Jump to content

Bizim Visual Novel "görsel roman"ımız

@serdar@

Önerilen İletiler

E5GaZ8.jpg

Herkese merhabalar 

P-hanabi visual novel görsel roman oyunu yapmak isteyen bir avuç insanın toplanma yeri sizleri de aramızda görmekten mutlu olacağız 

proje için ayrıntılı bilgi bu pdf de

PDF5.gifTÜM PROJE METNİ BURADA!

visuak novel görsel roman nedir 

bunu yapmak için neler gerekir

ne konularda katılabilirsiniz

proje nasıl işler

hepsi metinde mevcut uzun ama okumak gerekli lütfen tümünü okuyun 

bir sitemiz ve tanıtım oyunumuz vardı fakat ücretsiz servislere güvenmek büyük hata oldu bizim için :S

her neyse ki ben dün bir sayfa daha açtım  ilki kadar kapsamlı değil ama en azından başvuru formu kusursuz çalışıyor :D

yalnızca bu sitedeki forumdan başvuru kabul ediyoruz

web_site.png GEÇİCİ İNTERNET ADRESİMİZ

ayrıca boş ama ilgilenirseniz sosyal medya hesaplarımız

1facebook.png FACEBOOK SAYFAMIZ 1twitter.png TWİTTER SAYFAMIZ

Z7vG00.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Narcissu da aklımda vardı, steam üzerinde ücretsiz olup güzel hikayesi olan VN'lerden bir tane. Çeviriyi hallederim seve seve ama programlama kısmı beni şu anda aşıyor.

Düzenlenme: Kekzıl tarafından
bi arkadaşı çağırdım alıntının önemi yok
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Narcissu da aklımda vardı, steam üzerinde ücretsiz olup güzel hikayesi olan VN'lerden bir tane. Çeviriyi hallederim seve seve ama programlama kısmı beni şu anda aşıyor.

proje işini düzene koyduktan sonra sizin için istediğiniz oyunu kırabilirim bana özel mesajla yollayın yeter

Siteden mesaj gönderdim bakarsınız.

arkadaşım sanırım bir terslik olmuş ama mesajın sisteme düşmemiş şu an denedim çalışıyor ama şu durumda gerçekten şüphe duydum 

her neye bana özel mesajla da ulaşabilirsin 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanıyorum ki Novelty kullanarak bi VN yapmayı hedefliyorsunuz. Yaklaşık 5-6 sene önce bi arkadaşla epey kurcalamıştık, şu an program ne kadar kapsamlı oldu kim bilir. Biraz daha geliştirip Steam'e falan koyabilseler keşke.

Şimdi tanıtıma 2-3 sprite koymuşsunuz. Bu demek oluyor ki elinizde karakterler hazır. O halde konunuz da hazır olması lazım. PDF'e bakınca sanki ortada %0 gelişme varmış da hep beraber toplanıp sıfırdan bir şey yaratılacakmış gibi duruyor. Projenin tam olarak hangi aşamasındasınız, elinizde ne kadar şey hazır, tam olarak nasıl bir şey yapmayı planlıyorsunuz.. gibi bir ton soru sorabilirim. :D

Güzel bir gelişim logu hazırlayıp kat ettiğiniz aşamaları sürekli güncelleyecek şekilde ilk mesajınıza yazarsanız bizi daha çok bilgilendirmiş ve meraklandırmış olursunuz diye düşünüyorum. Hiç değilse insanların aklında "Boş laftan ibaret değiller demek gerçekten bir şeyler çıkıyor ortaya." düşüncesi oluşur. Öbür türlü şu an bana Welcome to NHK izleyip gaza gelen, Türkiye gibi bir yerde VN çıkarma üzerine ütopik hayaller kuran bir gencin uğraşları gibi duruyor konu ;_;

Böyle kapsamlı bir ekip kurmak böyle bir toplumla zor işin açığı. Zaten VN kültürüne sahip insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Yani siz bu VN'i bitirdiğinizde bile alıp bunu okuyacak insan sayısı bile çok az olacak, emeğinizin karşılığını alamayabilirsiniz. Şahsi fikrim, keşke bu tarz kapsamlı bir çalışmayı yeni bir Türkçe VN yapmak için değil de; hit yapmış sağlam bir VN'i Türkçeye çevirmek için yapabilsek ^^

----

Yorumlarım biraz katı gibi durabilir ama birilerinin dile getirmesi gereken şeyleri yazdığımı düşünüyorum. Alınmaz gücenmezsiniz umarım :D En nihayetinde başarılar diliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.