Jump to content

Boku dake ga Inai Machi Tartışma (Spoiler İçerir) 12.Bölüm Final

Kutatgu

Önerilen İletiler

Ya yorumları okuyunca zaten içim bi hoş olmuştu izleyemedim hala 3. bölümü... Oldu mu şimdi bu... Naptın ya  :crying2-onion-head-emoticon:  

Ayrıca bu kadar büyük boyutta yazı yazmak yasak.  :ph34r:

Spoiler içerir ileriki bölümler için 

Büyük olasılık animenin 6-7'nci bölümleri ile beraber cinsellikte giriyor işin içine, hemde normal seyrinde bir ilişki değil. Seinen olması kendisini gösterecek yani :P Çoğunluğun bünyesi kaldıramayacak tabii seinen'i :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 73
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bana göre sezonun amiral gemisi olan Boku dake ga Inai Machi'nin tartışma alnıdır. Haftalık olarak izlediğimiz her bölümün kritiğin yapmak içindir, serinin fan kulübü ile karıştırmayınız.  Her

Olayın 1-5 dakika öncesine gitmesi konusunda teorim şu. Satoru'nun annesinin öldürülmesi aslında bir olay zincirinin son halkası. Bu nedenle Satoru annesinin öldürülmesinin öncesine değil, bu zinciri

Pizzacı kızın ben de daha bi rolü olacak hatta beraber olay çözecekler derken anne öldü... Hiç beklemediğim kısım buydu işte. Normalde çok kısa süre öncesine giderken bu olayın şoku ve o aralar çocukl

Spoiler içerir ileriki bölümler için 

Büyük olasılık animenin 6-7'nci bölümleri ile beraber cinsellikte giriyor işin içine, hemde normal seyrinde bir ilişki değil. Seinen olması kendisini gösterecek yani :P Çoğunluğun bünyesi kaldıramayacak tabii seinen'i :D

Benim derdim "trajedi". Buna dram denmez alnını karışlarım buna dram diyenin. Mangalardaki gibi "Trajedi" tag eklensin animeye de. Tırnaklarım avcuma geçti be!!!  Öğretmen mi yoksa şu sarı bebe mi demiştim beraberlermiş meğer... Anası ve sevgilisi mi kocasımı ne haltsa o da girerse işin içine olay büyür baya baya.. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonunda bu konuya yazan bir Barış bir de ben kalacağız gibi gözüküyor. :D Bu arada spoiler'ı okumadım. 4'üncü bölüm sonrası ile ilgili ne varsa, manga içerisinde yer alan lütfen spoiler tagsiz paylaşmayalım. Ayrıca abartılı ifadelere gerek yok. Sonuçta izlediğimiz Seinen bir seri. Bunu bilerek başladık, başlamadık mı? :)

Bu bölümde hikayenin, Hina X Sato arasındaki ilişkinin, çoğu zaman Sato'nun sesli düşünmesinin bir sonucu olarak, hızlı ve olumlu gelişimi, finalde kopacak fırtınanın habercisi gibiydi.

Konuya yeni bir etiket ekledim: yürek dağlayan trajedi  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sen o kadar uğraş sonra her şey boşa gitsin. Gerçi tam kızın öldüğünü düşünürken aptal diyerek çocuğun tam arkasından çıkmasına da şaşırmam. Birde animenin neden 2006 da geçtiğine takıldım ben? Yoksa geleceğe de mi gidecek bu :D

Edit: Yeni bölüm gelmiş. Bizim oğlan başarısız oldu ve 2006 ya geri döndü. Başı baya dertte. Bakalım anca bir zaman atlaması ile kendini kurtaracak gibi. Bu arada müdür de şerefsiz çıktı. Kesin 3 sene önceki kaçırılma olayı ile alakası vardır. Opening de zaten suçlularda o da var. Kenya da var openingte ya, sırf onun olayını bile çözmek için yeniden bi 1988 e dönüş olacağı kesin. Katil için Yuuki-san dedim ama, Kenya da olabilir mi ki acaba ? Hepsini geçtim. Bizim esas kızdan ne istiyor katil evini ateşe verdi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu bölümle birlikte Satoru'nun yaşamış olduğu bir travma nedeniyle geçmişe veya geleceğe gittiğini görebiliyoruz. Gerçi 5 dakika öncesine gitttiğinde nasıl bir travma yaşamış oluyor ki bunu hatırlamıyor onu pek çözemedim.

Bu bölümde aslında beni şaşırtan tek bir şey vardı. Oda;

Canım sen 17 yaşına gelmişsin bir yangın sırasında nasıl oluyor da o kapıyı o şekilde açabiliyorsun? Hayır yani birde cep telefonun gayet elinde arasana acili polisi? 2. kattasın atlasana? 

Son dakikalarda bildiğin kanım dondu gerim gerim gerildim. 

Sanırım kız ölecek veya çok ağır yaralanacak oğlumuz bir şekilde ya kızın evine giderken ya da hastaneye giderken suçlu pozisyonuna düşüp yakalanacak ve yine travma geçirip geçmişe tekrar gidecek. 

Tek çözümü katili öldürmek aslında. Bunu da faili meçhul olarak saklayabilmek işte bu da oldukça zor. Heleki çocukken yetişkin birini mümkün değil alt edemez. Ama bu durumda sevdiği 3 kadını kurtaramayacak en kötüsü de kendisi zan altında kalacak.

Birde bunlar neden bu çocuğun başına geliyor? Satoru'nun babası kim? Onda da var mı bu olay acep. Açıkçası bunlarda benim için merak konusu. 1 tık daha kelebek etkisi filmine benzeyecek mi bu yönüyle onu merak etmiyor değilim.

6. Bölümde bücür hallerini görmemiz muhtemel. Hinazuki'nin o şapşal suratını ve sesini özledim vallahi bir bölümde.  6. bölüm için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Not: 5. Bölüm diye düzeltme yaptım + Erased tartışma etiketi yerleştirdim aslında etiketleri iyi seçersen konuya daha fazla ziyaretçi çekebilirsin  :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Son sekansta benim de beklentim kızın camı açıp atlamasıydı ama nedense alevlerin üzerinden yürüyerek, ön kapıdan çıkabileceğini düşünmüş olsa gerek, altından dumanlar tüten kapıyı açma cüretinde bulundu. Sonrası malum. 

Kao'nun ölümü ya da yaralanması, büyük ihtimalle Sato'yu geçmişe gönderecek. Bu durum açıkçası beni endişelendiriyor çünkü şu ana dek 5 bölümde sunulan gelişmelerin, gizem açığa çıkarken dahi, finale kadar tekrarını izlemek pek eğlenceli olmayabilir. 

@Nones: Geleceğe ve geçmişe dönüş mekanikleri çok net değil. Travma tarafından tetiklendiğini öğrenedik. Ama ilk bölümde kendiliğinden de gerçekleşebiliyormuş izlenimi uyandırdı bende. 

Bir önceki bölümde şüphelendiğim bir konu var. Sato'nun çocukken yaşadıklarının, yetişkin olarak geçmişe döndüğünden yeniden tekrar etmesi. Acaba Sato daha önce de geçmişe gitmiş fakat hatırlamıyor olabilir mi? 

Bu arada mangası Mart ayında bitiyormuş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu bölüm sonu itibariyle, Sato-kun yeniden geçmişe gitti diyebiliriz. Tam olarak ne zamana gittiğini izleyip göreceğiz. 

Katil, kira misali saplantılı bir kumpasçı. Sato'da onun gözüne kestirdiği son avı. Bu katille mücadele edebilmesi için sadece geçmişe giderek sevdikleri kurtarması yeterli değil. Direk olarak katile odaklanmalı ki ikinci yarıda bence bu olacak. Yukarıda da bahsi geçti gerçi, serinin ilk başında olması gereken de buydu ama bizim oğlan Hinazuki'de takılı kalınca işler değişti diye düşünüyorum.

Bakalım şimdi ne olacak.

BimDZJPIIAABfS6.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hadi Airi daha toy, sen kaç yaşına gelmişsin Airiyi takip edeceklerini anlayamadın mı diye sorarlar ? Aslında yapılacak bir çok teori var ama şimdilik bekleyip görmek daha iyi. Dikkatimi çeken noktalar, diğer küçük kızlarında aynı kişi tarafından öldürüldüğü, hatta annesini bile aynı kişinin öldürdüğü düşüncesi oluşuyor. O zaman openingteki suçlular ne yaptı ? Çocuğu yanlış yönlendiriyorlar, o gazeteci yok mu o, çakal herif. Birde köprü altından anlattığı manga, ölüm meleği, katilin kırmızı gözleri.. bilemedim yani.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.