Şimdi diyeceksiniz ki başından beri annesinin katilini bulmak için gitti. Evet çok doğru hedef oydu. Ve annesinin katili de sınıfındaki arkadaşlarını öldüren kişi ile aynı. Lakin dikkatinizi çekmiştir Satoru daha ziyade kızımızı kurtarmayı amaçlar halde çünkü o gece onunla eve yürümeyi teklif etmemesi hala içinde bir yara. Lakin kızı tanıma fırsatı bulunca gerçekten kızı koruma isteğini bariz görüyoruz. Muhtemelen en başından beri amaç annesini kurtarmak değil, kızı kurtarmaktı. Dediğim gibi zaten kızın katili bulununca annesi de kurtulmuş olacak. Bu yüzden bu dalgayı atlattıklarında kız tekrar bir şekilde ölürse(ölünce) oğlumuz yine geçmişe gitmek zorunda kalacak diye düşünüyorum. 

Ki böyle de olursa Kelebek Etkisi filminin çakması diyebiliriz. Yine de orijinal film 2004 yılında yayınlanmış. Üzerinden geçen seneleri baz alırsak yeni nesilin bir çoğu filmi bilmiyordur. Alın size anime konusu. 

Kızın kompozisyonunu okuyunca acaba ölmesi daha mı iyi diye düşünmedim değil. 3. bölüm için sabırsızlanıyorum. Umarım yanılırım açıkçası animeyi bu kadar beğenmişken Kelebek Etkisi filminin çakması oluşu beni üzer. Lakin yinede aklımdan geçen şey 2 bölümde bu oldu. Umarım 3. bölümde fikrimi değiştiren daha ziyade böyle düşünmemi engelleyen şeyler gelişir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Effect'i izlemedim. Hikayesi hakkında oradan buradan duyduklarım dışında fazla bir bilgim yok. Anlattıklarından, Butterfly Effect'de tek bir kişinin kurtarılmasına odaklanıldığını çıkarımını yaptım. Bu kişi BE'de X iken, Boku dake'de Hinozuki. Umarım doğru anlamışımdır. Eğer bu açıdan bir benzerlik olacak olursa, bu beni de hayal kırıklığına uğratır. 

Burada en büyük rolü bana kalırsa Hinozuki'nin katili oyayacak. Katil Hinozuki'nin peşinden mi gidecek yoksa hedefini mi değiştirecek? Zira ilk bölümde, çocuk kaçırma sekansında, bir şüphe çekmesi üzerine eyleminden vazgeçebileceğini gördük. Bu durumda Satoru yeni kurbanı kurtarabilmek için yeniden zamanda geri gidebilir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Effect'i izlemedim. Hikayesi hakkında oradan buradan duyduklarım dışında fazla bir bilgim yok. Anlattıklarından, Butterfly Effect'de tek bir kişinin kurtarılmasına odaklanıldığını çıkarımını yaptım. Bu kişi BE'de X iken, Boku dake'de Hinozuki. Umarım doğru anlamışımdır. Eğer bu açıdan bir benzerlik olacak olursa, bu beni de hayal kırıklığına uğratır. 

Burada en büyük rolü bana kalırsa Hinozuki'nin katili oyayacak. Katil Hinozuki'nin peşinden mi gidecek yoksa hedefini mi değiştirecek? Zira ilk bölümde, çocuk kaçırma sekansında, bir şüphe çekmesi üzerine eyleminden vazgeçebileceğini gördük. Bu durumda Satoru yeni kurbanı kurtarabilmek için yeniden zamanda geri gidebilir. 

BEde olay çok hızlı seri ve devamlı şekilde geliyor, her geçiş bir farklı bir geçmişe ve geleceğe taşıyordu. Bunda da öyle olmaz umarım. Ya da Steins Gate gibi takıntılı bir hal almaması görüşündeyim. 

Alışkanlık olmuş önce anime hakkında her şeyi konuş kısmına gidiyorum :P

Tekrar yazmayım ya  :whistling:

Boku dake ga inai machi'nin ikinci bölümünü izledim şimdi, baya yavaş ilerliyor gibi ama aslında çok şey işleniyor.  29 yaşında çocuk bedenin yaşayacağı hisleri yaşamış olması çok sevimliydi. 

Katil öğretmen mi? yoksa şu ruhsuz bebe mi? Ben her bölüm bi katil çıkarırım şimdi  :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu bölümde genel olarak, Hina'nın hem okulda hem de evde maruz kaldığı şiddet konu alınıyordu. Sato, bu şiddete ilk elden şahitlik edince, Hina'yı yardımcı olma ve onu kurtarma isteği dahada kamçılandı. Hina'nın annesi uyguladığı şiddetin ortaya çıkmaması için elinden geleni ardına koymayacak birisine benziyor. Hina ve diğer kayıp iki öğrencinin cinayetleri birbirinden bağımsız olabileceği izlenimi uyandı bende. Onları birbirleriyle bağlantılı kılan tek özellik, aynı zaman aralığında gerçekleşmiş olmaları olabilir.

Daha önce dile getirdim ama seiyuular gerçekten çok başarılı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangasının sonunu biliyorum arkadaşlar 4 üncü bölüm çıkınca 4 de bırakın derim... Gerisini izlemeyin PİŞMAN OLURSUNUZ!!!!

Ya yorumları okuyunca zaten içim bi hoş olmuştu izleyemedim hala 3. bölümü... Oldu mu şimdi bu... Naptın ya  :crying2-onion-head-emoticon:  

Ayrıca bu kadar büyük boyutta yazı yazmak yasak.  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.