Jump to content

Lysandre - Pokémon

Önerilen İletiler

Pokémon XY, XY&Z ve Mega Evolution Special'ı yavaştan siteye yüklemeye başladığımıza göre artık karakter tanıtımlarının da vakti gelmiş demektir. 4 bölümlük Mega Evolution Special serisini izlemeyenler için biraz spoiler içerebilir ancak resim ve anlatımı kısıtlayarak anlattım. Yani izleyince tadı kaçmayacak şekilde.

280ta92.png

Japonca Adı: Fleur-de-lis

Göz Rengi: Mavi

Saç Rengi: Turuncu

Memleketi: Bilinmiyor

Bölge: Kalos

Eğitmenlik Sınıfı: Team Flare Patronu

İngilizce dublaj sesi: H.D Quinn

Japonca dublaj sesi: Hideaki Tezuka

Lysandre'nin ilk sahneye çıktığı bölüm Mega Evolution Special 1.Bölüm'dür. Ekranda görünmese de Alain'ı Holo Caster ile aramış ve ona bir Mega Taş'ın yerini belirtmiştir. Bölüm sonunda Alain'ın Mega Charizard X'i ve Siebold'un Mega Blastoise'i ile yaptığı maç sırasında, Charizard'ın gücünü gözlemlemiştir. 

2lsv346.png

Lysandre Mega Evolution Special 2.Bölüm'de bu sefer Hoenn'de tekrar görülmüştür. Steven Stone ve Alain arasında gerçekleşen maç sırasında araya girip onları durdurmuş ve kendini tanıtmıştır. Geçmişte Alain ile bir Ampharosite için mücadele ettiği görülmüştür. Daha sonra Alain'ı Laboratuvarı'na götürmüş ve Mega Evrim enerjisi'ni barışçıl amaçlarla kullanacağını açıklayarak ona iş teklif etmiştir. Lysandre Mega Yüzük ve Charizardite X'i Alain'e layık görmüştür ve Prof. Sycamore'a bilgi vermeyerek araştırmalarında kendisine yardım etmesini teklif etmiştir. Kötü niyetli insanların Prof. Sycamore'a zarar verebileceği'ni belirterek onu bilgi vermeme konusunda korkutmuştur. Daha sonra, Alain, Steven Stone ve Mairin ile yolculuk ederek eski bir harabe ve anıttaşı'nı ortaya çıkarmıştır. Ancak anıttaşı üzerinde yaptığı araştırma sırasında yanlışlıkla Rayquaza'yı çağırmış ve Rayquaza da Mega Evrimleşerek harabeler ile anıttaşı'nı yok etmeye çalışmıştır. Lysandre Rayquaza ile karşılaştıktan sonra, Rustboro şehri yakınında anıttaşı'na benzer bir enerji bulmuş ve Alain'ın oraya gidip araştırma yapmasını istemiştir. Ayrıca değerli bilgilere sahip olması nedeniyle Hoenn Şampiyon'u Steven Stone'u yakından gizlice izlemesini istemiştir. 

1nz9qv.png

2ur9l4h.png

fci5n6.gif

Mega Evolution Special 3.Bölümde de Alain ve Steven Stone'a talimat verirken görülmüştür. Daha sonra Mega Rayquaza, Primal Groudon ve Primal Kyogre'ı yendiği sırada anıttaşı'nı araştırmaları için kullanacağını belirterek onu bir denizaltı ile alıp götürmüştür. 

2v9en92.png

Mega Evolution Special 4.Bölümde Lysandre bilim adamları ile anıttaşı'nı araştırırken ve Alain'ın Mega Evrimli Pokémon Eğitmenleri ile maçını izlerken görülmüştür. Daha sonra, Mairin'in Chespie'si Zygarde Core üzerinde gerçekleştirilen araştırma deneylerine müdahale etmiş ve Zygarde Core'u kurtarmaya çalışmıştır. Lysandre Alain'ın zaferini tebrik ederken Chespie'nin komaya girdiğini öğrenir. Lysandre Alain'e Chespie'yi kurtarmak için Mega Evrim verilerini toplamaya devam etmesi gerektiğini söyler. Ayrıca Alain'ın maçı sırasında son rakibi olan Malva ile Lysandre'nin yakın olduğu görülmüştür. Lysandre XY&Z serisinde de önemli bir düşman rolünde olacak gibi görünüyor. Son olarak oyunlarda Prof. Sycamore'un öğrencisi iken, Mega Evolution Special 4.Bölümde Sycamore ile ilk kez tanıştığı görülmüştür.

2ro5mx2.png

Lysandre Pokémon XY&Z serisinin ilk bölümünde ilk sahnelerde, openingde ve son sahnede görülmüştür. En son dokuzuncu bölümde Z'yi araştırırken görülmüştür.

ip5myb.gif

Pokémonları

Pyroar

Genellikle Poké Topu dışında ve Lysandre'nin yanında görülmüştür.

358c8qs.gif 123a60y.png

Kaynak: bulbapedia.bulbagarden.net / ayrıca çeviriye eklemeler de yaptım. Animede görüldükçe konu güncellenecektir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tanıtım İçin Teşekkürler Fakat Pokemon İzlemiyorum Artık :) :)üçükken İzlerdim Ama Şuan Tüm Seriyi Türkçe Yada Alt Yazılı Bulmak Zor Biraz Eskise De Güzeldi ...

Tüm seriyi Türkçe dublaj veya altyazı olarak sunan siteler var. Biz XY ve XY&Z'yi çeviriyoruz arşivciler ve güncel takip edenler için. 19.Sezonuna gelmiş bir seri ne kadar eskimiştir bilemeyeceğim :) Normalde tüm bölümleri birden sayılsa yani sezon sezon ayrılmasa bölüm sayısı One Piece'i geçiyor. Ama tek sezonluk bir seri değil. Güzel yanı aslında animeye hangi yıldan hangi zamandan başlarsanız başlayın ille geçmiş bölümleri izleme zorunluluğu kılmıyor. Direkt XY seerisinden de başlayabilirsin, veya önceki başka bir sezondan. ama One Piece öyle değil, 700 bölüm öncesini izlemezsen olay ne, karakter kim vb. bilemezsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tüm seriyi Türkçe dublaj veya altyazı olarak sunan siteler var. Biz XY ve XY&Z'yi çeviriyoruz arşivciler ve güncel takip edenler için. 19.Sezonuna gelmiş bir seri ne kadar eskimiştir bilemeyeceğim :) Normalde tüm bölümleri birden sayılsa yani sezon sezon ayrılmasa bölüm sayısı One Piece'i geçiyor. Ama tek sezonluk bir seri değil. Güzel yanı aslında animeye hangi yıldan hangi zamandan başlarsanız başlayın ille geçmiş bölümleri izleme zorunluluğu kılmıyor. Direkt XY seerisinden de başlayabilirsin, veya önceki başka bir sezondan. ama One Piece öyle değil, 700 bölüm öncesini izlemezsen olay ne, karakter kim vb. bilemezsin.

Ash - Pikachu - Misty - Brock Olmadan İzleyeceğimi Pek Sanmıyorum Ya

Bir De Misty Ash'e Aşık Olmuştu Fakat Ayrıldılar Misty Kendi Kasabasının Rozet Koruyucusu Oldu

Sadece Ash Ve Brock Olduğu Bölüm İzlemiştim Az Ama Misty Olmadan Pek Sarmadı Beni Misty Yerine Başkasını Koymuşlar Ama Aynı Zevki Vermedi :( ...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ash - Pikachu - Misty - Brock Olmadan İzleyeceğimi Pek Sanmıyorum Ya

Bir De Misty Ash'e Aşık Olmuştu Fakat Ayrıldılar Misty Kendi Kasabasının Rozet Koruyucusu Oldu

Sadece Ash Ve Brock Olduğu Bölüm İzlemiştim Az Ama Misty Olmadan Pek Sarmadı Beni Misty Yerine Başkasını Koymuşlar Ama Aynı Zevki Vermedi :( :(..

Anladım. Eskiye hep bir özlem var zaten o kesin. Bana kalırsa misty'den sonra seyahat ettikleri daha iyi hatta bu yüzden yıllardır izleniyor. Pokémon her yeni oyun çıkardığında Ash de animede o bölgeye gidip mecara yaşıyor. Oyunda çıkan yeni karakterler ile animede seyahat ediyor yani. Misty'den sonra 4-5 kız ve yanında birileri ile seyahat etti. Şu an seyahat arkadaşı Serena (XY oyununun karakterlerinden) ve Clemont (XY oyununda Elektrik tip Spor Salonu Lideri). İzleyene göre değişir zevk meselesi tabi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladım. Eskiye hep bir özlem var zaten o kesin. Bana kalırsa misty'den sonra seyahat ettikleri daha iyi hatta bu yüzden yıllardır izleniyor. Pokémon her yeni oyun çıkardığında Ash de animede o bölgeye gidip mecara yaşıyor. Oyunda çıkan yeni karakterler ile animede seyahat ediyor yani. Misty'den sonra 4-5 kız ve yanında birileri ile seyahat etti. Şu an seyahat arkadaşı Serena (XY oyununun karakterlerinden) ve Clemont (XY oyununda Elektrik tip Spor Salonu Lideri). İzleyene göre değişir zevk meselesi tabi.

Romantizm Seviyorum Fakat Pek Yaşanmıyor :(...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.